Šį princesės Dianos žiedą karališkoji šeima vertino prieštaringai: paaiškino kodėl

Princesės Dianos sužadėtuvių žiedas iš dvylikos karatų Ceilono safyro tapo vienu populiariausiu papuošalu karalškos šeimos istorijoje. Tačiau užburiantis balto aukso žiedas inkrustuotas deimantais žavesio nesukėlė pačiai  karališkajai šeimai.

5

Prieštaringai vertinamą žiedą sukūrė juvelyras Gerrardas, kuris įkvėpimo pasisėmė iš safyro ir deimantų segės pagamintos 1840-aisiais metais princui Albertui. Albertas vestuvių proga sagę padovanojo karalienei Viktorijai. Karalienė šia sagę įsisegdavo ypatingomis progomis, kai dėvėdavo „kažką mėlyno“. Daugybę kartų šią sagę nešiojo ir karalienė Elžbieta.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šį princesės Dianos žiedą karališkoji šeima vertino prieštaringai: paaiškino kodėl

Priežastis, kodėl karališkoji šeima buvo nepatenkinta prašmatniu žiedu – labai paprasta. Šį žiedą juvelyras patalpino savo užsakymų kataloge, todėl papuošalas nebuvo išskirtinis. Tokį patį žiedą galėjo turėti bet kuris asmuo, galintis sau leisti įsigyti 47 tūkst. svarų sterlingų kainuojantį papuošalą.

Diana žiedą išsirinko pati, kai princas Charlesas jai pristatė juvelyro Garrardo kolekciją. Vieni sako, kad princesė rinkosi patį didžiausią žiedą iš kolekcijos, kiti pasakojo, kad papuošalas jai priminė mamos sužadėtuvių žiedą.

Dianai šis žiedas buvo toks brangus, kad jo nenusiėmė ir po skyrybų su princu Charlesu. Po Dianos žūties jos sūnūs princas Wiliamas ir princas Harry paveldėjo mamos papuošalų kolekciją. Princesė norėjo, kad jos papuošalus nešiotų mylimų sūnų žmonos. Mėgstamas Dianos žiedas atiteko princo Wiliamo žmonai Katei Middleton, o jo kaina išaugo iki 394 tūkst. svarų sterlingų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų