mars polar lander

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mars polar lander“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mars polar lander“.

Kodėl Marse leistis taip sunku?

Statistika byloja, jog leistis Marse – anaiptol ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Žmonių sukonstruotos technikos ir raudonosios planetos akistatoje gana ryškiai pirmauja Marsas – per 47 metus žmonėms atšiaurioje planetoje pavyko tik 41 proc. visų mėginimų nutupdyti zondus ar marsaeigius. Atsižvelgiant į tai, kiek milijardų kainuoja tokios misijos, sėkmės koeficientas ne toks jau ir didelis.
2012-08-03

Gyvybė Marse: belieka laukti įrodymų

Daugelis mokslininkų prisipažįsta manantys, kad Marse egzistuoja ar bent jau kažkada egzistavo gyvybė. Tačiau tokia prielaida iki šiol neįrodyta, rašo britų dienraštis „The Times“. Nėra patikimo patvirtinimo, kad Raudonojoje planetoje egzistuoja mikrobai ar bent organiniai junginiai, tačiau Marsą tyrinėjantys mokslininkai nori tikėti, jog žmonija aptiks jame gyvybės pėdsakų, kai tik turės tinkamų technologijų ir galės panaudoti jas tinkamose planetos vietose.
2008-05-28

NASA prašo visuomenės pagalbos ieškant Marse savo zondo liekanų

NASA ir Arizonos valstijos universiteto (JAV) specialistai kreipėsi į visuomenę prašydami padėti ieškoti Marso paviršiaus nuotraukose 1999 m. sudužusio kosminio zondo „Mars Polar Lander“ (MPL) liekanų. Marso paviršiaus dalį, kurioje, kaip manoma, yra didžiausia tikimybė jas aptikti, nufotografavo aplink Marsą besisukantis palydovas „Mars Reconnaisance Orbiter“, kuriame įrengta Arizonos universitete sukurta didelės raiškos „HiRISE“ (High Resolution Imaging Science Experiment) kamera.
2008-05-14
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų