smurto orderis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „smurto orderis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „smurto orderis“.

Pareigūno šeimoje – pagalbos šauksmas: nedelsiant teko rašyti smurto orderį

Trečiadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) pareigūnui surašytas smurto artimoje aplinkoje orderis. Policijos departamento duomenimis, gruodžio 20 dieną apie 21 val. policija buvo iškviesta dėl konflikto Kauno rajone, Domeikavos kaime. Paaiškėjo, kad savo namuose, ne tarnybos metu konfliktavo blaivus Kauno apskr. VPK pareigūnas. 1979 metais gimusiam vyrui surašytas smurto artimoje aplinkoje orderis.

Smurto orderį pažeidusi moteris bandė gąsdinti pareigūnus: „Geriau nejuokaukite su raganomis“

Daugiabučio gyventojai pranešė, kad viename butų girdėti grumtynių garsai ir pagalbos šauksmas. Į pranešimus apie pagalbos šauksmą policija reagavo operatyviai ir atvykę rado užrakintas buto duris bei spengiančią tylą. Visgi pareigūnai privalėjo patekti į butą ir įsitikinti, ar kažkam negresia pavojus gyvybei. Visą šią situaciją nufilmavo ir laidos „Farai“ operatoriaus kamera. Nei į beldimą, nei į durų skambutį viduje esantys asmenys nereagvo.

Tūkstančiai lietuvių dėl smurto buvo iškelti iš namų – problemą mato ne visi: „Nesmurtaudavau aš stipriai, bet žinote...“

Per tris mėnesius, kai galioja smurto orderis, jau šeši tūkstančiai lietuvių už smurtą turėjo 15 dienų išsikraustyti iš savo namų – smurtavo tiek žmonių, kiek gyvena Molėtų mieste. Smurto rekordininkas – Panevėžys, ten iš namų išvežta beveik 400 galimų smurtautojų. Smurtauja ne tik vyrai, bet ir moterys, sūnus skriaudžia tėvus, iš namų dviem savaitėms policija išvaro netgi į aštuntą dešimtį įkopusius senjorus.

Policija per liepą iš namų iškeldino apie 1 tūkst. smurtautojų: 200 grįžo atgal ir gaus baudas

Vos per dvi savaites pareigūnai iš namų iškraustė apie tūkstantį tikrų ir numanomų smurtautojų, tarp jų – kelias dešimtis moterų. Tiesa, paaiškėjo, kad nemažai daliai galimų smurtautojų policijos orderis nė motais: veržiasi namo ir užsitarnauja pinigines baudas.  Smurto orderį taikantys pareigūnai pripažįsta, kad pasitaiko visko. Esą pareigūnams iškrausčius galimą smurtautoją, nukentėjęs žmogus dažnai persigalvoja ir pareiškia, kad smurto nebuvo.

147 žmonės iškeldinti iš namų: naujas smurto orderis galioja vos dvi dienas

Vos pradėjus galioti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderiui policija per pirmąsias dvi dienas beveik pusantro šimto smurtautojų nurodė laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos.

Nuo liepos – nauja apsaugos nuo smurto priemonė: užtenka atitikti 3 kriterijus ir policija iškeldins iš namų

Liepą Lietuvoje įsigaliojo nauja apsaugos nuo smurto šeimose priemonė, kitaip vadinamas smurto orderis, kuris pareigūnams leis iš namų 15 parų nedelsiant išvaryti ne tik smurtaujančius vyrus ar moteris, bet ir tuos, kurie pareigūnams pasirodys galintys kelti smurto riziką. Tad, skirtingai nei iki šiol, dabar net nereikės jokio įrodymo, kad smurtas nėra išgalvotas.
Į viršų