queer

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „queer“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „queer“.

Gindamas tėvynę žuvo žymus Ukrainos menininkas, LGBT atstovas Arturas Snitkus

Gindamas tėvynę Donecko srityje birželio 7-ąją žuvo Ukrainos „queer“ bendruomenės atstovas, menininkas Arturas Snitkus. Apie 36-erių Arturo Snitkaus mirtį pranešė Ternopilio vadovas Serhijus Nadalas. Jis taip pat atskleidė, kad karys žuvo vykdydamas kovinę misiją Donecko srityje. Žinute pasidalijo Ukrainos meno ir kultūros žmonės. Vaizduojamojo meno atstovas Saša Kuzmazas prisiminė jųdviejų susitikimą 2011-aisiais: „Mes esame susidūrę įvairiuose renginiuose.
2024-06-11

„Eurovizijos“ nugalėtoja(s) Nemo: Šveicarijai reikia trečiosios lyties pasirinkimo galimybės

Šveicarijos dainininką(ę) Nemo, kuri(s) savaitgalį Švedijoje laimėjo „Eurovizijos“ konkursą su daina „The Code“, sekmadienio vakarą Ciuricho oro uoste pasitiko daugiau nei 100 džiūgaujančių gerbėjų. Daugelis 24 metų atlikėjo(s) gerbėjų mojavo nebinarinių asmenų simboline vėliava, kurią sudaro geltonos, baltos, violetinės ir juodos horizontalios juostos.
85 2024-05-13

Vienintelis drago karalius Lietuvoje: apie ribą tarp vyriškumo ir gėjiškumo

Apie drago karalienių pasirodymus žino daugelis, tačiau drago karaliai – naujiena. Lietuvoje šiuo metu yra vienas drago karalius, save įvardijantis „Drag King A“ (Drago karalius A). Į vyrišką personą įsikūnijantis pašnekovas sutiko pasidalyti savo istorija ir įžvalgomis apie skirtumus tarp drago karalienių ir karalių. Pašnekovas papasakojo, kad viskas prasidėjo nuo svarbaus hobio – kosplėjinimo. Jo metu žmonės, apsivilkę įvairius kostiumus, įkūnija animacijos, komiksų, filmų personažus.
2023-11-21

Prieš Baumilos koncertą – protestas dėl atlikėjo komentarų: „Jis privalo prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir veiksmus“

Penktadienį vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija. Kaip skelbia Lietuvos Jaunimo Centras, ją išprovokavo transfobiniai pastarojo dainininko komentarai socialiniame tinkle Facebook. „Norime aiškiai pasakyti, kad nežadame tylėti kai yra žeminami translyčiai asmenys.

Vilnius Pride eitynės: būgnų ritmu tūkstančiai dalyvių žygiavo už žmogaus teises

Vilniuje prasideda LGBTQ+ bendruomenėes eitynės Vilnius Pride. Renginio dalyviai žygiuodami siekia atkreipti dėmesį į diskriminaciją, socialinę atskirtį, teisinį neužtikrintumą, tapatybių kvestionavimą. Nuo 12 val. prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renkasi pasipuošę renginio dalyviai. Jų atvyko ir iš kitų šalių: Latvijos, Baltarusijos. Kartu žygiuos daug Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių. Pasižiūrėti renginio renkasi šeimos, kai kurie su mažais vaikais.

Alen Chicco ir „queer“ kūrėjai į gatvės išėjo su plakatais: kvietė į gyvenimą pažvelgti atviriau

Jau šį šeštadienį Vilniaus Lofto Terasoje muzikos atlikėjas Alen Chicco rengia savo vienintelį šios vasaros muzikinį šou, dedikuotą stereotipų nepaisančiai „queer“ kultūrai. Šiam koncertui dainininkas ruošia ypatingą muzikos, šokių ir ekstravagantiškų įvaizdžių kupiną programą, kurios metu atiduos duoklę labiausiai įkvepiantiems „queer“ kūrėjams, iš arčiau supažindins su šios kultūros filosofija lietuvius ir papasakos savo, kaip „queer“ kūrėjo, istoriją, rašo pranešime spaudai.
2020-07-29
Į viršų