mars express

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mars express“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mars express“.

Artėja mįslingo Marso palydovo Fobo paslapties įminimas

Dar šiemet Europos kosmoso agentūros (ESA) kosminis aparatas „Mars Express“ rekordiškai priartės prie Marso palydovo Fobo, praneša ESA atstovai. Artimiausiame Fobui „Mars Express“ orbitos taške juos skirs vos 45 kilometrų atstumas. Mokslininkai tikisi, kad šis pavojingas daugiau nei 10 metų aplink Marsą skriejančio „Mars Express“ manevras padės atskleisti didžiausią Fobo paslaptį: ištirti jo vidinę sandarą.
2013-12-27

ESA parodė, kaip atrodo Marso šiaurės ašigalis

Europos kosmoso agentūra (ESA) pristatė Marso tyrimų duomenimis paremtą 3D animaciją, kurioje pirmą kartą taip aiškiai demonstruojamas Marso šiaurės ašigalio modelis. Šis vaizdo siužetas remiasi ESA Marso palydovo „Mars Express“ surinktais duomenimis. Šis kosminis aparatas jau beveik 10 metų iš orbitos vykdo Marso tyrimus, skelbia „Space.
2013-12-13

Europos kosmoso agentūra siūlo „paskraidyti“ virš Marso

Europos kosmoso agentūra (ESA) pranešė parengusi virtualaus skrydžio virš Marso įspūdį perteikiantį vaizdo siužetą, sumontuotą iš realių šios planetos nuotraukų. Šio erdvinio Marso modelio pagrindu tapo ESA kosminio aparato „Mars Express“ nuotraukos, kurias jis beveik 10 metų siunčia į Žemę iš Raudonosios planetos orbitos. Pasak ESA atstovų, erdvinį Marso kraštovaizdį agentūros specialistai sumodeliavo talkinami kolegų iš Vokietijos aerokosminio centro.
2013-10-29

„ExoMars“ zondas Marse ieškos metaną gaminančių bakterijų

10 metų tyrinėjusi Marso paviršių Europos kosmoso agentūra tikisi rasti atsakymą, iš kur šioje šaltoje ir sausoje planetoje yra metano – šios dujos gali būti ir organinės kilmės. Europos kosminės agentūros projektas „Mars Express“, pagal kurį buvo sudaryti tikslūs trimačiai Marso žemėlapiai, pateikė ganėtinai informacijos, kuri rodo, kad šioje planetoje tikrai buvo vandens – pagrindinio gyvybės šaltinio. Deja, tai buvo labai seniai.
2013-10-08

Marso paslaptis didėja: „Curiosity“ jo atmosferoje neaptiko metano

Marsą tiriantis NASA marsaeigis „Curiosity“ jo atmosferoje neaptiko bent kiek didesnių metano dujų, liudijančių apie primityvios gyvybės egzistavimo šioje planetoje galimybę, pėdsakų. Tai mokslininkams užminė dar didesnę mįslę, nes metanas Marso atmosferoje jau ne kartą buvo užfiksuotas ir aplink jį skriejančiais kosminiais aparatais, ir Žemės astronominių observatorijų atliekamais stebėjimais, skelbia „Space.
2013-09-20

Kaip atrodo skrydis aplink Marsą?

Europos kosmoso agentūra (ESA) paskelbė vaizdo įrašą, sudarytą iš aplink Marsą skriejančio palydovo „Mars Express“ vaizdo kamerų užfiksuotų nuotraukų. Į vaizdo įrašą sujungtos nuotraukos atskleidžia, kaip atrodytų vienas apsisukimas aplink Marsą žvelgiant iš jo orbitos. Žiūrovai gali stebėti, kaip „Mars Express“ vaizdo kameros pritraukia ir atitolina Marso paviršiaus vaizdą sukantis planetai.
2013-07-01

Europos žvalgytuvės Marse – jau dešimtmetį

Europos misija Marse šiemet birželį švenčia dešimtmetį. Pagal pradinį sumanymą tik vienerius Marso metus arba 687 žemės dienas raudonąją planetą turėjęs tyrinėti kosminis aparatas „Marso ekspresas“ (Mars Express) į gimtinę parsiuntė tiek neįkainojamos informacijos, kad jo tyrimai pratęsti mažiausiai iki 2014-ųjų pabaigos. Vienas pagrindinių atradimų, kurį padarė nuo 2003-iųjų virš Marso skriejantis „Marso ekspresas“ – tai, kad planetos Šiaurės ir Pietų polių regionuose nemažai ledo.
2013-06-04

ESA šiemet tikisi gausaus kosminio derliaus

Europos kosminiai zondai šiais metais žada pateikti visą lobyną duomenų apie Didįjį sprogimą, vandenį Marse ir klimato pokyčius, teigia Europos kosmoso agentūros (ESA) vadovas Jean-Jacques Dordainas. „2013-ieji atneš nepaprastą žinių apie kosmosą derlių“, – prognozuoja jis. Vasario 22 dieną mokslininkai pateiks Dirvožemio drėgnumo ir druskingumo (angl. „Soil Moisture and Salinity“ – SMOS) misijos rezultatus.
2013-01-25

NASA pavyko paslinkti zondą „Odyssey“

NASA pavyko pakoreguoti Marso zondo „Odyssey“ vietą orbitoje, kad jis būtų tinkamoje pozicijoje ir rugpjūtį galėtų patvirtinti marsaeigio „Curiosity“ nusileidimą. Kai NASA erdvėlaivis, gabenantis Marso mokslo laboratoriją „Curiosity“, pateks į Marso atmosferą, į Žemę tiesiogiai jis galės siųsti ribotus informacijos kiekius. Prieš nusileidimą, iš besileidžiančio kosminio aparato perspektyvos Žemė bus žemiau Marso horizonto, taigi tiesioginės komunikacijos kelias bus užblokuotas.
2012-07-26

NASA gali pražiopsoti akimirką, kai marsaeigis „Curiosity“ nusileis

NASA gali neturėti galimybių stebėti savo didžiojo marsaeigio progreso iki pat Marso paviršiaus, kai jis bandys planetoje nusileisti rugpjūčio 6-ąją. „Curiosity“ pavadintas aparatas leisis Gale krateryje, praneša BBC. JAV kosmoso agentūra nusileidimą seks naudodama palydovus, tačiau pagrindinis šiai užduočiai naudojamas įrenginys gali būti netinkamoje dangaus vietoje. Inžinieriai bando įspręsti „Odyssey“ palydovo problemą, o jis nebėra geriausioje stebėjimams orbitoje.
2012-07-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų