Už viso gyvenimo nuopelnus pagerbtas šiais metais miręs prodiuseris Petrulis: kolegos skyrė jautrius žodžius

Sekmadienio vakarą, TV3 eteryje – buvo išdalinti nacionalinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Jų metu už viso gyvenimo nuopelnus „Auksinė gervė“ atiteko liepos mėnesį Anapilin išėjusiam Kęstučiui Petruliui.

151

Šįkart „Auksinė gervė“ išsiųsta į Dausas. K. Petruliui „Auksinė gervė“ buvo paskirta už viso gyvenimo nuopelnus.

(151 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prasideda laukiamiausi šių metų apdovanojimai: kam atiteks „Sidabrinė gervė“?

Specialiai šiai progai K. Petrulio kolegos nusifilmavo vaizdo klipe, kuriame dalinosi prisiminimais apie jį.

„Jis atsidūrė kino studijoje, bet jam reikėjo mokytis. Juk žinote kino specifiką – ir šautuvo reikia, ir  tanko reikia, ir barzdos reikia, ir marškinių... Filmas „Mano mažytė žmona“ buvo vienas iš pirmųjų Kęsto savarankiško prodiusavimo darbų“, – pasakoja kino operatorius Algimantas Mikutėnas.

„Aš nesutikau kino bendruomenėje žmogaus, kuris turėtų nuoskaudų ar turėtų konfliktų su Kęstučiu“, – šypsosi Audrius Stonys.

„Kęstutis mėgdavo sakyti režisūra yra dvasia, o prodiuseris yra kūnas. Jeigu yra sveikas kūnas ir sveika dvasia, vadinasi bus puikus filmas“, – prodiuseris Arūnas Stoškus

Prisimindama šiais metais mirusį kolegą, kino režisierė Janina Lapinskaitė juokiasi, kad K. Petrulis visada filmų kūrimo procesą vadindavo „žaidžiame kiną“ ir jis buvo puikus šio žaidimo komandos narys.

„Man atrodo, kad Kęstutis savimi įprasmino kartą tikrų kino žmonių, pašventusių kinui visą savo gyvenimą. Jam iš tikrųjų labai patiko kinas ir jis dėjo visas pastangas, kad kinas išliktų aukštame lygyje ir tos pastangos nenuėjo veltui. Jis padarė daug filmų ir daug labai gerų filmų. Aš visada norėjau būti panašus į Kęstutį“, – jautriai sako aktorius Vidas Petkevičius

Pasak kolegų, K. Petrulis buvo tarsi filmų užbaigimo garantu – jis visada pabaigdavo tai, ką pradėdavo.

 Jis buvo filmų užbaigimo garantas. Jeigu Kęstutis imdavosi filmo, šis filmas būdavo užbaigtas ir išleistas į kino ekranus.

„Kine visada yra tokių sunkesnių momentų, kai atrodo įkrenti į tokią duobė ir viskas, filmo neįmanoma išsukti. Kęstutis visada spinduliuodavo tokiu tikėjimu. Su juo pasikalbėjus visada patikėdavai, kad viskas bus gerai“, – šypsosi Audrius Stonys. „Tai buvo žmogus, kuris nuo pradžios iki pabaigos buvo kinas“.

Nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremoniją pamatyti galite čia:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-23 06:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rūpintis žmogumi ,vertinti jo nuopelnus darbe reikia kol jis gyvas.Kodėl Lietuvoj žmogų pamato tik kai jis miršta?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų