marius vaščega

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „marius vaščega“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „marius vaščega“.

Lietuva derasi dėl 17 mln. eurų įšaldytų lėšų: perspėja, kad dalis jų gali būti prarasta negrįžtamai

Nors Europos Komisija (EK) praeitų metų pabaigoje „atrakino“ dalį – beveik 9 mln. – iš įšaldytų 26 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) lėšų, tačiau dar nėra aišku, ar Lietuva gaus likusią jų dalį.
2024-02-04

EK atstovybės Lietuvoje vadovas: turime rasti būdus, kad sankcijos nebūtų apeinamos

Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako, kad Rusija ir Baltarusija nuolat ieško būdų, kaip apeiti joms taikomas Europos Sąjungos (ES) sankcijas, tačiau reikia rasti būdus, kad tai nevyktų. „Mūsų pareiga atrasti būdus, kad sankcijos nebūtų apeinamos“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Vaščega. Jo teigimu, EK koordinuoja sankcijų taikymą ir yra sukūrusi įvairių mechanizmų, ką daryti tais atvejais, kai kyla klausimų ir šiuo metu turimos priemonės yra pakankamos.
2023-02-22

Lietuva vėluoja kaip reikiant: jei nesuskubs – europinius pinigus matys kaip savo ausis

Lietuvai dėl laiku neįgyvendintų įsipareigojimų atidėjus pirmąjį prašymą Europos Komisijai (EK) dėl šimtų milijonų Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) paramos, EK atstovas Lietuvoje teigia, kad Vyriausybė turi pati nuspręsti, kada prašyti paramos, tačiau pabrėžia, kad reformų ir investicijų tempas yra svarbus.

EK rengia „skubią intervenciją“ dėl elektros kainų: nurodė, kada turėtų pateikti pasiūlymus

Europos Komisijos (EK) pirmininkei paskelbus apie rengiamą „skubią intervenciją“ siekiant suvaldyti išaugusias elektros kainas, Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas sako, kad pasiūlymų galima tikėtis artimiausiomis savaitėmis.  Tuo metu su struktūrine elektros rinkos reforma susiję sprendimai, pasak Mariaus Vaščegos, gali būti priimti per kelis mėnesius. „Vis tik čia ganėtinai greitos reakcijos reikalaujantis dalykas.
2022-09-01

Europos Komisija kitą savaitę pasiūlys, kaip mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Komisija kitą savaitę pateiks siūlymus, kaip mažinti bendrijos priklausomybę nuo Rusijos dujų, sako naujasis komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega. „Dabartinės situacijos akivaizdoje Europos Komisija jau dabar ruošia priemones, kurios mažintų Europos priklausomybę nuo dujų, ateinančių iš Rusijos. Jau kitą savaitę nusimato priemonių rinkinys, kuris bus pateiktas“, – BNS sakė šią savaitę naujas pareigas pradėjęs eiti M. Vaščega.
Aktualijos 2022-03-03

Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje vadovauti pradeda M. Vaščega

Europos Komisijos (EK) atstovybei Lietuvoje antradienį vadovauti pradeda Marius Vaščega. Jis bus oficialus Europos Komisijos atstovas Lietuvoje, politiškai pavaldus EK pirmininkei Ursulai von der Leyen. Nuo 2019 metų iki šiol M. Vaščega buvo EK nario Virginijaus Sinkevičiaus, atsakingo už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, komandos vadovas, prieš tai vadovavo jo pereinamojo laikotarpio komandai, padėjusiai pasirengti Europos Komisijos nario kadencijos pradžiai.
Aktualijos 2022-03-01
Į viršų