Apie šią epidemiją prabylama retai – serga daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų

Nors vis dar dažnai manoma, kad nutukę žmonės tiesiog neturi valios laikytis dietų, vis dėlto, PSO pripažįsta, kad nutukimas, tai ne valios stoka, o pati tikriausia liga, kurią reikia gydyti. Šiuo metu Europoje su nutukimu kovoja maždaug 23 proc. moterų ir 20 proc. vyrų, o per metus su nutukimu susijusių mirčių skaičius jau perkopia 330 tūkst. Lietuva yra tarp penkių labiausiai Europoje nutukimu sergančių valstybių – čia serga apie 27 proc. gyventojų.

8 iškreipto požiūrio į maistą priežastys

Daugelis iš mūsų sau užduoda klausimą: kodėl nesiseka numesti svorio, kodėl taip sunku pakeisti mitybą, apriboti suvartojamų kalorijų skaičių ir gyventi sveikiau? Esmė ta, kad „santykis“ su maistu kartais gali būti iškreiptas – kaip alkoholikų, darboholikų ir kitų priklausomų žmonių. Kol nesuprantame savo tokio elgesio priežasčių, tol negalime atsispirti maistui. Kultūros normų įtaka. Dar niekada niekas taip iš kailio nesinėrė, norėdamas parduoti kokį nors skanėstą, kaip dabar.

Atrado būdą, kuris padės išgydyti nutukimą

Bayloro medicinos koledžo JAV mokslininkai išsiaiškino, kad hormonas asprosinas reguliuoja smegenų, atsakingų už tą smegenų dalies aktyvumą, kuris atsako už apetitą ir kūno masę. Paveikus šių junginių aktyvumą sumažina alkio jausmą ir suvalgomo maisto kiekį. Mokslininkų darbą paviešino tinklapis „MedicalXpress“. Specialistai aptiko, kad žmonės, kuriems diagnozuota progerija, pasireiškianti ankstyvu senėjimu ir distrofija, o taip pat turi anomaliai silpną apetitą, turi geno FBN1 mutaciją.

Šiuos produktus valgykite kasdien: padės išvengti nutukimo

Norite atsikratyti pilvo riebalų ir išvengti nutukimo? Reikėtų į valgiaraštį įtraukti daugiau tam tikrų maisto produktų, rašoma dailystar.co.uk. Sveika, subalansuota mityba ir reguliarus sportas – tai geriausias būdas palaikyti formą ir gyventi sveikai, tačiau kai kurios maisto produktų grupės gali padėti efektyviau numesti svorio ir palaikyti gerą savijautą visus metus.

Sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris toliau auga: apie kokias sveikatos problemas tai įspėja?

Pradėjus augti svoriui daugelis gali susimąstyti, kad turbūt valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų