Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
7
Vladimiras Putinas (nuotr. SCANPIX)

Įtakingiausiam Rusijos politikui bei ilgamečiui šalies vadovui Vladimirui Putinui dirba tik geriausi darbuotojai. Ne išimtis – ir prezidento asmeninės apsaugos padalinys. Jį sudaro geriausiai sukomplektuota ir geriausiai apmokyta komanda šalyje.

7

Įtakingiausiam Rusijos politikui bei ilgamečiui šalies vadovui Vladimirui Putinui dirba tik geriausi darbuotojai. Ne išimtis – ir prezidento asmeninės apsaugos padalinys. Jį sudaro geriausiai sukomplektuota ir geriausiai apmokyta komanda šalyje.

Užsienio žiniasklaida visai neseniai atskleidė daugiau detalių apie šį padalinį, pranešė rbth.com.

Likus mėnesiui iki Vladimiro Putino išvykimo iš savo rezidencijų, kad kur nors pasirodyti viešumoje, jo apsaugos komanda jau dirba. Pirma, komanda analizuoja visas galimas grėsmes: nusikalstamą veiklą, socialinius neramumus, įvaizdžio suvokimą ir net stichinių nelaimių, pvz., žemės drebėjimų ar potvynių galimybę vizito metu.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiruošimas

Likus maždaug mėnesiui iki prezidento vizito, komandos nariai atvyksta į vietą, kad suderintų saugumo tvarkaraštį su vietos valdžia ir patikrintų būstą, kuriame apsistos prezidentas. Viskas suremontuota iki paskutinės durų rankenos, kad prezidentės viešnagės metu į gyvenamąsias patalpas nereikėtų patekti technikai ar meistrams.

Apsaugos komandos IT inžinieriai ir technikai įrengia trukdžius, kad blokuotų bet kokius radijo detonacijos signalus į prezidento vietą. Prezidento priežiūros komandos prižiūrima įranga pinguoja visus išmaniuosius telefonus ir kitus įrenginius, esančius šalia prezidento buvimo vietos, kad galėtų kontroliuoti bet kokią įtartiną veiklą. 

Tiems iš jūsų, kuriems rūpi privatumo problemos – pagal Rusijos įstatymus prezidento saugumas turi teisę įdiegti ir naudoti bet kokios rūšies pasiklausymo aparatinę ir programinę įrangą, atlikti kūno kratas, turėti prieigą prie bet kurio pastato ir organizacijos arba konfiskuoti bet kokią transporto priemonę – jei tokia yra. Tai būtina prezidento saugumui. Tačiau konfiskuoti civilines transporto priemones leidžiama tik „ekstremaliomis sąlygomis“ ir nėra oficialių duomenų, kad toks atvejis būtų įvykęs.

REKLAMA
REKLAMA

Ką saugo Federalinė apsaugos tarnyba

Specialioji tarnyba, atsakinga už Rusijos prezidento saugumą, vadinama Federaline apsaugos tarnyba. Jos darbuotojų apskaita ir finansavimas iš dalies yra įslaptinti.

Federalinės saugumo tarnybos viduje prezidento asmeninį saugumą užtikrina specialus padalinys. Keista, kad šios pareigos reikalavimai neapima tikros karo patirties.

„Mažai tikėtina, kad prezidento apsaugos darbuotojui teks rengti pasalą kalnų takais ar šokinėti su parašiutu“, – sako buvęs prezidento apsaugos darbuotojas.

„Kovinė patirtis yra naudinga, bet dažnai nepritaikoma mūsų darbe. Karo metu puolate. O asmens sargybinis turėtų saugoti tik aukštą asmenį nuo kažko nematomo“, – pridūrė jis.

Būtent todėl buvę policijos darbuotojai nėra tinkami šiam darbui – jie mokomi sulaikyti, o prezidento asmens sargybiniams svarbus – jo saugumas, o ne būtinybė sulaikyti užpuoliką. 

Sargybinis privalo turėti „operacinę psichologiją“, o tai reiškia gebėjimą numatyti ir užkirsti kelią grėsmėms bei daryti tai nepastebimai kitų, o tai taip pat svarbu. Kiti reikalavimai pareigoms užimti: kandidatai turi būti jaunesni nei 35 metų, ūgis nuo 175 iki 190 cm ir svoris nuo 75 iki 90 kg.

REKLAMA
REKLAMA

Asmeniniai prezidento sargybiniai taip pat turi mokėti užsienio kalbas ir iš esmės išmanyti politiką – kad tik suprastų, kas kreipiasi į prezidentą ir kaip su šiais žmonėmis turi būti elgiamasi. 

Šiame vaizdo įraše apsaugos komanda prašo Conoro McGregoro nuimti ranką nuo Putino peties:

Prezidento sargybiniai turi turėti didelę ištvermę. Jie yra išmokyti atlaikyti didelį šaltį su plonais paltais (stori kombinezonai gali trukdyti judėti) ir neprakaituoti karštyje. Remiantis kai kuriais pranešimais, jie naudoja vaistus, kurie veikia fiziologinius procesus. Beje, asmens sargybiniams leidžiama rūkyti cigaretes – tai padeda greičiau numalšinti įtampą, bet, žinoma, ne treniruočių ar darbo metu. Prezidento asmens sargybinių darbas labai sekina, todėl po 35 metų jie atleidžiami.

Kaip dirba Putino asmens sargybiniai ir kokią įrangą jie naudoja

„Veiksmo“ metu (prezidento laikas viešumoje) sargybiniai yra laisvai suskirstyti į keturis ratus. Artimiausias prezidento ratas – jo asmeniniai asmens sargybiniai, grėsmingai atrodantys vaikinai su kostiumais, tamsiais akiniais nuo saulės, su ausine ausyje ir lagaminu. Jie atrodo grėsmingai dėl priežasties – užpuolikams tai pirmas ženklas, kad garbingas asmuo yra labai saugomas.

REKLAMA
REKLAMA

Kita detalė, sufleruojanti apie asmens sargybinį, yra jo rankos – jos visada prieš kūną, kairė ranka dažnai pakelta. Tai yra privalomas reikalavimas – apsauga visada turi būti budrioje padėtyje. Nes tiesioginė „pirmojo rato“ užduotis pavojaus atveju yra apsaugoti prezidentą savo kūnais. 

Pažiūrėkite, kaip jie tai daro šiame vaizdo įraše iš Hanoverio, 2013 m., per Femen protesto grupės ataką:

Lagaminai, kuriuos šie vaikinai nešiojasi –  apsauginiai skydai, kuriuos galima panaudoti siekiant apsaugoti prezidentą nuo kulkų. Sargybiniai ginkluoti 9 mm „Gurza“ pistoletu, kuris gali iššauti iki 40 kulkų per minutę ir prasiskverbia į neperšaunamas liemenes iš 50 metrų atstumo. Tačiau jei įvyksta susišaudymas, tai reiškia, kad apsaugos komandai nepavyko – bet kokioms atakoms pirmiausia reikia užkirsti kelią. Kita įranga, skirta apsaugoti yra skėčiai, kuriuos nešiojasi sargybiniai – jie itin tvirti ir gali apsaugoti nuo sviedinių.

Tačiau svarbiausia ne „pirmojo rato“ sargybiniai, o antrieji – jie, skirtingai nei pirmieji, yra visiškai nepastebimi minioje, apsirengę formaliai ir elgiasi diskretiškai, ieško galimų užpuolikų. „Trečiasis ratas“ juosia minios perimetrą, neleidžiant įtartiniems asmenims būti šalia prezidento. „Ketvirtasis ratas“ yra snaiperiai, išsidėstę ant aplinkinių pastatų stogų. Todėl šalia prezidento pavojinga lakstyti, rėkti, daryti skubotus judesius – per kelias sekundes gausite raudoną tašką ant galvos.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat prezidentui pasirodžius plačiose viešosiose erdvėse gali būti sumontuotos papildomos apsaugos priemonės. 

Šiame vaizdo įraše, kuriame Vladimiras Putinas pagerbė velionį Sankt Peterburgo merą Anatolijų Sobčaką, padėdamas gėlių prie jo paminklo, galima pamatyti specialiai šiai progai įrengtus neperšaunamus stiklinius ekranus už prezidento nugaros:

Galiausiai sunkioji dalinio dalis keliauja su prezidentu šarvuotuose furgonuose (ekstremalus vairavimas taip pat yra būtinas įgūdis daugeliui prezidento asmens sargybiniams). Šie vaikinai yra specialios operacijos, ginkluotos AK-47, snaiperiniais šautuvais, prieštankiniais granatsvaidžiais ir nešiojamomis priešlėktuvinių raketų sistemomis.

Tačiau pagrindinis prezidento saugumo turtas Vladimiro Putino atveju yra pats prezidentas. Pasak kelių buvusių prezidento saugumo pareigūnų, V. Putinas, turėjęs darbo sovietų ir Rusijos slaptosiose tarnybose patirties. Jis žino, kad jo apsaugos komanda žino, ką daro ir visada laikosi jų saugumo reikalavimų.

Gairės:

Rašyti komentarą...
n
nabagas
2021-11-21 13:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
į valdžios aukštumas atsitiktinumas retai pasodina, dažniausiai užmeta naudos katapulta. Sėdėti gyvam danguje baisu, norėtųsi jaustis ir žemės gyventoju ir tuo pačiu baisu, kad nepatikimi žmonės gali staiga kopėčias patraukti
Atsakyti
0

a
aciu
2021-11-21 14:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
oho
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
n nabagas 2021-11-21 13:27:13
į valdžios aukštumas atsitiktinumas retai pasodina, dažniausiai užmeta naudos katapulta. Sėdėti gyvam danguje baisu, norėtųsi jaustis ir žemės gyventoju ir tuo pačiu baisu, kad nepatikimi žmonės gali staiga kopėčias patraukti
Atsakyti
0
a aciu 2021-11-21 14:13:24
oho
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų