REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
33
Prie Seimo mitingavusių miškininkų balsai išgirsti (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Seimas nusispjovė į Prezidentės veto, Petras Gražulis pagaliau pasijuto oriai

Povilas Gylys: Lietuvos Seimas pasirodo yra ir turi savo nuomonę (papildyta)

Priešingai, negu esame įpratę, ketvirtadienio rytą prie Seimo susirinkęs būrelis miškininkų – 42 Lietuvos miškų urėdijų atstovai – ne protestavo prieš parlamentarų priimamas įstatymo pataisas, o atėjo jų palaikyti.

33

Priešingai, negu esame įpratę, ketvirtadienio rytą prie Seimo susirinkęs būrelis miškininkų – 42 Lietuvos miškų urėdijų atstovai – ne protestavo prieš parlamentarų priimamas įstatymo pataisas, o atėjo jų palaikyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl kieme susirinkusių miškininkų net buvo pakeista darbotvarkė ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotos Miškų įstatymo pataisos buvo svarstomos pirmiausia.

REKLAMA

Po to, kai Seimas atmetė Prezidentės veto ir dar kartą patvirtino, kad Miškų įstatymo pataisos lieka tokios, kokios jau buvo priimtos (už balsavo 103 parlamentarai, D. Grybauskaitės veto palaikė 8, susilaikė 4), kai kurie Seimo nariai sau net paplojo.

Pasijuto oriai

„Reikia pasidžiaugti, kad Lietuvos Seimas pasirodo yra ir turi savo nuomonę. Ir gina viešąjį interesą. (…) Jeigu yra gerai, tai ko dar mes norime?“, – po balsavimo sakė mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Gylys.

REKLAMA
REKLAMA

„Tvarkietis“ Petras Gražulis, kuris rytą ir informavo Seimo narius, kad jų sprendimo kieme laukia miškininkų atstovai, pareiškė bene pirmą kartą pasijutęs oriai.

„Pirmą kartą pasijutau oriai, kad esu Seimo narys, turintis savo poziciją, savo nuomonę ir džiaugiuosi, kad šį kartą Seimo nariai nepabūgo prezidentės, balsavo atsakingai. (…) Miškininkai galės ramia širdimi skirstytis ir važiuoti į miškus ir daryti ten tvarką“, – sakė P. Gražulis.

Miškininkai ir politikai kieme džiaugėsi bendra pergale 

Po balsavimo Seime keli politikai atėjo pabendrauti su mitinguojančiais miškininkais, kurių rankose laikomi plakatai skelbė: „Šalin rankas nuo valstybinių miškų“, „Duokit miškams ir miškininkams ramybę“, „Laukiame išdiskutuotų, o ne slaptų reformų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ačiū, gerbiamieji eiguliai, girininkai, miškininkai, urėdai, kurie čia šiandien susirinkot. Aš tikiuosi, kad po mūsų balsavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė pradės negloboti verslo interesų struktūrų, o (ims) galvoti apie bendrą mūsų visų mišką. O šiandien jus visus sveikinu, Miškų įstatymas priimtas, 42 urėdijos lieka ir neužkertamas kelias jokioms reformoms“, – teigė Linas Balsys.

„Už Lietuvą, vyrai! Miškininkai už miškus! Mes kartu su jumis, ir nesvarbu, ką daro ministrai. Mes turim savo nuomonę, mes su tauta ir su jumis. Ir vieną kartą pasijutau oriai, kad Seimas nepabūgo Prezidentės, o atstovavo visuomenės interesą. Tikiuosi, kad Seimas ir toliau bus ryžtingas ir principingas,“ – džaugsmu su mintinguojančiai dalijosi Petras Gražulis.

REKLAMA

- - - - - - -

Nesutarė dėl urėdijų skaičiaus

Seimas dar kartą grįžti prie Miškų įstatymo pataisų turėjo dėl to, kad jo nepasirašė Prezidentė D. Grybauskaitė.

„Aš nesuprantu, kam reikia naikinti 42 urėdijas. (…) Miškų našumas nuolat didėja, jos efektyviai saugo saugo tiek valstybinius, teik privačius miškus, nereikalaudamos papildomų lėšų iš valstybės biudžeto. (…) Lietuvos miškingumas pastoviai didėja, miškai pripažinti geriausiais pasaulyje, turi tarptautinį sertifikatą, įrengti pažintiniai takai, poilsiavietės. (…) Panaikinus 42 urėdijas, einant prie 8, toliau prie 2 – sumažinsime kaimiškų rajonų darbo vietų skaičių“, – kalbėjo „darbietis“ Gediminas Jakavonis, ragindamas nepritarti šalies vadovės veto ir primindamas, kad po Seimo langais į mitingą susirinko urėdijų atstovai.

REKLAMA

Opozicija vieningos nuomonės neturi?

Paaiškėjo, kad vieningos pozicijos dėl Miškų įstatymo pataisų neturi opozicija.

Pritarti D. Grybauskaitės veto ragino opozicijoje dirbantys liberalai. Pasak Eligijaus Masiulio, nė viename kitame įstatyme nėra nurodytas konkretus įmonių skaičius. Tačiau TS-LKD atatovas Jurgis Razma sakė, kad jų frakcija „priėmė sprendimą nepalaikyti Prezidentės veto ir balsuoti už įstatymo projektą, kokį Seimas buvo priėmęs“. Jis pridūrė, kad urėdijos yra tam tikras saugiklis.

Galiausiai paaiškėjo, kad ir konservatoriai nevieningi. Tačiau nepraleido progos įgelti valdantiesiems.

„Prezidentė vetavo šį įstatymą premjero prašymu“, – pareiškė opozicijos lyderis Andrius Kubilius. – Pasirodo, valdanti koalicija, socialdemokratai nepasitiki savo premjeru ir jo vykdomom reformom. (…) Aš siūlyčiau priimti protokolinį sprendimą, kad per likusius 2 metus vyriausyė jokių reformų jokioje srityje net nebandytų daryti, jeigu negauna iš Seimo palaiminimo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų