100 procentų pasiteisinęs triukas: ką daryti, kad verdami kiaušiniai nesuskiltų

Beverdant kiaušinius Šv. Velykoms, didžiausiu išbandymu tampa kiaušinių virimo minutės. Dažna šeimininkė sulaikiusi kvapą tikisi, kad nesuskils nei vienas iš jų. Tačiau, kad nereiktų bereikalingai sunaudoti suskilusius kiaušinius, išbandykite šiuos kelis patarimus, kurie padės visus juos išvirti sveikus. 

25

Prieš dedant kiaušinius į puodą, labai svarbu jų nedėti tiesiai iš šaldytuvo.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kiaušinių marginimas su ryžiais

Išimkite juos maždaug prieš pusvalandį, leiskite jiems tapti kambario temperatūros ir tik tada dėkite į puodą. Taip pat svarbu neperpildyti puodo ir nesuspausti kiaušinių.

TINKAMAS VANDENS KIEKIS 

Pasiruošus virti kiaušinius, paimkite didesnį virimo puodą ir pripildykite jį ketvirtadaliu puodo vandens. Vanduo neturėtų būti nei per daug karštas, nei per daug šaltas.

Sudėkite kiaušinius į vandenį, tuomet pripilkite dar vandens tiek, kad vanduo būtų dviem pirštais aukščiau už kiaušinius.

ACTAS IR DRUSKA 

Uždenkite puodą dangčiu ir užvirkite vandenį, kol jis pradės kunkuliuoti. Tuomet įpilkite didelį šaukštą acto. Tai padės išlikti kiaušinio baltymams lukšte, jeigu netyčia kiaušinis vis dėlto suskiltų.

Taip pat yra manoma, kad įdėtas pusė arbatinio šaukštelio druskos padeda išvengti kiaušinių įtrūkimų, o kiaušinius bus lengviau nulupti.

VIRIMO LAIKAS 

Atsižvelgiant į tai, kokius kiaušinius mėgstate, pateikiame lentelę, kuria pasinaudojus, galėsite numatyti optimalų kiaušinių virimo laiką.

Kiaušiniams išvirus, išjunkite kaitlentę ir pakiškite puodą po kuo šaltesniu vandeniu, leiskite kiaušiniams atvėsti.


Rašyti komentarą...
A
2018-03-31 17:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viską dariau kaip parašyta ir gavosi didelis š. Iš 20 sveiki tik 6. Nežinau ar vištų šiknos geležinės, kad kiaušinių lukštai tokie silpni.
Atsakyti
-1

J
Jurga
2021-04-03 23:19:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip dariau kaip parasyta,tik druskos neidėjau(pamirsau) bet viskas labai gerai,nei vieno skiusio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų