osram

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „osram“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „osram“.

Taupios, bet pavojingos

Pakeisti elektros lemputę nesudėtinga, tačiau dažnai pamirštamos iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos detalės. Dauguma namuose naudoja taupiąsias lemputes, kurios šviečia apie 9 tūkst. valandų. Teisingai pakeisti lemputę turėtų mokėti kiekvienas. Kartą išmokus tai tinkamai atlikti, bus galima išvengti nelaimės ir apsaugoti kitus. Pavasarį atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 80 proc. lietuvių savo namams apšviesti renkasi ne kaitrines, o taupiąsias lemputes.
2014-12-06

Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai, sakoma VšĮ „Ekošviesa“ pranešime.
2014-06-11

„Osram“ pristato patobulintas aukštos kokybės automobilių lempų versijas

Rudenį, prastėjant apšvietimo sąlygoms, apšvietimo įrangos gamintoja „Osram“ žengė dar vieną žingsnį tobulindama lempų „Night Breaker“ šeimą ir pasiūlė galingesnes aukštos kokybės lempų versijas „Night Breaker Unlimited“. Lyginant su kitomis prieinamomis automobilių halogeninėmis lempomis „Night Breaker Unlimited“ versija kelyje dabar skleidžia net 110% daugiau šviesos.
2013-11-12

Taupiosios lemputės – žudikės?

Kaitrines lemputes buityje vis sparčiau keičia taupiosios, kurios šviečia beveik 15 kartų ilgiau, bet naudoja mažiau elektros energijos. Deja, neseniai pasirodę tyrimai skelbia, kad šios lemputės pavojingos žmogaus sveikatai. Ar gali būti, kad toks populiarus ir lengvai nusiperkamas apšvietimo šaltinis yra kenksmingas? Specialistai teigia, kad tinkamai naudojamos taupaiosios lemputės yra nepavojingos, o grėsmę kelia jose esantys 5 mg gyvsidabrio, kurie gali pakenkti tik sudužus lemputei.
2013-11-06

ES uždraudė matines elektros lemputes

Nuo šių metų rugpjūčio 31 d. ES šalyse bus uždrausta prekiauti matinėmis 15, 25, 40, 60, 75 ir 100 W galios kaitrinėmis elektros lemputėmis. Tai reiškia, kad daugumos europiečių namų apšvietimo laukia esminės permainos.
2009-05-13

Pasiektas šviesos diodų efektyvumo ir šviesumo rekordas

Bendrovė „Osram“ paskelbė sukūrusi rekordinio šviesumo šviesos diodą (LED). Optimizavus diodo konstrukciją, šviesos keitiklį ir korpusą, bandymų laboratorijos mokslininkams pavyko išgauti 500 liumenų iš vieno LED, juo tekant 1,4 A srovei. Tokio šviesumo jau pakanka vaizdo projektorių technologijai. Tokius LED taip pat būtų labai patogu naudoti automobilių priekinio apšvietimo lempoms. Dviejų tokių diodų pakaktų trumposioms šviesoms, keturių - ilgosioms.
2008-07-23

Atsisveikinimas su lemputėmis

Iš ES rinkos planuojama pašalinti tradicines elektros lempas. Kaitinamųjų elektros lempučių dienos suskaičiuotos: artimiausiais metais jas pakeis energiją taupančios lempos.
2008-06-20

Trimatis apšvietimas

Namie tokia apšvietimo technologija tikriausiai bus per brangi, bet naktinių klubų savininkai turėtų užsirašyti Čilės menininkių Ximena Munoz ir Paulina Villalobos koordinates. Taupus ir įspūdingas apšvietimas sukuriamas naudojant ypatingą matricą iš „Osram“ diodinių lempų.
2007-04-19

Šarūnas Birutis: Prisidėkime prie EK iniciatyvos „Nuo tavęs priklauso, ar klimatas keisis“

Europos Komisija (EK) gegužės pabaigoje pradėjo informacinę kampaniją „Nuo tavęs priklauso, ar klimatas keisis“. Ja kiekvienas Europos pilietis raginamas kasdienėje buityje taupyti bei efektyviai naudoti energiją ir taip prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų mažinimo. Energijos taupymas aktualus ir kiekvienam Lietuvos žmogui, juolab kad dujos, kuras ir kiti energijos ištekliai nuolat brangsta. Nuo liepos brangs dujos, o kartu ir šildymas.
2006-06-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų