antigeno testas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antigeno testas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antigeno testas“.

Gydymo įstaigose – sumaištis dėl nedarbingumo pažymėjimų: esą nuotoliu jų medikai neduoda

COVID-19 infekcija užsikrečia vis daugiau žmonių – per antradienį nustatyti 1459 nauji koronaviruso atvejai. O šalies gydymo įstaigose sumaištis dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarkos. Medikai kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją, neva ši prieš kelias dienas išplatino klaidinančią žinutę. Joje esą buvo paskelbta, kad COVID-19 savikontrolės testus atlikę ir teigiamą atsakymą gavę pacientai gali tikėtis nedarbingumo pažymėjimo per nuotolį.

Naujovė darželiuose – vaikus testuos „čiulpinukais“: „Įsidedamas į burną ir palaikomas, kol užsidega mėlynas indikatorius“

Naujovė darželiuose – nuo šiol juose bus testuojami ne paviršiai, o kiekvienas vaikas individualiai. Jie bus testuojami greitaisiais antigeno testais – „čiulpinukais“, kuriuos vaikui tereikės įsidėti į burną ir atsakymas paaiškės. Tiesa, kokias ugdymo įstaigas ir kada tiksliai pasieks šie naujoviški testai, Sveikatos apsaugos ministerija apsispręs kitą savaitę.

Kodėl Didžiojoje Britanijoje ribojimai laisvėja, o pas mus griežtėja? Arūnas Dulkys: „Dar nesame pasiekę piko“

Didžiajai Britanijai paskelbus, kad nuo kitos savaitės šalyje bus laisvinami su COVID-19 pandemija susiję ribojimai, pasipylė piktos dalies Lietuvos gyventojų replikos, nutaikytos į naujus Vyriausybės sprendimus. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad šalyje dar nėra pasiektas susirgimų bangos pikas, todėl kovą tęsti yra būtina.

Trumpai ir aiškiai: ką daryti, jei gavote teigiamą antigeno testo rezultatą?

Greitieji antigeno testai prieinami praktiškai bet kur – jų nusipirkti galima parduotuvėse ar vaistinėse. Šie testai kiekvieną penktadienį taip pat dalijami ir mokyklose, pagal naują tvarką, dalis moksleivių savaitgaliais jais testuosis namie. Ką daryti, jei atlikote testą ir jo atsakymas yra teigiamas? Jei atlikote greitąjį COVID-19 testą ir prieš akis kasetėje matote du brūkšnelius, tai reiškia, kad tyrimo rezultatas yra teigiamas.

Vilnietį nustebino PGR tyrimo rezultatas: kartu Naujuosius šventę draugai susirgo, o man nerodo ligos

Vilnietis Saulius pasakojo atsidūręs dviprasmiškoje situacijoje – nors jaučia koronavirusui būdingus simptomus, PGR testas to nenustatė. Tuo metu greitasis antigeno testas buvo teigiamas. Gydytojai sako, kad tokie atvejai, nors ir reti, gali pasitaikyti, ir bet kuriuo atveju įspėja laikytis izoliacijos bei kartoti testą. Nors oficialiai ligos patvirtinimo negavo, Sauliui akivaizdu, kad jis užsikrėtė koronavirusu.

Vyriausybei siūloma į galimybių pasą vėl įtraukti antigeno testą

Vyriausybei siūloma į galimybių pasą vėl įtraukti antigeno testus. Tokį siūlymą parengė Vidaus reikalų ministerija – juo turėtų būti pakeistas Vyriausybės nutarimas dėl ekstremalios situacijos paskelbimo. Šiuo metu galimybių pasą besitestuojantiems galima gauti atlikus mokamą molekulinį (PGR) testą. Tokia tvarka įsigaliojo rugpjūčio viduryje.
Į viršų