REKLAMA
10 vietų, kurias būtina pamatyti Taline  10 vietų, kurias būtina pamatyti Taline

10 vietų, kurias būtina pamatyti Taline

Atrodo, kad išrinkti Talino lankytinų vietų dešimtuką - neįmanoma užduotis. Tačiau pabandykime: mūsų sąraše rasite ir unikalių pasaulio kultūros paminklų, ir žavių muziejų, ir šiuolaikinių miesto erdvių su įdomia istorija.   1. Senamiesčio gatvės, kiemai ir miesto siena Talino lankytinas objektas numeris vienas neabejotinai yra į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis, pasižymintis viduramžių atmosfera ir stebėtinai gerai išsilaikiusiu gatvių ir miesto sienų tinklu.
REKLAMA
Trys dienos Taline  Trys dienos Taline

Trys dienos Taline. Kaip sutaupyti pinigų muziejams ir transportui?

Žinoma, Talinas nėra didmiestis, bet jis labai įdomus. Kad jį iš tikrųjų pažintumėte, jums prireiks bent trijų dienų, o važiuoti reikia žaibiškai. Pilnas įvairių istorinių gyvenviečių (arba, švelniai tariant, rajonų), jis šiek tiek primena kruizą po mažus miestelius. Vos už kelių žingsnių nuo viduramžių senamiesčio yra medinių namų rajonas ir madingasis Kalamajos rajonas.
REKLAMA
Geriausi restoranai Taline  Geriausi restoranai Taline

Geriausi Talino restoranai: "Michelin" Raudonasis ir Baltasis gidai Nordic

Ieškote puikios vietos pavalgyti Taline? Ieškote išties puikių valgių sostinėje? Tuomet būtinai susipažinkite su "Michelin" ir "White Guide Nordic" restoranų gidų rekomendacijomis. Raudonasis "Michelin" vadovas 2022 m. garsiausio pasaulyje "Michelin" gido inspektoriai patikrino Estijos restoranus ir dabar naujajame gido leidime paminėtas 31 Estijos restoranas.
REKLAMA
Septyni Talino muziejai unikaliose vietose  Septyni Talino muziejai unikaliose vietose

Septyni Talino muziejai unikaliose vietose

Ar žinojote, kad Taline yra keletas unikalių Europoje ir net pasaulyje muziejų, įsikūrusių pastatuose, turinčiuose įspūdingą istoriją? Galite rinktis įspūdingas ekspozicijas viduramžių gynybiniuose įtvirtinimuose, stebuklingų išradimų pasaulį 100 metų senumo slaptame povandeninio laivo pastate, parodas kultiniame 1980-ųjų bare ar net pačiame danguje! Kik in de Kök ir gynybinės struktūros Galingas XV a. Kik in de Kök artilerijos bokštas, požeminiai bastionų koridoriai, įspūdingą ist...
REKLAMA
Spa   Spa

SPA atostogos Taline suaugusiems ir vaikams

Estija pagrįstai didžiuojasi 200 metų gyvuojančia SPA kultūra, bet ar žinojote, kad šios kultūros lopšys yra Taline? 1813 m. Kadriorge atidarytas George Witte Spa greitai tapo mėgstamiausia Rusijos caro ir jo aplinkos vasaros atostogų vieta. Estijos sanatorijų tradicijos siekia tuos pačius metus. Šiuolaikinis Talinas tęsia ilgametes sanatorinio miesto tradicijas, tačiau kuklesniu pavidalu: dabar čia daugiau sanatorijų, kuriose daugiausia dėmesio skiriama poilsiui, o ne gydomosioms atostogoms.
REKLAMA
Parodos  Parodos

Kas įdomaus vyksta Taline?

Talinas yra nedidelis miestas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tipiška provincijos sostinė, ir čia nėra daug ką veikti. Tačiau tai labai apgaulingas pirmas įspūdis: čia galima labai įdomiai praleisti dieną, tris ar net savaitę, nes čia visada kažkas vyksta ir visai nenuobodu. Tuo pasirūpina ir daugybė muziejų, kai kurie iš jų yra visai maži ir vietiniai, taip pat kai kurie gerai žinomi toli už Estijos ribų. Štai tik keletas muziejų ir parodų.
Į viršų