Sulaikyti lašišų brakonieriai: pareigūnams pateikė netikėtą pasiteisinimą

Šiuo metų laiku neatsargiai išsitraukti meškerę gali būti finansiškai skausminga: žvejoti upių ruožuose, kur neršia lašišos – draudžiama, o už sugautą lašišą gali būti skiriama bauda nuo 1500 eurų. Tačiau, net didelės baudos neatbaido brakonierių.

4

Kiekvieną rudenį Lietuvos upėmis iš Baltijos jūros atplaukia neršti lašišos. Karališkomis vadinamos žuvys renkasi siauriausius upelius ir sekliausiose vietose deda ikrus. Išvargusios po tūkstančius kilometrų trukusios kelionės, lašišos ir jų giminaičiai – šlakiai, praranda budrumą ir neretai tampa lengvu brakonierių grobiu.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Akimirkos iš laidos „Žalioji byla“

Antra valanda nakties. Gautas iškvietimas. Visą parą, septynias dienas per savaitę lašišų ir šlakių nerštavietes nuo brakonierių saugantys asociacijos „Lašišos dienoraštis“ savanoriai Jonavos rajone prie Žeimenos upės ką tik sulaikė tris įtartinus asmenis.

Daugiau nei dešimt brakonierių šiemet jau išaiškinę ir aplinkos apsaugos pareigūnams perdavę „Lašišos dienoraščio“ aktyvistai Žeimenos pakrantėje aptiko įrankių, liudijančių apie galimai nusikalstamus naktinės trijulės kėslus: žeberklą, galingus prožektorius, meškerę ir didžiulį plastikinį maišą.

Du asmenys iš sulaikytos trijulės bendrauti tiek su policijos, tiek su aplinkos apsaugos pareigūnais atsisako. Tuo metu trečiasis – kalbesnis: „išėjome pasigrožėti naktine gamta, pafotografuoti“.

Pareigūnų paprašytas parodyti nuotraukas, vyriškis sutrinka: „nenufotografavau, tamsu buvo“.

Kokiu tikslu keista trijulė naktį braidžiojo šalia lašišų nerštaviečių ir kam priklauso rasti brakonieriavimo įrankiai? Aiškinsis TV3 laida „Žalioji byla“.

„Žalioji byla“ – sekmadienį, lapkričio 22 d., 12.00 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-26 10:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ar LR piliečių dauguma pritaria esamoms baudoms ir patenkinta žvejojimo taisyklėmis? Ar prezidentūra domisi teisingumo sistema Lietuvoj?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų