Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Lietuvoje pirmadienį nustatyti dar trys nauji koronaviruso atvejai. Du pacientai izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio, du iš Austrijos, trečiuoju atveju – iš Dominykos Respublikos. Ar imamasi visų priemonių, kad užkardytume kelią virusui?

REKLAMA

Apie šių dienų situaciją TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis.

Kokia padėtis Lietuvoje su mūsų piliečių grąžinimu iš kitų šalių? Kalbame apie Lenkiją, Vokietiją ir Ispaniją, nes jų ten daugiausiai.

Vyriausybė jau keletą dienų kalbasi su kolegomis iš Lenkijos arba dėl humanitarinio koridoriaus, arba dėl konvojaus suformavimo, kad tie, prie Vokietijos-Lenkijos sienos įstrigę 400 automobilių, galėtų sugrįžti į Lietuvą namo. Reikia suprasti ir kitą dalyką, kad kalbos su Lenkija užtrunka, nes Lenkija buvo davusi labai aiškų periodą, per kurį reikėtų kirsti Lenkijos teritoriją. Kalbėjosi ir Prezidentas, ir premjeras.

Principinis susitarimas, kad bus surastas kelias – yra. Klausimas, kokių priemonių bus imtasi, nes lenkų interesas yra tas, kad įvažiavusieji į šalį nesustotų, nesivaikščiotų. Yra dėliojama labai aiški schema, kaip jie galėtų kirsti tą teritoriją ir grįžti namo. Iš Berlyno Lietuvos kariuomenės „Spartanas“ turėtų nuvykti ir parskraidinti apie 30 piliečių.

Ispanija – kalbamasi su privačiomis įmonėmis dėl jų parskraidinimo privačiais reisais. Tokių yra apie 1000 piliečių. Bus ieškoma sprendimų, kaip padėti grįžti namo ir jie bus surasti. 

Atsiranda 10 mobiliųjų koronaviruso testavimo punktų. Kada jau bus galima daryti tuos testus?

Visoje Europoje situacija yra tokia, kad pačių regentų kiekis nėra didelis. Jų nėra tiek daug, kad būtų galima testuoti visus maksimaliai. Per porą artimiausių dienų dešimtys tūkstančių regentų atvyksta į Lietuvą ir testavimas bus platesnis. Sveikatos apsaugos ministras šiandien patvirtino tuos 10 punktų. Jie pradės veikti šią savaitę, kai tik gausime tuos regentus. Jie bus naudojami plačiai.

REKLAMA

Kiek mes esame pasiruošę? Kiek turime lovų, tarkime, užsikrėtusiems, susirgusiems ir reanimacijoje?

Turime suvokti tai, kad paskelbus karantiną visos planinės operacijos ir planinės procedūros yra sustabdomos – lovos atsilaisvina. Žinant tai, kad Lietuva yra viena iš tų valstybių, kuri Europos Sąjungoje turi bene daugiausiai lovų, tai ta situacija nėra tokia dramatiška, kaip kartais galima pavaizduoti. Dabar yra pilnai neišnaudojamas potencialas. Lietuva jau praeitą savaitę priėmė sprendimus pradėti pirkti papildomus aparatus, taip mokydamasi iš Italijos ir kitų šalių pavyzdžių. 

REKLAMA

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.

 

r r 2020-03-16 20:23:12
Ar tokiu ministeriu dar fas turi ?????????????????
Atsakyti
0
A Audrius 2020-03-16 21:31:35
Mano supratimu, lovų nepakanka. Reikia profesionalių medikų, įrangos, priemonių. Čia gi renkasi ne pagulėti
Atsakyti
0
F Fr 2020-03-17 01:06:17
Ar žinai tokią seną lietuvišką liaudies patarlę, patarėjau „važiavo melagis per tiltą, tiltas sulūžo melagis igriuvo“. Nesišvaistykit pažadais žmonėms, jums palatos VIP gal ir paruoštos.
Atsakyti
0
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI