atsinaujinantys energijos šaltiniai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atsinaujinantys energijos šaltiniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atsinaujinantys energijos šaltiniai“.

Nušvito Eifelio bokštas: išbandė naują būdą

Apšviestas Eifelio bokštas – ne naujiena. Tačiau šįkart besikeičiančios ir akį traukiančios šviesų instaliacijos – ypatingos. Mat pirmąkart Paryžiaus simbolis apšviestas pasitelkiant vandenilio energiją naudojančius prožektorius. „Įprastai tokiam įvykiui energija gaunama iš dyzelinių elektros generatorių. O dabar mes naudojome elektrovandenilio generatorių, kuris teikia elektrą.
2021-05-27

Pasakė, kaip galima sutaupyti 20 tūkst. eurų

Birželio 1 d. prasidėjo naujas paraiškų teikimo etapas, kuomet Lietuvos gyventojai gali gauti paramą saulės elektrinių įsigijimui išsimokėtinai. Pasinaudojus šiuo pasiūlymu per dešimt metų galima sutaupyti daugiau nei 20 tūkstančių eurų. TV3 laida „Penkių žvaigždučių būstas“ domėjosi, kaip visą tai įgyvendinti praktiškai. Saulės elektrines galima statyti ne tik ant namo stogo, bet ir ant žemės bei elektrą nukreipti į būstą iš nuosavo sklypo.
2020-06-21

Vyriausybė žada daugiau dėmesio skirti atsinaujinančiai energetikai ir sinchronizavimui

Naujosios Vyriausybės programoje energetikos srityje pagrindiniai prioritetai skirti atsinaujinantiems energijos šaltiniams bei elektros tinklų sinchronizavimui su Vakarų Europa. „Mažiau importuosime, didindami vidaus elektros energijos gamybą, panaudodami vietinius ir atsinaujinančius energijos išteklius, siekdami ES ir tarptautinių organizacijų priimtų klimato kaitos mažinimo tikslų.
2016-12-05

Viešąjį transportą ateityje varys vėjo sukurta energija?

Veiklą pradeda Lietuvos verslininkus ir mokslininkus vienijantis Vėjo ir saulės transporto aljansas. Jo tikslas – įgyvendinti atsinaujinančia vėjo energija varomo viešojo miesto transporto idėją. Inovacijų bendrovės „Vėjo projektai“ vadovai ir Klaipėdos bei Kauno technologijos universitetų mokslininkai pasirašė atsinaujinančia energija varomo transporto plėtros deklaraciją.
2012-12-02

Alternatyva: namams šildyti – gamtos energija

Šildymas daugeliui vis dar yra brangus malonumas. Vieni nuo šalčio ir aukštų kainų vis dar ginasi šiltais drabužiais, o kiti bando pasitelkti gamtos jėgas. Tradicines šildymo rūšis – malkas, anglis, elektrą  ir dujas – išstumia saulės, oro ir vandens energiją pažabojančios šildymo sistemos. Ieško pigių alternatyvų Daugelis gyventojų ieško pigesnių būdų, kad būstuose būtų šilta.
2012-11-11

Ant sąvartyno gali iškilti saulės jėgainė

In­ves­tuo­to­jai iš Vo­kie­ti­jos ne­to­li Šiau­lių pla­nuo­ja sta­ty­ti pir­mą­ją ša­ly­je sau­lės jė­gai­nę ant už­da­ry­to Kai­rių są­var­ty­no kau­po. Iš­gau­ta elekt­ros ener­gi­ja bū­tų par­duo­da­ma į bend­rą tink­lą. Apie 30 mi­li­jo­nų li­tų in­ves­ti­ci­jos at­si­pirk­tų per de­šimt me­tų. In­ves­tuo­to­jai ne­snau­džia Idė­ją siū­lo Šiau­liuo­se įsi­kū­ru­si antrinė vo­kie­čių in­ži­nie­rių įmo­nė.

Japonijoje minėtos 66-osios Hirosimos tragedijos metinės

Hirosimos mieste Japonijoje šeštadienį minėtos 66-osios miesto subombardavimo metinės. Šiuo metu japonai kovoja su kita atomine nelaime, bandydami susitvarkyti po cunamio sukelto radiacijos nuotėkio iš Fukušimos branduolinės jėgainės, praneša „Associated Press“. Pirmasis pasaulyje atominės bomboms numetimas Hirosimoje 1945 m. rugpjūčio 6 d. paminėtas tylos minute. Besibaigiant Antrajam pasauliniam karui JAV numesta bomba sunaikino miestą ir pražudė net 14 tūkst. gyventojų.
2011-08-06

Atidaryta pirmoji lietuviška saulės modulių surinkimo linija

Ketvirtadienį Žirmūnuose atidaryta pirmoji lietuviška industrinė saulės modulių surinkimo linija. Daugiau nei 20 mln. litų kainavusi linija buvo sumontuota mokslinės gamybinės akcinės bendrovės „Precizika“ bazėje, panaudojant ES finansinę paramą, kuri siekė 10,068 mln. litų.
2011-07-07

Vokietija atsisakė atominės energetikos

Vokietija tampa pirmąja išsivysčiusia pramonine šalimi, atsisakiusia atominės energetikos. Už siūlymą iki 2022-ųjų likviduoti visas atomines elektrines ketvirtadienį balsavo dauguma Bundestago deputatų. Apie planus atsisakyti atominės energijos naudojimo Vokietijoje imta kalbėti po galingo žemės drebėjimo Japonijoje, sukėlusio avariją Fukušimos atominėje elektrinėje.
2011-06-30

Ar egzistuoja saugi energija?

Japonija – ant branduolinės katastrofos krašto, prieš metus šachtoje JAV nugriaudėjo sprogimas, o Meksikos įlankoje išsiliejo naft a. Bet ar yra alternatyvų? Žurnalistai kartu su specialistais pasiryžo apžvelgti energijos rūšis ir paieškoti alternatyvų arba ti esiog padėti išsirinkti geriausią iš blogiausių. Branduolinė energija Pasaulis sugniaužęs kvapą seka įvykius Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje, kurios reaktoriai nesustoja skleisti radiacijos.
2011-05-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų