žemės orbita

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemės orbita“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemės orbita“.

Lazeriu pirmąkart pavyko pataikyti į kosminę stotį

Tarptautinės kosminės stoties  (TKS) gerbėjams sėkmingai pavyko iš Žemės tiesiogiai į ją perduoti optinį signalą. Nors iš pažiūros bandymas iš Žemės apšviesti kosminę stotį lazerine rodykle atrodo visai nesudėtingas, iš tikrųjų yra priešingai, skelbia NASA. TKS skrieja aplink Žemę 8 km/s greičiu, ir reikia labai pasistengti, kad pavyktų į ją tiksliai nutaikyti lazerio spindulį.
2012-04-02

Kosminė programa slepia Š. Korėjos balistinių raketų bandymus?

Kitą mėnesį planuojamas Šiaurės Korėjos dirbtinio Žemės palydovo paleidimas  vėl atnaujino būgštavimus dėl jos vykdomos slaptos tarpžemyninių balistinių raketų kūrimo programos. Oficialūs Šiaurės Korėjos atstovai pranešė, kad tarp balandžio 12 ir 16 dienos į kosmosą bus paleistas naujas šios šalies dirbtinis Žemės palydovas. Tokį ketinimą jau pasmerkė JAV ir Pietų Korėjos vyriausybės, įtariančios, kad palydovo iškėlimas į orbitą maskuoja karinių raketų tobulinimo programą, skelbia „Space.
2012-03-19

Pasaulinis atšilimas stabdo naujo ledynmečio artėjimą

Precedento neturintis „šiltnamio dujų“ kiekis Žemės atmosferoje trikdo natūralius ledynmečio ciklus, teigiama JAV ir D. Britanijos mokslininkų atlikto tyrimo išvadose. Dabartinis šilto klimato Žemėje laikotarpis, prasidėjęs prieš maždaug 11 000 metų, turėtų pasibaigti per 1500 metų prasidėsiančiu nauju ledynmečiu, teigia mokslininkai.
2012-01-09

Mikroskopiniai kirminai – raktas į Marso kolonizavimą?

Astrofizikas Stephenas Hawkingas tiki, kad žmonijai norint išlikti reikės kolonizuoti kosmosą. Ar žmogaus kūnas pasiruošęs tokiems išbandymams? Notingemo universiteto mokslininkai tiki, kad mikroskopinis kirminas (Caenorhabditis elegans arba (C. elegans)) yra biologiškai panašus į žmogų ir gali padėti suprasti kaip žmonės galėtų prisitaikyti prie ilgai trunkančių kosmoso klajonių.
2011-12-05

Žaliasis lazeris, kurį matytų ir orbitoje dirbantys astronautai

Prieš keletą savaičių Lietuvoje garsiai nuskambėjo ne vienas atvejis, kai lazerių spinduliais buvo akinami keleivinių lėktuvų pilotai. Kai kuriais atvejais piktavalius pavyko nustatyti ir jiems pritaikyti baudžiamąją atsakomybę. Tačiau užsienyje pradėta prekiauti tokio galingumo rankiniais lazeriais, kokių spinduliais galima pasiekti net ir orbitoje dirbančių astronautų akių tinklaines. Lazerių aplink mus – apstu. Pavyzdžiui, po „asmeninį“ lazerį turi bet kuris CD ar DVD grotuvas.
2011-09-08

Nuolaužos kosmoso erdvėje pasiekė kritinę ribą

JAV mokslininkai įspėjo kosminių tyrimų agentūrą NASA, kad vadinamųjų nuolaužų kosmoso erdvėje kiekis pasiekė kritinį tašką, praneša BBC. Pasak Nacionalinės tyrimų tarybos, nuolaužos gali pažeisti erdvėlaivius ar sugadinti vertingus palydovus. Raginama imtis tarptautinių veiksmų dėl šių nuolaužų tvarkymo ir atlikti daugiau tyrimų dėl galimybės dislokuoti didelius magnetinius tinklus ar skėčius. Kosmoso erdvėje yra įvairių skeveldrų bei palydovų nuolaužų.
2011-09-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų