Padaugėjo žmonių valgančių nevalgomus dalykus

Atvejų, kai dėl neįprastų dalykų valgymo žmonės atsiduria ligoninėje, per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo du kartus. Nauji tyrimai atskleidė, kad per pastaruosius dešimt metų du kartus išaugo tokių atvejų, kai žmonės atsiduria ligoninėje dėl pikacizmo – sutrikimo, kai atsiranda potraukis valgyti nevalgomus dalykus, pavyzdžiui, purvą ar kreidą.

Nuo 1999 iki 2009 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose šio sutrikimo atvejų padaugėjo 93 procentais – nuo 964 iki 1862 atvejų, skelbia msn.com.

Pikacizmas dažniausiai pasireiškia vaikams, nėščioms moterims ir žmonėms, sergantiems autizmu ar turintiems kitų vystymosi sutrikimų. Anot JAV Nacionalinio sveikatos instituto, daugeliu atvejų pikacizmas žmogų gali kamuoti keletą mėnesių ir išnykti be jokio gydymo.

Tačiau mažai žinoma, kas sukelia šį sutrikimą, ir tyrėjai teigia galintys tik spėlioti, kodėl padaugėjo pikacizmo atvejų pastaruoju dešimtmečiu. Manoma, kad galbūt iš dalies tai gali būti susiję su daugėjančių autizmo atvejų.

Tyrėjas Williamas Encinosa sako, kad 2009 metais net 31 procentas pikacizmo atvejų nustatyta autizmu sergantiems vaikams.

Nuo 2002 iki 2006 metų aštuonmečiams vaikams nustatyto autizmo atvejų padaugėjo 57 procentais.

Šiuo metu JAV vienas iš 110 vaikų turi autizmo sutrikimų.

Per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo žmonių, gydomų ligoninėje dėl valgymo sutrikimų. Dažniausiai pacientams nustatoma depresija arba sutrikimai, susiję su alkoholizmu.Tyrimai rodo, kad per paskutiniuosius 10 metų 13 procentų padaugėjo anoreksijos ir 14 procentų bulimijos gydymo atvejų ligoninėse.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2011-10-14 14:43:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Pikacizmas dažniausiai pasireiškia vaikams, nėščioms moterims ir žmonėms, sergantiems autizmu ar turintiems kitų vystymosi sutrikimų.“ :)
Atsakyti
0

p
pokas
2011-10-30 22:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
arbva zmogiena... juk sako: edi mane
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-02-06 20:04:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprasciau butu azijieciai o dabar.. Amerikieciai ir valgo kas papuola.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų