Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
10
Galingas sprogimas suniokojo butą: viduje buvusi moteris pati išsikapstė iš nuolaužų krūvos (nuotr. TV3)

Ketvirtadienio naktį, apie 2 val., Panevėžio rajone, Žibartonių kaime, 3 aukštų daugiabutyje nugriaudėjo galingas sprogimas. Sprogus kieto kuro katilui buvo visiškai suniokotas trečiame aukšte esantis butas, o jame miegojusi moteris tik per stebuklą liko gyva. 

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai pranešė, kad maždaug antrą valandą nakties buvo gautas pranešimas apie sprogimą Ibutonių gatvėje. Atvykę ugniagesiai gaisro požymių nerado, buvo išdužę vieno buto langai, išversta vidinė siena ir apgadintas gretimo buto kaminas. 

Gelbėtojai nuardė likusią sugriuvusios sienos dalį ir atjungė elektrą. Butas, kuriame įvyko sprogimas, tapo negyvenamu. Maža to, žemiau esantis butas liko be šildymo, jame gyvena šeima su trimis mažamečiais vaikais.

REKLAMA

Išgelbėjo užvirtusi spinta

Sprogimo metu bute nakvojo tik jo šeimininkė. Jos paauglys sūnus tą naktį buvo kitoje vietoje. Įvykio vietoje kaimynai pasakojo, kad dėl sprogimo sudrebėjo ir jų butų sienos. Anot vieno kaimynų, sprogimas akimirksniu išvertė jį iš lovos.

Visi kaimynai akimirksniu spruko iš savo butų į laiptinę aiškintis, kas nutiko. Tada jie suprato, kad įvyko sprogimas, todėl buvo kviečiamos specialiosios tarnybos – ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba.

Nelaimės liudininkai pasakojo, kad bute buvusi moteris sugebėjo išsilaisvinti pati. Jos gyvybę galėjo išgelbėti nuo sprogimo bangos ant moters užvirtusi spinta.

REKLAMA

Mat vaizdas, kurį žmonės išvydo tame bute – sukrečiantis. Viduje viskas suniokota, sprogimas apgadino dvi vidines buto sienas.

Patvirtinus, kad sprogo kieto kuro katilas, kaimynai dar labiau nustebo. Mat pečius buvo neseniai keistas. Gal prieš dvi savaites. Žmonės spėja, kad meistrai kažką blogai sujungė. O gal krosnis buvo nekokybiška.

Liko be šildymo

Kaip jau minėta, aukštu žemiau esančiame bute gyvena šeima su trimis mažamečiais vaikais. Dėl sprogimo buvo sugadinti radiatoriai, į vidų veržėsi vanduo.

Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys pasakojo, kad bus stengiamasi padėti be gyvenamo ploto likusiai šeimai.

REKLAMA

„Padėti reikės ne tik tai šeimai, kur visas butas suniokotas, bet ir daugiavaikei šeimai“, – pabrėžė V. Kaušakys.

Seniūnas pridūrė, kad dėl didelių sąskaitų dalis gyventojų prieš 10 metų perėjo prie kieto kuro katilų.

„Žemiau esančiame bute nuostoliai yra minimalūs. Bėda ta, kad sprogimas sulankstė jų kaminą, todėl butas negali būti šildomas. Taip pat iš radiatorių sistemos vanduo šiek tiek užpylė butą. Tikimės, kad tą kaminą sutvarkys per dvi dienas, o dabar seniūnija paskolino tris galingus šildytuvus. Pati šeima pareiškė norą likti bute. O iš to būsto, kur neįmanoma gyventi, šiuo metu moteris pas kaimynę apsistojo. Mes padėsime susitvarkyti. Kol vyks remonto darbai, moteris prisiglaus pas dukrą“, – pasakojo V. Kaušakys.

Seniūnas patvirtino, kad ekspertai nustatė, jog bute, kuriame įvyko sprogimas, bus galima gyventi. Savivaldybė buto remontui žada skirti 3900 eurų.

B BN 2020-12-03 16:53:59
Dirbau daug su tokiomis sistemomis . Pagal katilo suplėšymą matosi , kad sprogimas ne iš pakuros , bet katilo viduje , reiškia atsiradus kritiniam slėgiui. Jeigu šie meistrai ir kituose butuos dirbo įrengdami slėgiminius plėtimosi indus be apsauginių vožtuvų - laukite ir daugiau nelaimių. Katilas matosi taip pat be termo reguliatoriaus , kuris turėjo neduoti užvirti vandeniui ir gamintis garams. Taip suplėšyti katilą galėjo tik didelis kiekis garų katile ir slėgis užkilęs iki kokių 6 atm.
Atsakyti
0
c cim-bim 2020-12-03 18:10:41
Komentaras BN yra visiškai teisingas, kad be apsauginio vožtuvo ir be termo reguliatoriaus buvo sistema. Teisėsauga turi patraukti baudžiamojon atsakomybėn tokius montuotojus, nes tai žmonių žudymo tikimybė.
Atsakyti
-2
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI