failų keitimasis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „failų keitimasis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „failų keitimasis“.

„The Pirate Bay“ persikėlė į „debesį“

Kad išvengtų nuolatinių bandymų uždaryti, failų dalijimosi svetainė „The Pirate Bay“ visus serverius perkėlė į „debesį“ (cloud). Skatinimu dalytis nelegaliais failais kaltinta svetainė nuo šiol veiks tiesiai iš įvairių debesų prieglobų visame pasaulyje. Tinklalapio atstovai BBC teigė, kad taip sutaupys pinigų ir sudarys sudėtingesnes sąlygas teisėsaugos įstaigoms jį uždaryti. „Dabar visi mėginimai atakuoti bus nukreipti į viską ir į nieką“, – džiaugėsi „The Pirate Bay“ atstovai.
2012-10-18

Tyrimas: piratavimas per „BitTorrent“ gali padidinti pardavimus

Iki šiol piratavimas tradiciškai vertinimas kaip neabejotina žala kūrėjams, tačiau neseniai atliktas tyrimas rodo, jog piratavimas gali netgi padidinti kūrinių pardavimus. Tai galioja bent jau „BitTorrent“ keitimosi failais paslaugai. Jau daugiau nei dešimtmetį įvairios kompanijos bei mokslininkų grupės bando išsiaiškinti iratavimo įtaką muzikos industrijos pajamoms. Tačiau niekas nenaudojo plačios imties su tikslia parsisiuntimų iš „BitTorrent“ tinklo statistika.
2012-05-25

„Megaupload“ įkūrėjo turto arešto orderis pripažintas negaliojančiu

Naujosios Zelandijos Aukščiausiasis teismas pripažino failų keitimosi paslaugos „Megaupload“ įkūrėjo Kimo Dotkomo turto arešto orderį negaliojančiu. Turto arešto orderis 2012-ųjų sausį buvo išduotas Naujosios Zelandijos policijai. Dėl klaidos renkantis dokumento tipą Dotkomas buvo praradęs galimybę ginti savo teises. Policijos komisaras Peteris Marshallas pabandė ištaisyti klaidą ir paprašė teismo išduoti teisingą orderį po to, kai Dotkomo turtas jau buvo konfiskuotas.
2012-03-20

„Megaupload“ uždarymas išgąsdino kitų failų keitimosi tinklalapių savininkus

Netikėtas vienos stambiausių failų apsikeitimo interneto svetainių „Megaupload“ uždarymas privertė sunerimti analogiškų paslaugų savininkus. Viena pirmųjų sureagavo Honkonge užregistruota failų mainų paslauga „Filesonic“. Interneto svetainės vadovybė nutraukė galimybę keistis failais leisdama vartotojams valdyti tik savo įkeltą informaciją. Tai reiškia, kad prieiga prie duomenų turės tik tie, kas juos įkėlė. Be to, tinklalapis nebemokės aktyviausiems vartotojams.
2012-01-24

JAV teismai užversti ieškiniais prieš failų apsikeitimo tinklų naudotojus

Nuo 2010 metų pradžios daugiau nei 200 tūkstančių JAV failų apsikeitimo tinklų naudotojų buvo paduoti į teismą. Rugpjūčio pradžioje bendras jų skaičius siekė 201 828. Dauguma jų – „Torrent" tinklų naudotojai (200 591) bei besinaudojantys tinklu „eD2k“ (1 237). Dėl šios priežasties teismai tiesiog perkrauti: per metus išnagrinėti tik keli ieškiniai, kai kurie buvo atmesti, tačiau dauguma atsakovų vis dar laukia sprendimo.
2011-08-10

„LimeWire“ Amerikos garso įrašų kompanijų asociacijai sumokės 105 milijonus dolerių

Failų apsikeitimo paslauga „LimeWire“ ir Amerikos garso įrašų kompanijų asociacija (RIAA) išsprendė konfliktą neteisminiu keliu. 2006-aisiais metais Amerikos garso įrašų kompanijų asociacija apkaltino „LimeWire“ savininkus autorinių teisių pažeidimu.
2011-05-16

„LimeWire“ nereikės mokėti trilijonų dolerių

13 garso įrašų kompanijų („Arista“, „Atlantic“, „BMG Music“, „Capital“, „Elektra“, „Interscope“, „Laface“, „Motown“, „Priority“, „Sony BMG“, „UMG“, „Virgin“ ir „Warner Brothers“) pareikalavo iš failų keitimosi tinklo „LimeWire“ kompensacijos už kiekvieną nelegaliai atsisiųstą failą, atsižvelgiant į atsisiuntimų skaičių. Tačiau JAV teisėja Kimba Wood nusprendė, kad kompensacija turi būti išmokėta vieną kartą, nepriklausomai nuo to, kiek žmonių arba kiek kartų buvo atsisiųstas failas.
2011-03-14

Piratiniai tinklalapiai per metus aplankomi 53 milijardus kartų

Bendrovės „MarkMonitor“ atliktas tyrimas atskleidė neteisėtai platinamo turinio mastą, kuris nustebino net ekspertus. Tyrimo metu buvo stebimi tinklalapiai, kurie neteisėtai platino 22 prekės ženklais pažymėtą turinį, o taip pat programas, muziką ir videofailus. 10 stambių prekės ženklų produkcija buvo aptikta 43 tinklalapiuose, kurių veikla apibūdinama kaip „skaitmeninis piratavimas“. Juose kasdien apsilanko 146 milijonai unikalių lankytojų, arba 53 milijardai per metus.
2011-01-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų