meningitas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „meningitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „meningitas“.

Medikai vilnietei siūlė atsisveikinti su sūnumi: dabar šeima prašo tik vieno

37-erių metų vilnietės Monikos Verenienė sūnus Nojus sunkios būklės gimė 31-ą nėštumo savaitę. Moteris net nesapnavo, kad sužinos kraupią žinią – jos sūnus gali neišgyventi. Dabar jau 2 metų Nojus pasirodė esąs tikras kovotojas, bet jam tenka susidurti su reto, Sotos sindromo, hidrocefalijos metamais iššūkiais.
2024-06-11

Dėl tėvų Nijolė nuolat kentė patyčias: iš jos istorijos ragina pasimokyti kitus

51-erių metų kaunietė Nijolė Baranauskienė-Kryvosheia išgyveno nelengvą vaikystę. Abu moters tėvai turėjo negalias, o mergaitei teko ne tik anksti išmokti namų ruošos darbų, bet ir atlaikyti pašaipias aplinkinių replikas. Visgi, dabar moteris turi už ką padėkoti tėvams. „Dabar penkių metų vaikai gauna planšetes, o aš gaudavau krepšį ir eidavau į parduotuvę“, – savo vaikystę prisimena Nijolė.  Tėvai laužė standartus Nijolė gimė 1973 metais Kaune, neįgalių tėvų šeimoje.
2024-02-27

Staiga sukilusi temperatūra Erikai išdavė mirtingą ligą: išgyvenusi kreipiasi į visus

Vilnietė Erika (tikrasis moters vardas ir pavardė redakcijai žinomas) iki šiol su nerimu akyse prisimena vaikystės vasarą, kurios didžiąją laiko dalį teko praleisti žvelgiant pro ligoninės langą. Būdama vos trejų metų Erika susidūrė su siaubinga liga  – meningitu, kuri, laimei, baigėsi sėkmingai. „Meningitu susirgau būdama dar labai maža. Vos trejų metukų. Didžiąją dalį detalių žinau tik iš mamos pasakojimų, mat mano pačios prisiminimai ganėtinai migloti.
2023-09-30

Košmariška vilniečio patirtis: susirgęs infekcija neteko beveik viso regėjimo

Vilnietis Erikas Saliuta nuo pat kūdikystės beveik nemato – kaip pats sako, pats tiksliai nežino, kas nutiko. Tačiau prasta rega jam netrukdo ant scenos jaustis kaip žuviai vandenyje. Nuo vaikystės muzikuojantis vyras dabar turi vienintelę svajonę – kad žmonės pamatytų jo talentą ir mėgautųsi jo dainomis.  43-ejų E. Saliuta pasakoja, kad regos liko nedidelis likutis, tačiau visiškos tamsos dar nėra.
2023-07-19

Manė, kad apsinuodijo, bet paguldė smegenų uždegimas: vyras už grąžintą sveikatą dėkoja medikams

Šalčininkų rajone gyvenantis 69-erių Feliksas Klincevičius sako besijaučiantis tikru laimės kūdikiu. Dar gegužės pradžioje netikėtai pablogėjus sveikatai išgabentas į ligoninę šiandien vyras dėkingas gydytojams, kad vėl stovi ant savo kojų. Medikai patvirtina, kad smegenų uždegimas – mažas juokas, tačiau apsaugotas nuo jo nėra nė vienas. Į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę (RVUL) Feliksas buvo atgabentas visai netikėtai.

Šeimos skausmui ribų nėra: staiga mirė 23-ejų dukra

Bella Fidler iš Australijos Auksinio kranto grįžo iš kelionės į Balį, Indonezijoje, jausdama į gripą panašius simptomus ir pasiguodė tėvams, kad „nesijaučia gerai“ – vėliau sužinojo, kad serga bakteriniu meningitu. Šeima buvo sukrėsta, kai grįžusi po atostogų Balyje mirė jų dukra. 23 metų Bella Fidler jautė į gripą panašius simptomus ir iš pradžių manė, kad užsikrėtė Covid-19 po kelionės į Balį, kur šventė teisės studijų baigimą, rašo mirror.co.uk.
91 2023-04-20

Ši mirtina infekcija smogia iš pasalų: mirčiai kelią užkirskite laiku

Tyrimas rodo, kad meniningitu sergantiems vaikams ir suaugusiesiems paprastai pasireiškia panašūs ligos simptomai. Tyrėjai nustatė, kad dauguma pacientų kenčia tik nuo vieno iš ligai būdingų simptomų: karščiavimo, pakitusios psichinės būsenos arba kaklo sustingimo, nors visi trys simptomai yra būdingi mirtinai infekcijai.
2023-03-05

Įkyrus nuovargis Audronei išdavė mirtiną ligą: ragina saugotis

Vasara – ne tik malonius prisiminimus paliekantis metas. Šį laikotarpį vilnietei Audronei Rukšaitei aptemdė nemaloni Laimo liga. Negana to, susirgimas komplikavosi – išsivystė hidrocefalija ir meningitas.  Naujienų portalui tv3.lt moteris teigė jau matanti progresą, kurį duoda gydymas, tačiau niekada nė nesitikėjo, kad erkių platinamų ligų pavojai tokie realūs. Juolab, kad pati nejautė Laimo ligai būdingų simptomų.
2023-01-29

Skaudi žinia sugriovė vilniečių šeimos gyvenimą: meldžia padėti jų dukrelei

Julija ir Paula yra identiškos dvynės, kurių gimimas praskaidrino vilnietės Jurgitos Stankevič gyvenimą. Tik Paulai gyvenimas nepagailėjo iššūkių – pirmoji operacija dar esant pilve, ilgi mėnesiai ligoninėje ir ilgas sąrašas diagnozių. Tačiau penkiametė nepasiduoda ir kabinasi į gyvenimą visomis išgalėmis. Žinia apie nėštumą tarsi ryškus saulės spindulys nušvietė Vilniaus rajone gyvenančios Jurgitos gyvenimą, o vėliau paaiškėjusi žinia, kad širdelės net dvi, sukėlė dvigubą džiaugsmą.
2023-01-26

Eidamas 78-uosius metus mirė roko legenda Jeffas Beckas

Įtakingo gitaristo Jeffo Becko, į rokenrolo olimpą iškilusio su septintojo dešimtmečio supergrupe „Yardbirds“, o vėliau padariusio sėkmingą solinę karjerą, oficialioje interneto svetainėje trečiadienį pranešta apie jo mirtį. Aštuonis apdovanojimus „Grammy“ pelnęs gitaros virtuozas ir novatorius ramiai mirė sulaukęs 78-erių, staiga susirgęs bakteriniu meningitu.
2023-01-12
REKLAMA
REKLAMA

Mama skubiai įspėja: klastinga liga per 6 val. pasiglemžė dukros gyvybę

Mama ragina tėvus atmintinai žinoti meningito simptomus, nes praėjus vos šešioms valandoms po pirmųjų simptomų pasirodymo, mirė jos dukra. Siobhan O‘Carrol iš Airijos nuvyko į ligoninę patikrai, kai nėštumo metu pasijuto blogai, tačiau tą patį vakarą iš vyro sulaukė skambučio, kad jų ketverių dukra Aiobhe ėmė prastai jaustis, rašo mirror.co.uk. Vos prieš keletą valandų kalbėjusi su dukra ir sakiusi jai, kad ją be galo myli, mama nieko nebegalėjo padaryti – dukros būklė staiga pablogėjo.
2022-10-09

Staiga užgeso 8-mečio gyvybė: gydytojai galėjo jį išgelbėti

Jauno berniuko su sudėtinga sveikatos istorija priežiūra ligoninėje pribloškė kiekvieną, sužinojusį jo istoriją. Aštuonmetis mirė nuo nediagnozuoto meningito, palikęs ligoninę gydytojui net nepasirodžius. Berniukas Loganas Jones iš ligoninės buvo paleistas namo praleidus mirtinos ligos simptomus. Mirties priežasties tyrėjas paskelbė, kad berniukas galėjo išgyventi, jei ligoninėje būtų laikomas per naktį.
2021-09-19

Dėl klastingos ligos mama vis praranda atmintį: neprisimena gražiausių akimirkų

Būdama 10 metų, Natalie susirgo meningitu – jai pasireiškė siaubingas liekamasis reiškinys. Jos atmintis tokia prasta, kad ji negali prisiminti savo vestuvių. Dėl ligos ji pamiršo dideles savo gyvenimo dalis, įskaitant savo pačios vaikystę, pažintį su savo vyru ir dviejų vaikų pirmuosius žingsnius. 36 metų Natalie Bamford iš Didžiosios Britanijos, vaikystėje užsikrėtė pavojingesne bakterine meningito forma, po kurios prarado atmintį. Dabar ji jau žino, kad jos atmintis niekada neatsistatys.
2021-03-07

Staigi 14-metės mirtis sukrėtė bendruomenę: ji išgelbėjo 4 gyvybes

Žmonės dalijasi jautriais prisiminimais apie prieš metus mirusią paauglę baleriną, kuri išgelbėjo keturias gyvybes. Valentina Sanna (14) mirė praėjusių metų sausio 1 dieną, užsikrėtusi reta meningito forma, kai Sardinijoje, Italijoje, lankė šeimos narius. Visų mėgstama mergaitė iš Krosbio, Mersisaido Didžiojoje Britanijoje buvo talentinga šokėja, užsitarnavusi vietą Karališkojoje baleto mokykloje. Valentinos tėtis dr.
2021-01-15

2-metės bėrimai išdavė kraupią ligą: teko amputuoti abi kojytes

Viena motina atskleidė, kad jos vos 2-ejų metų dukrelei teko amputuoti kojas dėl meningito sukeltų pasekmių. Restorano vadovė Irisa Kelly (27) iš Niujorko, JAV, pastebėjo, kad jos dukrelei pasireiškė aukšta kūno temperatūra, mergaitė pasidarė vangi, o jos kūną nusėjo raudoni taškeliai. Ji skubiai nuvežė dukrą į ligoninę, kur mergaitės gyvybė pakibo ant plauko, o galiausiai teko amputuoti ir jos kojytes. Dabar jau trejų metų Riley turi kojų protezus ir lanko vaikų darželį.
2020-12-31

Profesorius Kėvalas šią ligą vadina itin apgaulinga: pernai mirė 5 vaikai

Balandžio 24-ąją minima pasaulinė meningito diena. Šiemet ji skirta atkreipti dėmesį į tėvų bei globėjų sąmoningumo ir greitos reakcijos į ligą svarbą bei priminti: gripą primenantys simptomai žaibiškai gali pasibaigti mirtimi. Apie šią ligą kalbėti reikia dar ir todėl, jog Lietuva patenka tarp kelių Europos šalių, kuriose fiksuojama daugiausiai susirgimų meningokokine B tipo infekcija, galinčia sukelti meningitą ar žaibinį sepsį.
2020-04-24

8-metė mirė atostogų metu: tai, ką padarė tėvai, spaudžia ašarą

Eilidh Neave susirgus, jai buvo diagnozuotas meningitas. Mergaitė buvo prijungta prie gyvybės palaikymo aparatų, kad būtų galima paaukoti jos organus, rašoma mirror.co.uk. Aštuonmetė britė mergaitė išgelbėjo keletą gyvybių – po tragiškos jos mirties šeimos atostogų Prancūzijoje metu, buvo paaukoti jos organai. Eilidh Neave susirgo atostogaudama su tėvais ir vyresne seserimi – nepaisant gydytojų pastangų ją išgelbėti, mergaitė mirė nuo meningito.
2019-07-21

Garsią politikę užklupo klastinga liga: galėjome nespėti

Politikė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė šiuo metu kovoja su itin klastinga liga, virusiniu meningitu. Tai feisbuko tinkle pranešė jos vyras neformalaus judėjimo „SuperTėvai“ įkūrėjas Simonas Urbonas. Politikės vyras Simonas Urbonas apie savo žmonos Ievos būklę pranešė feisbuko paskyroje, išliedamas savo jausmus: „Visada galvojau, kad liga mus pasitinka su sloga, gerklės perštėjimu ar temperatūra. Esu girdėjęs apie keistas ligas, bet kol tai nepaliečia pačio tavęs, jos ir lieka tik kažkur girdėtos.
2019-07-11

Meningitas pasiglemžė 6-metį, bet medikai buvo tikri – vaikas apsimetinėja

Du medikai ir du paramedikai atmetė motinos įtarimus, kad jos mažyliui meningitas viso labo porą valandų iki vaikas mirė, rašo portalas Mirror. 38 metų pradinių klasių mokytoja Georgie Hall teigė, kad vienas paramedikų, Grahamas Scottas, tikino, kad jos šešiametis sūnelis apsimetinėjo sergantis. Moteris teigė, kad medikai jos teiravosi, ar apie sūnaus būklę ji nusprendė naudodamasi „Google“ paieškos sistema.
2019-06-08

Vilniuje – itin užkrečiamos ligos atvejis: paauglys medikų rankose

Vilniaus Radvilų gimnazijoje – neramios dienos. Pranešta, kad 15-metis moksleivis susirgo itin užkrečiama ir pavojinga liga – meningokokine infekcija. Kaip tv3.lt teigė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Mianikiene, ši liga diagnozuota mokykloje besimokančiam gimnazistui. „Nustatytas meningokokinis meningitas. Moksleiviui yra 17 metų. Po žinios buvo imtos vėdinti patalpos, vykdyta dezinfekcija, įspėti moksleivių tėvai.
Lietuva 2019-04-03

Vyras mirtinai pavojingą ligą palaikė sloga: gydytojai nurodo simptomus

Net savaitę sloguoti ir snargliuotis beprotiškai vargina, tačiau amerikiečiui Gregui Phillpotts‘ui su tuo teko taikstytis net penkerius metus. Vis dėlto pasirodė, kad bėganti nosis signalizavo ne slogą, o kur kas didesnę problemą, rašo iflscience.com. Medikai vyrui pirmiausiai diagnozavo plaučių uždegimą ir bronchitą, o pats Gregas manė, kad kenčia nuo alergijos. Vyras skundėsi, kad tokia būklė trukdė jam gyventi, todėl jis nusprendė kreiptis į medikus specialistus Niujorke.
2018-12-01

Aliarmas Panevėžyje: daugėja pavojingos ligos atvejų

Prasidėjus rudeniui daugėja susirgimų oru lašeliniu būdu plintančiomis užkrečiamomis ligomis. Dažniausiai sergama ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau neretai diagnozuojamos ir kitos, taipogi oru lašeliniu būdu plintančios užkrečiamosios ligos, pavyzdžiui, virusinio meningito atvejai.
2018-10-10

29-rių vyras mirė apsilankęs vandens pramogų parke: smegenis suėdė bakterija

Po apsilankymo vandens pramogų parke 29 metų amerikietis iš Naujojo Džersio mirė pasigavęs „smegenis valgančią amebą“ Naegleria fowleri, rašo portalas iflscience.com. Kaip rašoma jo nekrologe, Fabricijaus Stabile‘o mirtis konstatuota rugsėjo 21-ąją, praėjus viso labo dienai po to, kai jis išgirdo diagnozę apie jo smegenyse esančią amebą. Jo šeima pasakoja, kad pirmieji simptomai pasireiškė rugsėjo 16-ąją: vyrui stipriai skaudėjo galvą, jis gėrė nuskausminamuosius, prigulė pailsėti.
2018-10-06

Tragedija paženklino jaunos merginos gyvenimą: galvojo, kad serga gripu

Kai į ligoninę atvežta 23-ejų metų mergina ėmė vemti, o veidą išbėrė spuogai, jai buvo diagnozuota meningokokinė W infekcija, rašoma portale thesun.co.uk. Jauną merginą nuo mirties skyrė vos pusvalandis - paaiškėjo, kad ji serga ne gripu, o mirtina meningito forma. Lilė O‘Connell iš Paddingtono Sidnėjuje praėjusiais metais kartu su šeima šventė Kalėdas, kai mergina tą vakarą pasijuto prastai.
2018-08-11

Kūdikį pasiglemžė klastinga liga: mama perspėja visus tėvus

Ketverių mėnesių amžiaus Kilis Šulcas iš Česterfyldo, Virdžinijos valstijos ėmė karščiuoti grįžęs namo iš lopšelio birželio mėnesį. Kai temperatūros nepavyko numušti vaistais ir kūdikiui prasidėjo bėrimas, tėvai nuvežė jį į ligoninę. Ligoninėje medikai Kilio tėvams pranešė, kad kūdikis serga meningitu - infekcija, kuri veikia galvos ir nugaros smegenis dengiančias membranas.
2018-07-17

Ši liga sparčiai plinta vasarą: pasakė, kas ją sukelia

Šiltą vasarą suaktyvėja virusai, kurie sukelia infekcinį nervų sistemos susirgimą – meningitą. Jis labiausiai pažeidžia minkštuosius smegenų dangalus. Kauno klinikinės ligoninės pediatrai naujus šios ligos atvejus registruoja kiekvieną savaitę. „Nuo birželio vidurio per savaitę nustatome šį susirgimą 3-4 vaikams“, – sakė Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos skyriaus ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.
2018-07-06

Pavojingos infekcijos protrūkis darželyje: vienas vaikas mirė, kitas – ligoninėje

Viename Anglijos darželyje – meningito protrūkis. Ikimokyklinio ugdymo įstaigą lankęs ir šia liga užsikrėtęs vaikas, deja, bet neišgyveno, kai tuo tarpu dar vienas tame pačiame darželyje besimokantis mažylis vis dar gydomas ligoninėje, rašoma naujienų portale mirror.co.uk. Anglijos viešosios sveikatos atstovai teigė, jog, norint išvengti daugiau aukų, „Little Learners Galgate“ darželį lankantys vaikai ir ten dirbantys suaugę buvo aprūpinti antibiotikais.
2018-04-06

Gniuždanti žinia šeimoje: absurdiška medikų klaida kainavo gyvybę

Kartais net ir medikai klysta, būtent tai pajuto Lissos Beechey (39) šeima. Moteris mirė po to, kai medikai supainiojo migreną su meningitu, rašoma „The Mirror“. Nežmoniškus galvos skausmus kentusi moteris kreipėsi į medikus. Bendrosios praktikos gydytojas įtarė moteriai migreną. Moterį ne tik kankino skausmai, bet ir nuovargis, dėl kurio vos galėjo pajudėti. Lissa net negalėdavo išeiti į lauką be akinių nuo saulės, mat tik jie padėdavo apsisaogoti nuo taip akis dirginančios šviesos.
2018-02-14

Atskleistos naujo susirgimo Afrikoje detalės

Mirtinos ir neaiškios kilmės ligos, kuri kilo Liberijoje ir jau pražudė mažiausiai 13 žmonių, priežastimi galėjo tapti meningito virusas, praneša leidinys „Science“. Pirmoji, vemianti, netekusi daug skysčių ir kliedinti pacientė į ligoninę buvo atvežta 11-metė pacientė. Praėjus vos valandai ji numirė. Mergaitė prieš tai dalyvavo vietos religinio lyderio laidotuvių procesijoje.
2017-05-12

Liga per valandą pasiglemžė merginos grožį: gyvybė pakibo ant plauko

25-erių plaukų stilistė Charlene Colechin, kaip ir dauguma mūsų, niekuomet nesitikėjo, kad kada nors galėtų susirgti sunkia, prie lovos prikaustančia liga. Tad netikėtas likimo posūkis sujaukė visą jos gyvenimą. Susirgusi meningitu mergina vos nemirė. Medikams pavyko ją išgelbėti, tačiau Charlene vis dar prikaustyta prie ligoninės lovos.  Iš Derbishiro kilusi mergina mirtina liga susirgo vos prieš mėnesį. Kirpėja buvo žaibišku greičiu nugabenta į ligoninę.
2016-10-05

Įkvepianti istorija: dėl ligos seselė neteko visų galūnių, tačiau nepasidavė

Daktarai Karen Crespo (32) šeimai siūlė atsisveikinti, tikino, kad moteris turi vos 10 proc. galimybę išgyventi, nors viskas prasidėjo nuo paprastų gripo simptomų. Peršalimu pablogėjusią savijautą kaltinusi buvusi seselė atsidūrė šalia mirties ir neteko 40 procentų savo kūno – visų galūnių. Visgi sunki liga neatėmė merginos noro kovoti už gyvenimą. Dabar moteris nešioja 125 tūkst. svarų kainuojančius galūnių protezus, mokosi vaikščioti ir rūpintis savimi be kitų rūpesčių.
2016-03-29

Liga – žudikė: pirmieji meningito ženklai, kuriuos būtina pastebėti

Meningitas – sunkus, greitas ir daug gyvybių nusinešantis infekcinis nervų sistemos uždegimas, kurį pastebėti laiku yra būtina. Liga yra itin pavojinga mažiems vaikams, tad simptomų, kurie gali signalizuoti apie meningitą, negalima praleisti. Jis organizmą pakerta staigiai, tad net peršalimą ar gripą primenantys ligos ženklai turi priversti keliauti pas gydytojus.
2016-03-23

Mirštantį nuo meningito vaiką gydė žolelėmis: tėvai jo neskiepijo ir „stiprino imunitetą“ česnaku su svogūnais

Du religingi mormonai tėvai, kuriems priklauso maisto papildų bendrovė, yra teisiami dėl savo pačių vaiko mirties. Sūnus mirė nuo meningito, nes tėvai nusprendė jį gydyti namų sąlygomis, nenaudojant vaistų, rašoma rawstory.com. Davidas ir Collet Stephanai pastarosiomis dienomis vykstančiame teisme ginasi esantys nekalti dėl jų 19 mėnesių sūnaus Ezekielio mirties 2013 metais. Kaltintojai teigia, kad pora nekvietė greitosios tol, kol jų sūnus nustojo kvėpuoti.
2016-03-09

Po vakarėlio – šiurpi liga: peršalimą pajutusi studentė liko be kojų

19-metė Charlotte Hannibal iš Anglijos, Notingemo, buvo visiškai sveika mergina. Iki tol, kol susidūrė su mirtinu virusu, kurio simptomus pajuto vakarėlyje draugų namuose. Nors manė, kad tai tik peršalimas, tėvai nusprendė dukrą nuvežti pasitikrinti pas medikus. Ir ne be reikalo... čia merginai buvo diagnozuota Septicemija ir meningitas. Užsiteršus kraujui Ch. Hannibal kojos iki šlaunų, rankų pirštai ir nosies galiukas pajuodo.
2016-03-01

Žmonės apstulbę: šokiruojančioje nuotraukoje – paskutinės mirštančio berniuko akimirkos

Beveik 700 tūkst. žmonių pasirašė peticiją dėl vakcinų nuo meningokoko vaikams iki 11 metų. Nors ši sunki ir netikėta liga kuo toliau, tuo skaudžiau smogia pasauliui primindama apie mirtinus atvejus, toli gražu ne visi tai supranta. Viena šeima išplatino šokiruojančią savo vaiko nuotrauką. Joje įamžintas jų sūnus kelios valandos prieš mirtį. Šia nuotrauka šeima skatina pasaulį susimąstyti ir apsaugoti savo vaikus nuo mirtinos infekcijos.
2016-02-23

Moteris, praradusi veidą dėl meningito, ieško meilės televizijoje

2,3 mln. žiūrovų laukia naujų televizijos šou „Undateables“ serijų, nors laidos kūrėjai sulaukė nemažai kritikos iš medikų. Šioje laidoje yra rodomos žmonių, kurie jau seniai nevaikšto į pasimatymus, istorijos. Viena iš paskutinių laidų dalyvių – Tammy Saunders – sulaukė nemažai dėmesio ir apkalbų, rašo dailymail.co.uk. „Nenoriu būti viena amžinai.
2015-12-27

Kokie siaubai glūdi moterų rankinių dugnuose?

Kada paskutinį kartą iškrovėte visus daiktus iš rankinės ir bent išpurtėte jos dugne susikaupusius nešvarumus? Jungtinėje Karalystėje buvo atliktas tyrimas, kurio metu rankinėse rasta tokių siaubų kaip mirtinos E. coli bakterijos ar fekaliniai streptokokai, galintys sukelti meningitą, rašo mirror.co.uk.
2013-09-16

Sostinės gimnazijoje – meningito atvejis

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje užfiksuotas pirmas meningito (infekcinės nervų sistemos ligos) atvejis Lietuvoje. Naujienų portalui balsas.lt susisiekus su mokyklos vadove Danute Brone Puchovičiene, ši komentuodama padėtį sakė: „Kol kas medikų patvirtinimo dėl diagnozės neturime, informaciją dėl šio atvejo mums suteikė moksleivio mama. Tad iš medikų raštiško patvirtinimo nelaukėme, susisiekėme su sveikatos centru, iš kurio gavome instrukcijas, kaip elgtis.
Lietuva 2013-05-31

JAV per meningito protrūkį jau mirė 15 žmonių

JAV sveikatos apsaugos valdžia pranešė, kad retos formos grybelinio meningito protrūkio aukomis jau tapo 15 žmonių, skelbia BBC. Ligų kontrolės centras informavo, kad pastarosios aukos buvo iš Indianos - antros didžiausios valstijos. Beveik 200 žmonių šia liga susirgo iš viso 12 JAV valstijų - Tenesio, Mičigano, Indianos, Floridos, Merilendo, Minesotos, Šiaurės Karolinos, Naujojo Džersio, Ohajo, Ilinojaus, Aidaho ir Teksaso.
2012-10-14

Susirgus meningitu svarbi kiekviena minutė

Prieš kelias savaites nuo meningokokinės infekcijos žaibiškai užgesus dar vieno paauglio gyvybei, medikai prakalbo apie infekcijos protrūkį. Statistika rodo, kad kasmet nuo meningokokinės infekcijos miršta vidutiniškai šeši žmonės, dažniau – vaikai. Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Pediatrijos centro vadovas Vytautas Usonis pripažįsta, kad nuo rugsėjo jau keturias gyvybes pasiglemžusi infekcija yra agresyvesnė nei ankstesniais metais.
2012-03-03

Sostinėje nuo meningokokinės infekcijos mirė moksleivis

Po devintokų krikštynų nuo meningokokinės infekcijos staiga mirė devintokas. Anot gydytojų, vaikas dar vakar buvo mokykloje, tačiau naktį pablogėjus būklei, jis išvežtas į ligoninę, kur mirė. „Tai staigi infekcija, kuri plinta oru. Nuo jos vakcinų dar nėra Lietuvoje, tačiau pasaulyje ji išrasta. Tie vaikai, kurie kontaktavo per krikštynas, gaus antibiotikų dozę“, - sakė Vilniaus Centro poliklinikos gydytoja Rasa Juknienė, kurios daugelis pacientų lanko šią mokyklą.

Nesiskiepijimo mada plinta kaip virusas

Medikai pastebi, kad pastaruoju metu kartu su sveiku gyvenimo būdu plintančiai madai atsisakyti vaikų skiepijimo neatsispiria vis daugiau tėvų. Nors pagrindo skambinti pavojaus varpais, kaip rodo Panevėžio visuomenės sveikatos centro surinkti duomenis, nėra, gydytojai įspėja gyventojus, kad jie turėtų kritiškiau vertinti televizijos laidose ar kitose informavimo priemonėse pasirodančius pranešimus apie tariamą skiepų žalą vaiko organizmui.

Vaistų kompanija ėmėsi šantažo, kad nuslėptų eksperimento žalą

„WikiLeaks“ paviešinti slapti dokumentai diskredituoja ir JAV farmacijos milžinę „Pfizer“, praneša guardian.co.uk. 1996 metais Nigerijoje buvo neįtikėtino masto meningito epidemija. Farmacijos milžinei „Pfizer“ Nigerijos valstybė ir federaliniai autoritetai iškėlė bylą, kurioje buvo tvirtinama, kad antibiotikas „Trovanas“, kuriuo vaikai buvo gydomi per epidemiją, jiems pakenkė.
2010-12-10
Į viršų