Marius – tėtis superherojus: vienas augina žmonos paliktą neįgalų sūnų

Klaipėdoje gyvenantį Marių Skersį (37) būtų galima pavadinti tikru superherojumi. Jis kiekvieną dieną skuba į darbą, o grįžęs po jo puola pasakoti savo išgyvenimus vieninteliam savo septynmečiam sūnui Danieliui. Tačiau į tėčio pasakojimus berniukas, deja, neatsako, o tik stengiasi viską išgirsti. Septynmetį Danielių visam gyvenimui paženklino rotavirusas. Būtent dėl jo sukeltų pasekmių vaikas visai nevaikšto, nejuda, nemato ir nekalba.

21

Klaipėdiečiui Mariui Skersiui minima Tėvo diena iš tiesų yra ganėtinai simboliška, nes būtent jis vienas augina savo sergantį sūnų Danielių.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdietis sūnų augina vienas: mamai tokio vaiko nereikia

Leidžiasi į piligrimines keliones

Kaip pasakoja pats Danieliaus tėtis, per Tėvo diena abu vyrai visuomet stengiasi kažkur išvažiuoti, drauge praleisti laiką ir pasimėgauti vienas kito draugija.

„Išvykstame dviese į piligrimines keliones. Praėjusiais metais mes niekur nevykome, nes ligoninėje gulėjome. O užpernai metais vykome aplink Lietuvą, aplankėme bažnytines vietas, Kryžiaus kalną“, – pasakoja M. Skersys.

Deja, šiemet taip pat vyras su savo sūnumi niekur negalės išvykti, nes kol kas berniukas vėl atsidūrę ligoninėje, kur šiuo metu jam yra atliekami gausybę tyrimų.

„Vėl esame ligoninėje, Danieliui rodo uždegimą, nors šiuo momentu turėtume būti reabilitacijoje Slovakijoje. Deja, susirgo Danielius prieš kelionę, buvo reanimacijoje, atliko begalę tyrimų ir lyg rodo uždegimą, galutinio sprendimo dar nėra“, – sako jis.

Ir nors abu vyrai Tėvo dieną minės ne kažkur keliaudami, vis dėlto Danielius nustebino prieš kelias dienas savo tėtį ir galima sakyti jam padovanojo savotišką didelę dovaną.

„Labai noriu pasidžiaugti Danieliaus pasiekimais. Buvome išvykę į Novosibirską, kur mums taikė specialų gydymą ir vakar Danielius mane nustebino – pirmą kartą pats pakėlė savanoriškai rankytę“, – teigiamų emocijų neslepia vyras.

Primename anksčiau aprašytą Danieliaus istoriją:

Šios istorijos pradžia – ganėtinai laiminga ir per daug neišsiskirianti iš kitų šeimų istorijų. Marius drauge su savo dabar jau buvusia žmona, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Danielius šį pasaulį išvydo visiškai sveikas, apipiltas tėvų meilės ir rūpesčio.

REKLAMA

Tiesa, po mėnesio laiko berniukui buvo nustatyta įgimta hipoterozė (berniukas gimė su per didele skydliauke), dėl kurios berniukas nuo pat pradžių vystėsi lėtai, pradėjo kalbėti ir vaikščioti, sulaukęs tik 2 metukų.

Du kartus ištiko klinikinė mirtis

Sulaukęs 2,5 metų, Danielius rugsėjį pradėjo lankyti darželį, bet jau po dviejų mėnesių vaikas susirgo Roto virusu, dėl kurio darželyje buvo paskelbtas ir karantinas.

„Keturias dienas jis praleido Klaipėdos universitetinėje ligoninėje infekciniame skyriuje, vėliau išleido mus gydytis į namus. Vieną dieną, Danieliui namuose prasidėjo mikroepilepsija, jis pasidarė vangus, sutriko kvėpavimas“, – prisimena Danieliaus tėtis.

Tėvai skubiai iškvietė greitąją pagalbą, kurios belaukiant vos per 20 minučių vaikas tiesiog geso akyse. Ligoninę šeima pasiekė maždaug per 40 minučių, kol gydytojai pildė priėmimo dokumentus, Danielių, deja, ištiko klinikinė mirtis.

„Danielių gaivino gal apie dvi valandas pati skyriaus vedėja. Jį atgaivino, tačiau ligoninėje po dviejų parų jį ištiko antrą kartą klinikinė mirtis. Tada jam buvo sukelta dirbtinė koma, dėl nesustabdomos smegenų edemos. Buvo atlikta gausybę tyrimų, bet visi jie parodė, kad Danielius yra visiškai sveikas“, – tikina pašnekovas.

Medikai kurį laiką įtarė, kad berniukui gali būti encefalitas, vėliau diagnozė pakeista į cerebrinį paralyžių. Galiausiai Danieliui nustatytas spazminis tetrapleginis cerebrinis paralyžius. Vėliau paaiškėjo ir dar viena skaudi žinia – berniukas apako.

Be to jam diagnozuota ir epilepsija, o praėjusią vasarą Danieliui pasidarė sunku nuryti maistą, todėl tam jam buvo suformuota gastrostoma. Kaip sako Danieliaus tėtis, tai buvo dar vienas didelis šokas ir žingsnis atgal. Tačiau dabar vaikas gali būti maitinamas tiesiai į skrandį.

REKLAMA

Danielių mama paliko

Marius savo sūnų Danielių jau gerus trejus metus augina vienas. Prie vaiko priežiūros stipriai prisideda Mariaus mama, Danieliaus močiutė. Būtent ji lieka su berniuku namuose, kai Marius išskuba į darbą.

Daugiausiai Danielius su aplinkiniais stengiasi bendrauti savo emocijomis, Danieliaus tėtis visuomet, grįžęs iš darbo, berniukui papasakojo kaip sekėsi jo diena.

Berniuko tikroji mama, deja, prieš gerus tris metus išėjo pas kitą vyrą. Kaip prisimena Marius, moteris jį paliko, pasiėmusi ir vaiką.

„Tada ji iš viso man neleido matytis su vaiku, teko bylinėtis per teismus. Ir, kaip aš sakau, tada man teismų praktika atsuko nugarą, buvo leista su Danieliumi matytis vos du kartus per mėnesį. Man tai netiko, mačiau, kad vaiką matysiu dažniau, jeigu atsiimsiu ieškinį. Praėjus po to gal dviem savaitėms, ji ištekėjo už kito vyro“, – sako jis.

O tada, pasak Mariaus, Danieliaus mamos elgesys pasikeitė neatpažįstamai. Jai nebereikėjo tokio vaiko, siųsdavo Marių į ligoninę kiekvieną kartą, kai ten atsidurdavo Danielius, nors moteris puikiai žinojo, kad vyras dienomis dirba.

Sūnui pinigų nemoka iki šiol

Vieną dieną moteris Mariui pateikė ultimatumą: pasiimk vaiką arba jis eis į savaitinį darželį. Marius neturėjo kito pasirinkimo, nenorėjo, kad jo vienintelis sūnus leistų dienas su svetimais žmonėmis.

Nuo to laiko motina Danielių aplankė vos du kartus.

„Pasimato ir pamiršta, bandė vieną kartą šmeižti mane, sakydama, kad neleidžiu matytis su vaiku, bet viskas išėjo iš krašto, nes sakė, kad ignoruoju skambučius ir neatsiliepiu. Patariau patikrinti išklotines skambučių ir žinučių, viską darė greičiausiai dėl to, kad ji yra skolinga mums daug pinigų“, – pasakoja vyras.

REKLAMA

Mariaus teigimu, moteris iki šiol nemoka vaikui numatytų pinigų. Negana to, moteris pirmuosius pusę metų, kai gaudavo vaiko išmokai skirtus 509 eurus per mėnesį, šiuos pinigus pasilikdavo sau ir jie Danieliaus nepasiekdavo.

Susikaupusi skola šią dieną yra daugiau nei šeši tūkstančiai eurų.

„Mamai šiai dienai vienodai yra jos sūnus. Jos giminės aukoja pinigus ir prisideda, o pačiai mamai jos vaikas nerūpi, nors priešiškai į Danielių žiūri ir jos motina, Danieliaus močiutė“, – priduria Marius.

Svajoja apie reabilitaciją ir kamieninių ląstelių injekciją

Dabar Danielius – iš tiesų ramus vaikas, nors jis ir nemato, Marius jį nuolatos stengiasi liesti, pats net jį ir mankština.


Rašyti komentarą...
r
romute
2019-06-02 09:42:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaunuolis tetis sveikinu o tokias mamas l smerkiu
Atsakyti
-3

R
Rūta
2019-06-02 10:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu, kad tėtis rūpinasi. Tik keista vadinti superherojumi. Nes kas tada yra tos DAUGYBĖ mamų, kurios su neįgaliais vaikais paliktos vyrų?
Atsakyti
-2

S
Skaitytoja
2019-06-02 12:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Rūtai,tikrai gerbtinas tėvo pavizdys,bet jiokio superherojo čia nematau...Kiek daug mamų aukojasi dėl vaikų.Tiesiog pareiga to reikalauja, ir jis tai daro dėl savo vaiko.Apie šią mamą nėra verta jos if vadinti mamoz vardu.Jeigu Dievulio nexuotz tai ir neturi...Sėkmės jum sveikztant...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų