lytinės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lytinės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lytinės“.

Makšties dydis: ginekologė atsakė, ar ji gali būti per didelė

Ginekologė atsakė, ar makštis gali būti „per didelė“. Dr. Heather Rupe paaiškino, kad gimdymas, svorio priaugimas ir lytinis aktyvumas laikui bėgant gali pakeisti makšties kontūrus. Per dieną „apie 35 makštis“ matanti gydytoja tikina, kad jų būna įvairiausių formų ir dydžių. Tačiau ji taip pat paaiškino, kad gimdymas, svorio priaugimas ir lytinis aktyvumas laikui bėgant gali pakeisti makšties kontūrus.
2021-04-25

Sergant šia liga dažnai nebūna jokių simptomų: ji gali sukelti net vėžį

Klaidingai manoma, kad sergant lytiškai plintančia liga visuomet turi jausti tam tikrus simptomus – perštėjimą, deginimo jausmą ar nemalonų kvapą. Deja, dažnai infekcijos, neturinčios visiškai jokių požymių, būna pačios pavojingiausios ir gali sukelti mirtiną grėsmę arba ilgalaikius ir nepranykstančius sveikatos pakitimus. Apie pagrindines lytiškai plintančias ligas, apsisaugojimo ir profilaktinių patikrinimų svarbą ir lytinį švietimą pasakoja Vilniaus gimdymo namų vyr.
2020-12-03

Lietuvių lytiniai žaidimai baigiasi liūdnai: ekspertai įspėja ir kitus

Pažymint Pasaulinę AIDS dieną,  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad šiemet naujų ŽIV atvejų nustatyta mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, ŽIV dažniau plito per heteroseksualius santykius. Pasak ULAC stebėsenos duomenų, per 11 mėnesių Lietuvoje diagnozuoti 104 nauji ŽIV infekcijos atvejai, iš kurių 74 vyrams ir 30 moterų. Tai 30 atvejų mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.
2020-12-01

Dažnas lytines ligas išduoda šie simptomai: perspėja 5 Lietuvos miestus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai – LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459. Sergamumo 100 tūkst. gyventojų rodiklis Lietuvoje 2019 metais chlamidioze siekė – 8,9 atvejo, sifiliu – 4,2 atvejo ir gonorėja – 2 atvejus. Visi pastarieji rodikliai 2018 m. buvo nežymiai didesni.
2020-09-21

Vasarą Lietuvoje plinta lytinės infekcijos: medikai siunčia įspėjimą

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį, kad vasarą – atostogų sezono metu padidėja rizika užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI). ULAC duomenimis, beveik kasmet po vasaros registruojama daugiau susirgimų LPI. Būtent todėl dabar pats laikas priminti apie LPI prevenciją. Rizikinga elgsena – atsitiktiniai lytiniai santykiai, trumpalaikės pažintys ir lytiniai santykiai be apsaugos priemonių – visa tai rizikos veiksniai, skatinantys LPI plitimą.
2020-06-25

Lytinės infekcijos užklumpa jaunus lietuvius: 5 iš jų – vėlyvoji stadija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), pernai Lietuvoje penkiems asmenims diagnozuota pažengusio sifilio stadija – vėlyvasis sifilis (dviem vyrams ir trims moterims). Nustatytos šios pažengusio sifilio formos: simptominis neurosifilis, kardiovaskulinės sistemos sifilis, slaptasis (vėlyvasis latentinis sifilis) ir kt. Minėti susirgimai nustatyti Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių gyventojams.
2020-05-26

Apie šią ligą nejauku kalbėti: Lietuvoje serga net mokiniai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.
2019-08-29

Tyli tiksinti bomba – ši liga lietuviams smogia per atostogas

Statistikos duomenimis, vien 2018 m. Lietuvoje užfiksuota per puspenkto tūkstančio lytiškai plintančių infekcijų atvejų, neskaičiuojant ŽIV. Nors bendras sergamumas tokiomis lytiškai plintančiomis infekcijomis kaip sifilis, gonorėja ar chlamidiozė mažėja, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo dermatovenerologo Algirdo Šumilos, vadinamąsias „meilės ligas“ vis dar gaubia įvairūs mitai ir tabu, todėl net ir jausdami aiškius simptomus pacientai vis dar delsia tikrintis ir kreiptis į...
2019-08-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų