plaučių embolija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plaučių embolija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plaučių embolija“.

Klastingus kraujo krešulius išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Širdies priepuolis, insultas ir plaučių embolija – visi trys simptomai pasireiškia skirtingose kūno dalyse, tačiau juos visus gali sukelti kraujo krešulys. Žinant simptomus, kada kraujo krešulys sukelia problemą, labai svarbu atpažinti, kada gali būti reikalinga skubi medicininė pagalba.  Kraujo krešuliai gali sukelti skirtingus simptomus, priklausomai nuo to, kokios rūšies jie yra ir kur jie yra. Kas šešias minutes dėl kraujo krešulio miršta maždaug vienas žmogus.
2024-05-10

Mirtiną trombą Vilmai išdavė ne tik dusulys: iš Jurbarko pervežtą moterį išgelbėjo Kaune

Kauno klinikų pacientė Vilma prisimena, kad iki vakaro, kai iš Jurbarko ligoninės ji skubiai buvo pervežta į Kauno klinikas, apie mėnesį laiko kelis kartus per savaitę juto dusulį. „Maždaug aštuonis metus turiu širdies ritmo sutrikimus, maniau, kad tai daro įtaką kartais juntamam dusuliu“, – prisimena Vilma.

Mirė garsi 29-erių influencerė: staiga sustojo širdis

Dvidešimt devynerių metų Brazilijos influencerė Luana Andrade mirė lapkričio 7 d., praėjus dienai po to, kai ligoninėje pietrytiniame San Paulo mieste jai buvo atlikta kelio liposukcija.    Kelio liposakcija – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos riebalų sankaupos iš vidinės kelio dalies.  Ji padeda pasiekti labiau išryškintą išvaizdą.
2023-12-02

Mirtinus kraujo krešulius išduoda 3 ženklai: užkirskite kelią mirčiai laiku

Kraujo krešuliai ne visada yra pavojingi. Jei jie susidaro kai kraujuojame, jie padeda mums mirtinai nenukraujuoti. Tačiau kai jie susidaro venose be jokio tikslo išgelbėti mums gyvybę, jie yra pavojingi – štai, kokie simptomai juos išduoda.  Dr. Adamas Statenas, „One Day Tests“ klinikos direktorius ir NHS bendrosios praktikos gydytojas, pasidalijo „dažniausiai pasireiškiančiais“ požymiais, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
2023-07-30

40-metę pražudė kraujo krešulys: šeima įspėja pastebėti simptomus

Mamos iš Anglijos, kuri staiga mirė, kaip įtariama, apsinuodijusi maistu, šeima išgyvena tikrą košmarą – paaiškėjo, kad jos gyvybę pasiglemžė kraujo krešulys, sukėlęs plaučių emboliją. Dabar šeima įspėja visus – šiuos simptomus būtina pastebėti laiku.  40-metė Kelly Gleeson manė, kad gruodžio 29 d. apsinuodijo maistu, nes didžiąją dalį dienos praleido vemdama.   Apie 18 val.
84 2023-07-15

19-metei kraujo krešulį išdavė vos 1 požymis: ragina nenumoti ranka

Kraujo krešuliai yra maži kraujo gumulėliai. Tai – lipni, gelį primenanti medžiaga, tačiau netirpstantys krešuliai yra pavojingi, jie gali išplisti į kitas kūno dalis ir blokuoti kraujotaką. 19-metei iš Kanados kraujo krešulius rankoje išdavė vos vienas požymis ir dabar ji ragina atkreipti dėmesį į kraujo krešulių sukeliamus simptomus. Devyniolikmetei kanadietei Suzannai Lambregts kraujo krešuliai buvo aptikti 2011 m. birželio mėnesį.
2023-06-26

Kraujo krešulius išduoda šie ženklai: užkirskite kelią mirčiai laiku

Kraujo krešulys yra kraujo ląstelių ir kitų medžiagų, susidarančių kraujagyslėse, masė. Tam tikras krešėjimo lygis yra būtinas, nes jis apsaugo nuo pernelyg gausaus kraujavimo. Tačiau savaime neištirpstantys krešuliai kelia pavojų sveikatai ir net gyvybei. Taip yra todėl, kad jie gali keliauti po kūną ir užblokuoti kraujo tekėjimą į gyvybiškai svarbius organus. Viena iš pavojingiausių būklių, kurias sukelia kraujo krešuliai, yra plaučių embolija.
2023-06-06

Vos 23-ejų merginos gyvybę nusinešė kraujo krešulys: skubiai įspėja kitus

Vos 23-ejų merginos iš Šropšyro, Anglijos, gyvybę pasiglemžė kraujo krešulys. Teigiama, kad mirtis merginą ištiko praėjus penkiems mėnesiams po to, kai šiai buvo paskirta vartoti kombinuotą kontraceptinę tabletę. Dabar gydytojas įspėja kitus. Merginą išgelbėti bandęs gydytojas teigia, kad kontraceptinės tabletės buvo vienas iš veiksnių, kuris nulėmė, jog vos 23-ejų Charlotte Foster susidarė kraujo krešulys. Teigiama, kad darbo metu merginai sustojo širdis.
2023-01-02

Kraujo krešulys smogė Janinos vyrui: įspėja, kokie ženklai jį išduoda

Plaučių embolija įvyksta netikėtai, o jai užklupus svarbi ne kiekviena minutė, o sekundė. Jurbarkietės Janinos vyrui staiga įvykusi plaučių embolija vos nekainavo gyvybės, tačiau laiku atvykusi greitoji medicinos pagalba ir atlikti tinkami veiksmai padėjo išsaugoti tai, kas brangiausia – gyvybę. Šiandien Janina ne tik įspėja kitus, kokie požymiai išduoda staiga įvykusią plaučių emboliją ir skatina laiku pasitikrinti sveikatą, bet ir dėkoja medikams, kurie padarė tai, kas atrodė neįmanoma.
2022-12-02

Šie ženklai išduoda kraujo krešulius: nenumokite ranka

Kai leidžiame laiką lauke ir mėgaujamės saule, dažnai pamirštame gerti vandenį. Tačiau atėjus karštam ilgajam savaitgaliui, gerti pakankamai vandens be galo svarbu. Be įprastų sveikatos problemų, susijusių su karščiu, įskaitant ir saulės smūgį, nepakankamas skysčių vartojimas gali turėti rimtesnių pasekmių. Pasak venų chirurgo profesoriaus Marko Whiteley, skysčių trūkumas gali sukelti giliųjų venų trombozę dėl susidarančių kraujo krešulių.
2022-06-23
REKLAMA
REKLAMA

Nenumokite ranka į kojų skausmą: gali išduoti kraujo krešulius

Kojų skausmas dažnai klaidingas laikomas kaip pablogėjusios sąnarių sveikatos požymis, per didelio krūvio pasekmė ar bendru raumenų nusidėvėjimu. Tačiau tai gali atskleisti daug rimtesnes sveikatos problemas. Kojų skausmas gali pasireikšti po sunkios treniruotės, tačiau tai taip pat gali būti rimtesnės sveikatos problemos, tokios kaip venų ligos ar kraujo krešuliai, požymis.
2021-09-11

7 ženklai išduoda kraujo krešulius: įsidėmėkite juos visam laikui

Nors kraujo krešulys gali paveikti bet kurį asmenį, tam tikri rizikos veiksniai, tokie kaip hospitalizacija, nėštumas, vėžys ir kai kurie vėžio gydymo būdai gali padidinti riziką susidaryti kraujo krešuliams.  Kraujo krešulys, vadinamas trombu, susidaro giliosiose venose, esančiose rankose arba kojose. Tai gali sukelti didelių sveikatos problemų, o kai kuriais atvejais net būti mirtina.
2021-06-26
Į viršų