Šiurpi Vilniaus taboro realybė: dėl „dozės“ paliko mirti

Reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“ ir protestantų bažnyčios „New generation Lithuania“ pastorius Marijus Balčiūnas pasidalijo itin jautriu vaizdo įrašu, kuriame po Vilniaus taborą su komanda vaikščiojęs Marijus žmonėms bandė atverti akis ir supažindinti su šiurpia realybe.

8

Jis taip pat papasakojo apie tai, ką pamatė tabore ir kas labiausiai paveikė Marijų, kuris ir pats kadaise vartojo narkotikus.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tikroji Vilniaus taboro realybė: dėl „dozės“ paliko mirti

Nors pagrindinis narkomanų taškas yra naikinamas, tabore esantys namai griaunami, tačiau narkotikų verslas vis dar klesti. Nors iš buvusių romų namu liko tik pamatai, tačiau narkomanai ir toliau plūsta grupėmis.

„Nameliai nugriauti, romai perkelti į Vilniaus miestą, tačiau prekyba vis dar nesustoja. Ką tik atvažiavome, žmonės čia šniurais eina pirkti narkotikų. Nors romai iškelti, jie vis vien pardavinėja narkotikus tabore ir pačiame mieste“, – vaizdo įraše kalba Marijus.

Vyro teigimu, romų verslas klesti visą parą: „Šita žemė yra pasiglemžusi tūkstančius sielų, gyvenimų, jaunuolių, kurie atėjo nusipirkti narkotikų. Taboras gyvuoja daugiau nei 70 metų, sukurta sistema, narkomanai priprato pirkti narkotikus čia ir jie žino, kad bet kuriuo paros metų galės čia įsigyti dozę.“

Marijus tikisi, kad ateis diena, kai bus išnaikinta ši „velnio irštva“: „Vienas jaunuolis perdozavo, susileido per didelę dozę. Jo draugai bandė jį gaivinti, pradėjo kviesti greitąją, tačiau tai pamatę kiti narkomanai neleido jos iškviesti, nes bus sustabdyta narkotikų prekyba. Tie vaikinai paliko perdozavusį draugą ir nuėjo nusipirkti narkotikų. Jei jie būtų iškvietę greitąją, būtų išgelbėję tą jaunuolį.“

Pats Marijus taip pat yra anksčiau vartojęs narkotikus, tačiau jam pavyko sėkmingai išgyti: „Kažkada ir aš buvau problema, tačiau įtikėjau Dievu, tapau bažnyčios pastoriumi ir tokiu būdu bandau padėti kenčiantiems žmonėms, siūlau pagalbą niekam nereikalingiems narkomanams, skatinu juos gydytis reabilitacijos centruose.“

Persikėlė į rajonus

Praradę savo namus romai perkeliami į Vilniaus rajonus ir ten sėkmingai vykdo savo veiklą toliau.

„Dalis romų yra perkelti į miestą, jie jau pardavinėja narkotikus Stoties, Naujininkų rajonuose. Kas nenori važiuoti į taborą, tie narkotikus perka mieste. Tačiau tabore yra duodamos didesnės dozės, todėl juos ir traukia važiuoti čia“, – pasakoja Marijus.

Vyro teigimu, tabore narkotikus pardavinėjo ir pardavinės. Vaizdo įrašą Marijus filmavo tam, kad visa Lietuva pamatytų, kokia yra reali situacija. Namelius nugriovė, bet narkotikų prekeiviai, kaip pardavinėjo narkotikus, taip iki šiol parduoda.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia:


Rašyti komentarą...
r
rasa
2020-01-31 13:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sulyginti žeme pastatyti gamykla
Atsakyti
-1

A
Arunas
2020-02-02 08:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokingiausia kad tabora iskelti penkios minutes bet tada is ko gyvens korumpuota teisesauga is kur dvarus masinas pirks.
Atsakyti
0

b
bronė
2020-02-01 11:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
nes valdžei ira naudinga
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų