tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad karalienė per paskutinį jų susitikimą, kuris įvyko likus vos 48 valandoms iki jos mirties, buvo „pilnai įsitraukusi“.

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad karalienė per paskutinį jų susitikimą, kuris įvyko likus vos 48 valandoms iki jos mirties, buvo „pilnai įsitraukusi“.

REKLAMA

Buvęs ministras pirmininkas prabilo apie savo paskutinį susitikimą su monarche Balmorale praėjusį antradienį, kurio metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų, o Liz Truss buvo pakviesta suformuoti savo vyriausybę.

Buvęs premjeras giriamas už savo pareiškimą po Jos Didenybės mirties, kuriame jis pavadino tai „liūdniausia šalies diena“ ir sakė, kad „ryški ir spindinti šviesa... galiausiai užgeso“.

Pasak B. Johnsono, monarchė per jų susitikimą Škotijoje buvo „tokia šviesi ir susikaupusi“.

Jis BBC interviu sakė: „Paskutinė mano audiencija su ja – viena iš priežasčių, kodėl rugsėjo 8 d. mane taip sukrėtė žinia apie jos mirtį. Toje audiencijoje ji buvo pilnai įsitraukusi.“

REKLAMA

Monarchė akivaizdžiai sirgo

Vis dėlto B. Johnsonas pažymėjo, kad monarchė „akivaizdžiai nebuvo sveika“, nors rūmai dėjo visas pastangas, kad Jos Didenybės sveikatos būklė liktų neatskleista.

REKLAMA

Interviu metu jis sakė: „Vos dvi dienos iki jos mirties. Ji aktyviai domėjosi geopolitika, Jungtinės Karalystės politika, citavo XX a. šeštojo dešimtmečio valstybininkus, tai buvo gana nepaprasta.“

Daugelis gyrė tvirtą Jos Didenybės pareigos jausmą per visą jos valdymo laikotarpį, tačiau tai dar labiau išryškėjo paskutiniais karalienės gyvenimo mėnesiais ir metais, kurie tapo vis didesniu iššūkiu.

B. Johnsonas pridūrė: „Manau, kad būtent tai mane taip sujaudino, kai išgirdau apie jos mirtį. Tiesiog pagalvojau, kaip neįtikėtina, kad jos pareigos jausmas padėjo jai išlikti tokiai, kokia ji buvo visada. Atsižvelgiant į tai, kad ji akivaizdžiai sirgo, kaip nuostabu, kad ji buvo tokia šviesi ir tokia susikaupusi. Tai tikrai buvo gana emocionalus laikas.“

REKLAMA

Buvęs premjeras taip pat papasakojo, kaip atrodė jo savaitinės audiencijos su karaliene, kol jis buvo ministras pirmininkas.

Jis pažymėjo, kad jie aptarinėjo „beveik viską po saule“, kad šie susitikimai buvo „fantastiška pertrauka nuo visų kitų reikalų“ ir „nuostabi ramybės akimirka“.

Primename, kad neseniai rašėme apie karalienės susitikimą su Liz Truss.

Paskutinė karalienės nuotrauka daryta jos namuose Balmoralyje, kai ji pasveikino naująją ministrę pirmininkę Liz Truss.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

Elžbieta II ir Liz Truss (nuotr. SCANPIX)

Šio susitikimo nuotraukas įamžino fotografė Jane Barlow, kuri atskleidė, kokios nuotaikos buvo karalienė prieš pat mirtį, skelbė news.sky.com.

Spaudos asociacijos fotografė Jane Barlow buvo išsiųsta į Balmoralą, kad užfiksuotų momentą, kai monarchė antradienį susitiko su naująja ministre pirmininke Liz Truss ir oficialiai paprašė jos suformuoti vyriausybę.

REKLAMA

J. Barlow nufotografavo keletą karalienės portretų, kol ji laukė L. Truss.

96 metų karalienę ji apibūdino kaip „silpną“, bet „geros nuotaikos“. Ji taip pat sakė, kad fotografuoti buvo „garbė“ ir „tikra privilegija“. 

Karalienė (nuotr. SCANPIX)

Tiesa, anot fotografės, karalienė atrodė silpnesnė“ nei tada, kai buvo fotografuojama vasarą.

Fotografė Jane Barlow kalbėjosi su karaliene apie niūrų orą, tačiau sakė, kad jos nuotaika buvo visiškai priešinga: „Sulaukiau daug jos šypsenų.“

REKLAMA

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Liz Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

Po dviejų dienų, rugsėjo 8 d., karalienė mirė Balmorale. Karalius ir princesė Anne prieš mirtį suspėjo atvykti pas karalienę ir su ja atsisveikinti. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų