trakų pilis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trakų pilis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trakų pilis“.

Parodė, kaip Trakų pilis atrodo iš paukščio skrydžio: vaizdas pribloškia

Vienas ryškiausių Lietuvos bruožų – nuostabaus grožio gamta. TV3 projektui „Videoshotas“ atsiųstame vaizdo įraše iš paukščio skrydžio užfiksuota išskirtinio grožio Trakų pilis ir aplink esanti gamta, tad kviečiame pasigrožėti. „Videoshoto“ dalyvis į pagalbą pasitelkė naujausias technologijas ir skrydžio metu užfiksavo istorinį statinį – Trakų pilį. Įrašo kūrėjas nepamiršo užfiksuoti ir plačiojo Galvės ežero, vandens pramogomis besimėgaujančių žmonių ir aplink pilį augančių daugiamečių medžių.
2024-04-09

Internetą sprogdina marijampoliečio darytos nuotraukos: Lietuvos didybę parodo visiems

Trisdešimt devynerių metų marijampoliečiui Mariui Kunigiškiui pavyksta užfiksuoti neįtikėtiną Lietuvos gamtos grožį. Nors vyras dirba matematinį darbą, jam pavyksta įžvelgti ir perteikti tai, ko nepavyksta kitiems. Marius sako, kad jam labiausiai patinka gamtos peizažai. Vyras pamena, kai vaikystėje būdamas kaime galvodavo, jog nori užfiksuoti matomus gamtos vaizdus. O vėliau vyras suprato, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi.
2023-12-09

Šalia Trakų pilies rastas ne sprogmuo, planas „Skydas“ atšauktas

Penktadienį šalia Trakų pilies rastas įtartinas daiktas buvo galvutė nuo statybinės vibroplokštės, nustatė kariuomenės išminuotojai. Ryte radus į sprogmenį panašų daiktą, buvo įvestas saugumo užtikrinimo priemonių planas „Skydas“, iškviesti išminuotojai, žmonių evakuacija nebuvo vykdoma, BNS pranešė policija. „12 valandą 25 minutės planas „Skydas“ atšauktas“, – BNS sakė  Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė. 9.55 val.
Aktualijos 2023-11-17

Po ilgos pertraukos Trakų pilyje vėl skambėjo Jazzu dainos: susirinko tūkstantinė minia

Po metų pertraukos viena garsiausių šalies atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu Trakų pilies kieme surengė savo pirmąjį iš trijų didžiausių vasaros koncertų. Jame skambėjo žinomiausios atlikėjos dainos ir šios vasaros premjeros. Kitą savaitę dainininkės koncertai vyks Kauno VDU Botanikos sode ir Palangos koncertų salėje.
2023-08-11

Neįtikėtina žinia: Trakų pilis pripažinta viena gražiausių Europoje

Ar atsimenate pačią gražiausią pilį, kurią teko aplankyti viešint svečioje šalyje? Galimai ji taip pat pateko į šį gražiausių Europos pilių TOP26, kurį paskelbė JAV mėnesinis kelionių žurnalas „Condé Nast Traveler“. Šiuo naujai paskelbtu sąrašu Didžiojoje Britanijoje itin džiaugėsi portalo „Time Out“ žurnalistė, kurios teigimu, Conwy pilis yra tokia įspūdinga, jog nurungė savo konkurentes pilis iš Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos ar kitų Europos šalių.
2022-11-24

Kinijoje pastatyta Trakų pilies kopija

Kinijoje pastatyta Trakų pilies kopija iš ledo. Lietuvos kultūros atašė Kinijai ir Pietų Korėjai savo socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad šiais metais Harbino (Kinija) ledo skulptūrų festivalyje Lietuvą reprezentavo iš ledo pastatyta Trakų pilis. „Gaila, kad dėl COVID-19 apribojimų neteko to pamatyti gyvai, tačiau ir nuotraukose atrodo tikrai įspūdingai“, – rašoma pranešime. Šaltinis: www.madeinvilnius.
Aktualijos 2021-01-20

3D pionierius Lietuvoje: kai „griovėme“ Trakų pilį, į mus žiūrėjo kaip į kosmonautus

Inovatyvių multimedijų projektų pradininkas Lietuvoje Adomas Bulavas atvirauja, kad prieš šešerius metus sukurto verslo pirmieji žingsniai Tėvynėje buvo ne patys lengviausi, nes tautiečiai į 3D pionierius, pristačius pirmus darbus, žiūrėjo kaip į iš kosmoso nusileidusius ateivius.
Aktualijos 2016-08-27

„Antis“ ruošiasi koncertui, kurį girdės Trakų, ir Gedimino pilies lankytojai

Grupė „Antis“ per savo daugiau nei trisdešimt metų karjerą pirmą kartą surengs koncertą Trakų pilyje. Tai bus pagrindinis šių metų „Anties“ koncertinis pasirodymas! Muzikantai pilyje žada išskirtinį roko koncertą su specialiais svečiais liepos 5 dieną, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse. „Tai bus pergalingas koncertas. „Antis“ Trakuose pasirodys su dar dviem ypatingais svečiais – iš viso bus trys geležiniai vilkai.
2016-04-19

Trakų pusiasalio pilyje vyks Viduramžių šventė

Š.m. birželio 7–8 dienomis Trakų pusiasalio pilyje visi norintys turės galimybę pažvelgti į paslaptinguosius viduramžius. Renginio organizatoriai „Royal Catering“ bei Viduramziai.lt Trakų miesto gyventojus ir svečius kviečia į Viduramžių šventę. Žmonės šventė ir linksminosi visais laikais, tik papročiai, skoniai ir galimybės kito. Viduramžiais šventės buvo vienas pagrindinių pasilinksminimo būdų, jų metu žmonės bendravo, prekiavo, vaišinosi įvairiais to meto patiekalais, dalinosi naujienomis.
2014-06-04

Balsas.lt naktinis eksperimentas: vaiduoklių medžioklė Trakų pilyje

Trakų salos pilis, kuri Galvės ežero saloje iškilo kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva – vienas iš labiausiai Lietuvoje lankomų objektų. Ši Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija apipilta daugybe legendų. Viena iš jų pasakoja, kad pilyje galima išvysti patį didįjį kunigaikštį Vytautą.
REKLAMA
REKLAMA

Palangos gintaro muziejuje atidaroma paroda „Maironis ir Palanga“

Lietuvos dailės muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus ir Regionų kultūrinių iniciatyvų centras gegužės 25 d., penktadienį, 15 val. kviečia į Palangos gintaro muziejuje atidaromą parodą „Maironis ir Palanga“, kuri lietuvių literatūros klasiko Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) 150 gimimo metais pristato poeto pamėgtąją sanąją Palangą ir nuo Birutės kalno bei jūros tilto vaizdžiausiai atsiveriančią Baltijos jūrą.
2012-05-23

Trakų pilyje „Pure Future 2011” ritmai skambės rugpjūčio 27-ąją

Nuo neatmenamų laikų Trakų pilis traukia tūkstančius žmonių. Vienus kviečia pasigrožėti architektūra, kitus eksponatais, trečius renginiais. Trakų pilis visoje Europoje vertinama dėl geografinės padėties, ji yra pastatyta saloje, į kurią patekti galima arba atplaukiant jachta, arba pėsčiųjų tiltu. Lietuvai šis pilis - tai stiprybės simbolis, čia gyveno Vytautas Didysis ir daugelis kitų žymiausių Lietuvos karalių, kunigaikščių.
2011-07-29

Trakų istorijos muziejuje – karaimų bendruomenės fotografijų paroda

Liepos 11 d. 16 val. Trakų salos pilies vakarinių kazematų dvejose salėse atidaroma fotoparoda „Karaj jollary – karaimų keliai“, atspindinti šios etninės mažumos gyvenimą Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje 1864–1950 m. Lenkijos karaimų bendrijos, kurios pirmininkė yra Mariola Abkovič,  organizuotoje parodoje eksponuojamos nuotraukos iš šioje šalyje gyvenančių karaimų šeimų archyvų, Lopatos šeimos archyvo Prancūzijoje ir Zajončkovskių bei Špakovskių archyvų Lietuvoje.
2011-07-08

Moby į tinklapį įdėjęs nuotraukas iš Lietuvos, parodė Trakų pilį gerbėjams iš viso pasaulio

Moby patalpino savo paties darytas fotografijas iš Lietuvos į oficialų tinklapį Moby.com, norėdamas parodyti, kokioje gražioje vietoje koncertavo. „Tik norėjau parodyti kelias pilies nuotraukas, kurioje koncertavome Lietuvoje. Tai viena gražiausių vietų kokiose tik esame groję. Deja neturiu pilies išorės nuotraukų ir dėl to man labai gaila, nes pilis nuostabi“, – pasigėrėjimą Lietuvos grožiu reiškė Moby. Elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas įkėlė 3 nuotraukas, darytas Trakuose.
2011-06-15

Pirmą kartą Lietuvoje grosiantį Moby „apšildys“ jaunas duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep“

Stulbinančiai geros žinios lanko aktyviai vasarojančius „Gerai Gerai & Miss Sheep" – birželio 13–ąją Trakų pilyje koncertuosiančio Moby komanda duetui patikėjo pradėti pirmąjį garsaus atlikėjo pasirodymą Lietuvoje. „Labai nesinori daugžodžiauti. Turbūt akivaizdu, kad esame visiškoje euforijoje. Dabar mūsų tikslas – susitvarkyti su beprotišku jauduliu ir kaip įmanoma  geriau pasiruošti nenumaldomai artėjančio pirmadienio vakarui Trakuose.
2011-06-07

Trakų pilyje – startas turizmo plėtrai

Vakar Trakų pilyje vyko konferencija: Turizmas Lietuvoje – Baltarusijoje – Lenkijoje. Konferencijoje iškelti klausimai: kaip pagerinti turizmo infrastruktūrą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos ir paruošti bendrus turizmo projektus.
2010-08-28

Festivalio „Pure Future“ atlikėjų sąrašas tik ilgėja

„Pure Future“ organizatoriai jau šeštus metus stebina Lietuvą, kaimynes valstybes, bei Vakarų Europos muzikos Meka tapusį Londoną. VIP erdvėje atskiras renginys Festivalio VIP erdvė – absoliutaus komforto zona, kurioje išskirtinę atmosferą kurs išskirtinė programa. Vienas įspūdingiausių renginio pasirodymų „The Manken“ šou vyks būtent čia. Jis groja naujausia magnetiniu principu grojančia įranga. „The Maneken“ groja Europoje sparčiai popiurėjančiu Reaktable mikšeriu.
2010-07-22

„Pure Future“ naujiena: įspūdingi 3D efektai

Ar kada nors įsivaizdavote griūvančią Trakų pilį? Ar matėte besivaidenančius vaiduoklius, ar krentančius futbolo kamuolius iš Trakų pilies bokštų? Jau liepos 31 dieną, 3D video projekcijų šou padės patirti tai, ko dar nepatyrė milijonai. Ja daugiau kaip du tūkstančiai žmonių turinčių festivalio bilietus pirmą kartą Baltijos šalyse ir vieną pirmųjų kartų pasaulyje stebės kaip senovinė pilis bus tai, ant ko bus rodomas spektaklis.
2010-07-15

„Pure Future“ scenoje – unikalus elektroninės muzikos atlikėjas

Paslaptingasis „The Maneken“ - unikalus atlikėjas, grojantis muziką keleriais muzikos stiliais: funk, disco, soul, minimal ir house. Jo kompozicijos puikiai pateikia šiuolaikinės šokių muzikos kultūros tendencijas ir muzikos pasiekimus ištisais dešimtmečiais. Visi „The Maneken“ pasirodymai yra vienetiniai. Jis pats dainuoja, o muziką „konstruoja“ ant šviečiančios magnetinės lentos „Reaktable“. Garsai išgaunmi dedant suprogramuotus magnetinius kubelius ant magnetinio lauko.
2010-06-15

Vasariškos muzikos nuotaikos Trakų pilies menėje

Išradingi ir ekstravertiški atlikėjai, įvairius žanrus, stilius ir nuotaikas kryžminančios programos nužymės Lietuvos nacionalinės filharmonijos koncertų ciklo „Muzika Trakų pilyje“ paskutinius šio sezono renginius.
2010-06-10

„Pure Future 2010" – sugrįžta pripažintas Europoje festivalis

Jau šešerius metus džiaugiames unikaliu festivaliu – Trakų pilyje vykstančiame „Pure Future“. Kultinis renginys apjungia garso, šviesos, technologijų ir amžių sintezę. Šeštasis šokių muzikos festivalis vyks liepos 31-osios vakarą. Unikalaus renginio idėja kasmet plačiai vystosi, ji patinka žmonėms ne tik Lietuvoje, ber ir visame pasaulyje. Praeitų metų „Pure Future“ renginys išgarsino Lietuvą kaip šiuolaikiškų pramogų šalį.
2010-05-31

Trakų pilyje – naujos istorinės Giedriaus Kazimierėno drobės

Š. m. gegužės 12 d. Trakų salos pilies kazematuose atidaryta paroda „Lietuvos istorijos atspindžiai Giedriaus Kazimierėno tapyboje“. Parodoje eksponuojamos trys dar visuomenei nematytos Dailės akademijos profesoriaus dailininko G. Kazimierėno drobės iš jo naujo darbų ciklo „Juodieji gobelenai“ ir pernai sukurtas darbas „Algirdo pergalė prie Mėlynųjų vandenų“, eksponuotas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti skirtoje parodoje Vilniaus rotušėje.
2010-05-13

Naktis Trakuose: susidūrimas su paslaptingomis dvasiomis ir riterių kovos

Š. m. gegužės 14 d. Trakų istorijos muziejus, dalyvaujantis tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuotame kasmetiniame renginyje „Naktis muziejuje“, jau penktą kartą pakvies Trakų salos pilyje apsilankyti naktį. Naktinė pažintis su muziejaus ekspozicija ir viduramžių pilies gyvenimu neapsieis be susidūrimų su paslaptingomis dvasiomis, riterių kovų, dainų, šokių ir kitų linksmybių.
2010-05-13

Istorinis Trakų pilies muziejus persikelia į internetą

Pristatyta interneto svetainė, kviečiančią pažinti dar neatrastą Trakų istorinį muziejų. Pasak kūrėjų, svetainė bus įdomi moksleiviams, gilinantiems žinias apie Trakų miesto istoriją, turistams, bijantiems šaltojo sezono, bet norintiems atrasti Trakų istorinio muziejaus grožį ir Trakus jau pamėgusiems svečiams. Svetainėje interaktyviai pristatoma Trakų pilies istorija.
Į viršų