Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Plakatais nešini protesto dalyviai tikino, jog moksleiviai yra pavargę dėl kaitaliojamos egzaminų tvarkos ir chaoso, kuris jiems kelia stresą.




„Daugelis žmonių jau atsisveikino su savo svajonėmis, kurių labai norėjo ir siekė nuo pat mažens. Negalima tyčiotis iš jaunų žmonių, kurie yra ateitis mūsų valstybei“, – sakė protesto organizatorė Viktorija Railaitė.
„Atėjom protestuoti dėl to, kad NŠA nesugeba atlikti savo darbo, nes ir egzaminuose pilna klaidų, ir reforma atlikta per skubotai ir su daugybe problemų. Mes jau du metus iš esmės dirbam neturėdami vadovėlių naujai pritaikytai programai“, – teigė abiturientas iš Alytaus Bernardas.
Prie matematikos egzamino pridėjo 10 taškų
Protesto dieną paskelbti ir dalies valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Tarp jų – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos egzaminų įvertinimai.
Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą išlaikė virš 94 procentų abiturientų – trimis procentais daugiau negu pernai.
O štai valstybinio matematikos egzamino neišlaikė 15 procentų abiturientų – penkiais procentais daugiau nei pernai. Tiesa, Švietimo ir mokslo ministerija prie matematikos egzamino pridėjo 10 taškų, tad tikrasis neišlaikymo mastas yra dar didesnis ir siekia 30 procentų.
Tačiau moksleiviai mano, kad matematikos egzaminas išvis neturi būti privalomas.
„Kodėl jis yra privalomas – aš nesuprantu. Jeigu tu stoji į sritį, kurioje tikrai nereiks matematikos – kaip, pavyzdžiui, aš stosiu į kalbas, stosiu į suomių, švedų kalbą – kam man ta matematika? Ir dabar aš, pavyzdžiui, bijau, kad neišlaikiau“, – kalbėjo abiturientas iš Panevėžio Liudas.
Dabar egzaminų išlaikymo riba – 35 taškai, arba 40 balų, o moksleiviai nori, kad ji susitrauktų iki ankstesnių metų lygio – 16 taškų.
Sieks padaryti matematikos egzaminą neprivalomu
Į Kudirkos aikštę atvykusi ministrė Raminta Popovienė dalyviams pranešė, kad nusprendė visiems prie rezultatų, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros, pridėti po 10 taškų.
„Jūs supraskite, kad mes turime tam tikrus teisinius įgaliojimus. – Mes nesuprantam jūsų. Supraskit mus ir dirbkit mums. – Aš labai suprantu ir dirbu jums. <...> Atėjome dirbti į labai sujauktą, labai chaotišką sistemą ir šiandien mes labai daug taisome klaidų“, – į moksleivius kreipėsi ministrė.
Protesto dalyviai nusivylė ministerijos sprendimu pridėti papildomus balus.
„Man tai atrodo toks numetė ranka ir viskas, kadangi 10 taškų pridėti nėra sunku. Bet pakeisti visus įstatymus, išeiti ir nuoširdžiai atsiprašyti abiturientų yra daug sunkiau negu pridėti 10 taškų“, – sakė V. Railaitė.
Maža to, ministrė pareiškė, kad sieks, jog matematikos egzaminas būtų neprivalomas.
„Mano nuomone, humanitarams tikrai jis yra neprivalomas, aš to sieksiu ir norėsiu jūsų palaikymo“, – tikino R. Popovienė.
Matematikos mokytojai tikina, kad toks sprendimas nebūtų teisingas.
„Jeigu atsižvelgus, kas apskritai yra matematika, tai atsižvelgus į tą loginį mąstymą, jį galima išvystyti, jeigu būtų tvarkingai, teisingai parašyti vadovėliai, jeigu būtų programa nesujaukta. Manau, kad tai yra reikalingas dalykas, nes visgi ir humanitarams reikia matematikos“, – kalbėjo matematikas Dainius Dzindzalieta.
Šiemet matematikos egzaminą iš viso laikė virš 18 su puse tūkstančių mokinių. Apie 8 procentai moksleivių gavo šimtukus.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:




























































































































































































































Vėliau tokie degradai kurs įstatymus