„Sidabrinė gervė“ statulėlė į Lietuvą parskrenda tiesiai iš Portugalijos

Šis pavasaris visai Lietuvos kino bendruomenei itin reikšmingas, mat, pirmą kartą pasaulinėje kino akademijų trofėjų parodoje, kurią surengė Portugalijos kino akademija, buvo pristatyta nacionalinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatams įteikiama statulėlė. Gegužės 9-20 dienomis Lisabonoje vykusioje parodoje, tarp 28 kino trofėjų iš viso pasaulio, Lietuvai atstovavo Lietuvių kino akademijos rengiamų kino apdovanojimų trofėjus – gervės statulėlė.

7

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje šiais metais Lietuvių kino akademija galėjo visai Europai pristatyti prestižinę „Sidabrinė gervė“ statulėlę, kurią specialiai kino apdovanojimams sukūrė skulptorius Audrius Liaudanskas. LiKA vadovė Lina Buzelytė pasakoja, kad dalyvauti šioje trofėjų parodoje juos pakvietė Portugalijos kino akademija, kuri kasmet teikia savo nacionalinius kino apdovanojimus „Sophia“.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Sidabrinė gervė“ statulėlė į Lietuvą parskrenda tiesiai iš Portugalijos

„Šiemet gavome kvietimą iš Portugalijos kino akademijos, kurie kasmet teikia savo nacionalinius apdovanojimus „Sophia“, prisijungti prie pasaulinės kino akademijų trofėjų parodos. Mes labai džiaugiamės, kad esame įvertinti. Tai yra tikrai didelis pasiekimas atsidurti tokioje parodoje, kurioje buvo eksponuojami net 28-ių šalių trofėjai. Šiuo metu gervės statulėlė jau iškeliavo iš Portugalijos ir iki apdovanojimų tikrai pasieks Lietuvą“, - kalbėjo LiKA vadovė.

REKLAMA

Lietuviška gervės statulėlė šioje parodoje buvo eksponuojama kartu su kasmetinių Britų akademijos apdovanojimų BAFTA, Nacionalinių Prancūzijos Cezario apdovanojimų bei kitų pasaulyje garsių kino apdovanojimų trofėjais.

Nuo 2014 metų Lietuvių kino akademija (LiKA) yra Europos kino akademijos klubo narė. Šis klubas yra subūręs per 20 Europos šalių kino akademijų, kurios kartu dirba Europos kino labui. Lietuvą šioje organizacijoje atstovauja viena iš LiKA steigėjų, tarybos pirmininkė ir humanitarinių mokslų daktarė Gražina Arlickaitė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ rengėjai pristatė jautrią fotosesiją

Pasak LiKA vadovės L. Buzelytės, įstojimas į tokią reikšmingą Europos kino sąjungą neabejotinai buvo didelis postūmis visam Lietuvos kinui, o Lietuvai labai svarbu palaikyti ryšius su kolegomis iš įvairių Europos šalių, kuriose nacionalinio kino apdovanojimai turi jau ilgas tradicijas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų