REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Jau liepos 15-ą dieną Ukmergės apylinkėse nugriaudės Lietuvos Mini ralio čempionato trečiasis etapas „Rally Ukmergė“. Dalyvių sąraše jau dabar rikiuojasi net 106 ekipažai, tad šios varžybos, panašu, pretenduoja ne tik į kilometrų, bet ir į ekipažų skaičiaus Mini ralyje rekordą.


Jau liepos 15-ą dieną Ukmergės apylinkėse nugriaudės Lietuvos Mini ralio čempionato trečiasis etapas „Rally Ukmergė“. Dalyvių sąraše jau dabar rikiuojasi net 106 ekipažai, tad šios varžybos, panašu, pretenduoja ne tik į kilometrų, bet ir į ekipažų skaičiaus Mini ralyje rekordą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukmergės vardas iš ralio žemėlapių buvo ištrintas bene dešimt pastarųjų metų. Čia kadaise lenktyniaudavo tuometinių Aukštaitijos ralių dalyviai, tačiau vėliau šio krašto žvyrkeliuose stojo tyla.

REKLAMA

Tačiau ralio tradicijas Ukmergėje atgaivinti sumanė Varėnos automobilių sporto klubas. Pirmiausia sėkmingai įkvėpę naujos gyvybės Ukmergės autokroso trasai, autosporto entuziastai nutarė, kad dabar atėjo metas reanimuoti ir ralį. Kaip teigė Varėnos automobilių sporto klubo vadovas Jonas Keršys, tokia mintis iškart sulaukė palaikymo iš vietos valdžios.


Lietuvos mini ralio čempionatas
Lietuvos mini ralio čempionatas

„Labai džiugu, kad mūsų idėją išklausė ir jai pritarė Ukmergės rajono savivaldybė bei jos meras Darius Varnas. Ukmergė tikrai nusipelnė tokio renginio, kadangi jos apylinkėse yra tikrai daug potencialo greičio ruožams. Esame labai dėkingi, kad iškart radome bendrą kalbą su vietos valdžia, nes be jų pritarimo jokie tolimesni žingsniai nebūtų įmanomi“, - sakė Jonas Keršys.

REKLAMA
REKLAMA

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas teigė besidžiaugiantis, kad atsirado iniciatyva, kuri leis į automobilių sporte išties žinomą Ukmergę sugrąžinti ir ralio discipliną.


Lietuvos automobilių Mini ralio čempionato pirmasis etapas

„Tikrai džiugiai priėmėme šią idėją rengti ralį. Smagu, kad ralis sugrįžo į Ukmergę. Ir ne šiaip kokios paprastos varžybos, bet aukšto lygio, vieno iš čempionatų etapas. Labai daug žmonių šią idėją palaikė. Buvo keletas, kurie išreiškė susirūpinimą dėl kelių būklės, bet kadangi savivaldybė prisideda prie šio ralio, tai po varžybų mes tuos kelius sutvarkysime, sugreideriuosime. Bus tikrai gražus renginys“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rally Ukmergė“ dalyviams pasiūlys 212 kilometrų distanciją, iš kurių 41 kilometras vyks greičio ruožais. Jų čia numatyta net devyni. Toks, rekordinis Mini raliui kilometrų skaičius netruko virsti dar viena gera žinia – čia atvykti planuoja ir Lietuvos automobilių ralio čempionato dalyviai. Jau dabar dalyvių sąraše galima išvysti ekipažus, Ukmergėje startuosiančius N5 kategorijos automobiliais.


Vienas tokių – bene garsiausias Lietuvos sportinių automobilių konstruktorius ir inžinierius Darius Biesevičius. Jis čia startuos savo „Ford Fiesta N5“ automobiliu, o stenogramą jam skaitys Marius Kairys. Lietuvos ralyje Bieso pravarde žinomas Darius Biesevičius tvirtino, kad „Rally Ukmergė“ jį sugundė solidžiu kilometrų skaičiumi.

REKLAMA

„Nusprendžiau pasidovanoti sau gimtadienio dovaną ir startuoti kaip vairuotojas. Kai pamačiau, kad kilometrų čia bus virš 40, abejonių neliko. Jei būtų buvę kokių 20 kilometrų, turbūt važiavęs nebūčiau. O ambicijos šiose varžybose labai paprastos – testuoti savo automobilį, kadangi visuomet kažką naujo sukonstruoji, kažką patobulini ir visa tai reikia išbandyti“, - sakė Darius Biesevičius.


Dariaus Biesevičiaus „Ford Fiesta N5“
Dariaus Biesevičiaus „Ford Fiesta N5“

Dar vienas „Ford Fiesta N5“ automobiliu startuosiantis ekipažas – Rokas Steponavičius ir Dovydas Ketvirtis. Tiesa, registracijos grafoje šie abu vaikinai apsikeitė vietomis. Prie vairo sės iki šiol stenogramą skaitęs Dovydas Ketvirtis, o šturmano rolę atliks Rokas Steponavičius. Kad tai ne klaida registracijoje patvirtino ir patys ekipažo nariai bei paaiškino tokio sprendimo motyvus.

REKLAMA

„Aš jau labai seniai Dovydui siūliau apsikeisti vietomis, nes jam irgi labai patinka važiuoti autosporte. Ralyje jis dar nevažiavęs. Bet iki šiol kažkaip vis atidėliodavome šį sprendimą. Tačiau, panašu, kad laikas atėjo. Dovydas yra ukmergiškis, tai jam tikrai smagu bus pralėkti savo krašto keliais. O aš šįkart paskaitysiu jam stenogramą. Pas mus ekipaže labai draugiški santykiai, todėl nusprendėme leistis į tokią avantiūrą“, - sakė Rokas Steponavičius.


Roko Steponavičiaus ir Dovydo Ketvirčio ekipažas
Roko Steponavičiaus ir Dovydo Ketvirčio ekipažas

Šiose varžybose į vairuotojo kėdę sėsiantis Dovydas Ketvirtis sako, kad sau jokių ambicijų nekelia. Pirmą sykį lenktyniaujant ant žvyro jį džiugintų tiesiog pasiektas finišas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ši idėja buvo Roko ir jis ilgai mane stūmė link to, kad pabandyčiau pravažiuoti kokį nors C lygos etapą. Laužė, laužė, ir palaužė, todėl šiame ralyje apsikeisime vaidmenimis. Lūkesčių tikrai neturiu jokių – svarbiausia bus gerai praleisti laiką, pasilinksminti ir finišuoti. Nors esu iš Ukmergės, apylinkių žvyrkeliais tikrai daug nesu važinėjęs. Mano patirtis automobilių sporte yra žiedinėse lenktynėse, bet dabar teks išmėginti naują dalyką. Ant žvyro lenktyniavęs apskritai nesu. Ralyje greitas turbūt nebūsiu, bet kad gerai praleisime laiką – tą tikrai žinau“, - sakė Dovydas Ketvirtis.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų