mokslinė veikla

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslinė veikla“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslinė veikla“.

Dr. B. Lubio fondas padidino paramą VU mokslinei veiklai

Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo vadovė Lina Paulauskė ir Vilniaus universiteto l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys penktadienį pasirašė paramos sutartį. Jau antrus metus iš eilės šis fondas remia VU mokslinę veiklą. Pernai iš fondo lėšų buvo skirta svari 100 tūkst. litų parama VU mokslo projektams įgyvendinti. Šiemet fondo valdyba nusprendė tęsti bendradarbiavimą ir padidinti paramos lėšas – VU tiriamajai mokslinei veiklai skyrė 200 tūkst. litų.
2015-01-12

Europos Komisija skatina Lietuvos įmones stiprinti mokslinę veiklą

Europos Komisija (EK) pagal tyrėjų karjeros ir judumo programą „Marie Skłodowskos-Curie veiklos“ (MSCA) iki 2020 metų šalyse narėse planuoja finansuoti 25 000 doktorantų, dalis lėšų bus skiriama darbo vietų jiems kurti tyrimus vykdančiose ar su jais susijusiose įmonėse.
2014-11-20

Lietuvos dėstytojams trūksta laiko mokslinei veiklai

Kaip atrodo vidutinė dėstytojo darbo diena Lietuvoje? Beveik pusę jos dėstytojai praleidžia skaitydami paskaitas ir dirbdami su studentais. Penktadalis dienos – pasiruošti būsimoms paskaitoms ar vertinti studentų darbams. Kas lieka - tenka dalinti įvairiems organizaciniams darbams, rengti mokymo medžiagą ar atlikti mokslinius tyrimus.
2014-10-30

Finansuojama vis daugiau mokslo populiarinimo renginių

Moksline veikla užsiimančios ir ją norinčios populiarinti institucijos sulaukė finansinės paramos. Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais atrinko dvidešimt renginių finansavimo paraiškų. Kaip ir pirmajame etape, kiekvienai iš jų bus skirta iki 16 tūkstančių litų. Konkurso rengėjai pastebi, kad šįkart didesnio dėmesio sulaukė ne tik valstybiniame sektoriuje, bet ir įmonėse vykdomi moksliniai tyrimai bei technologijų plėtra.
2013-07-08

Gruzijoje atidarytas Lituanistikos centras

Gruzijos technikos universitete iškilmingai atidarytas Lituanistikos centras. Sveikindamas Tbilisio akademinę bendruomenę, Lietuvos ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas pabrėžė ne tik kultūrinę ir istorinę, bet ir praktinę lietuvių kalbos mokymosi reikšmę. „Gruzijai įstojus į Europos Sąjungą, jauni specialistai, kalbantys oficialiomis ES kalbomis, turės daugiau karjeros galimybių. Tegul viena iš šių kalbų būna seniausia gyvoji indoeuropietiška kalba – lietuvių“, – sakė ambasadorius.
2012-10-17

Amerikos lietuvė D. Altman: vilioti gabius žmones į Vakarus nėra mūsų tikslas

Vis dažniau jauni specialistai stengiasi išvykti semtis profesinės praktikos ir žinių ne tik į Europos šalis, bet vis aktyviau domimasi stažuočių galimybėmis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šioje srityje dirbančių visuomeninių organizacijų nėrą daug, tad šalies universitetų absolventai dėl tokių stažuočių galimybių kreipiasi į Baltijos-Amerikos laisvės fondą (BAFF). Fondo direktorių taryba birželio mėn. 11–15 dienomis lankysis Baltijos šalyse.
titulinis 2012-06-12

Lietuvos lazerių pramonė lygiuojasi į JAV ir Kiniją

Lazerių pramonė ir mokslinė veikla – viena sričių, kuriose Lietuva savo pasiekimais garsėja pasaulyje. Šiemet sukanka 25-eri metai, kai lietuviški lazeriai buvo parodyti Vakarų pasauliui. 1987-aisiais UAB „Eksma“ sukurtas ir pagamintas lazeris pirmą kartą buvo eksponuotas didžiausioje Europoje lazerių parodoje Miunchene.
2012-04-16

R. Rudzkis ketina palikti „DnB Nord“ analitiko kėdę

„DnB Nord“ finansų analitikas Rimantas Rudzkis neslepia –  nuo gruodžio jo veikloje turėtų likti viena eilute mažiau darbų. Analitikas nori pasitraukti iš banke užimamų pareigų ir savo laiką skirti vien mokslinei veiklai Matematikos ir informatikos institute, kuriame dirba jau beveik keturiasdešimt metų. „Tai nėra galutinis sprendimas, daugiau pasišnekėjimai banko viduje.
2011-09-26

Mažėja studentų – retins universitetus

Per artimiausius penkerius metus Lietuvoje gali nelikti iki pusės dabartinių valstybinių universitetų. Jų tinklą pertvarkyti verčia tirpstantis studentų skaičius. Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 46 aukštosios mokyklos – 27 valstybinės ir 19 nevalstybinių. Iš jų 22 yra universitetai – 14 valstybinių ir 8 nevalstybiniai. Lietuvoje – 14, Danijoje – tik 8 Palyginti su kitomis šalimis, Lietuvoje milijonui gyventojų tenka kur kas daugiau aukštųjų mokyklų.
2011-09-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų