„New York Times“ pristatė lietuvių režisierės Giedrės Žičkytės filmą

Rugsėjo 12 d. vakarą prestižinėje peržiūrų serijoje Los Andžele parodytas režisierių Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ (I’m Not From Here, 2016, Lietuva, Čilė, Danija).

6

Geriausius metų dokumentinius filmus Amerikos publikai bei kino industrijos specialistams pristatantys Tarptautinės dokumentikos asociacijos (IDA) organizuojami kino seansai yra svarbus apdovanojimų sezono akcentas.

„The New York Times“ šiose peržiūrose rengia eksliuzyvinę programą Op-docs, skirtą geriausiems trumpametražiams dokumentiniams filmams, kurie kartu su kūrėjų interviu pristatomi „The New York Times” internetinėje platformoje.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „New York Times“ Los Andžele pristatė Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmą „Čia aš tik svečias”

„Į filmo pristatymą Los Andželo kino teatre buvo rezervuotos visos vietos ir ne visi norintys galėjo patekti, pirmenybė buvo teikiama Akademijos nariams. Sausakimša kino salė nėra toks įprastas dalykas Los Andželui, kur auditorija yra išlepinta renginių gausos ir pakviesti daug žmonių nėra paprasta. Tačiau šitos peržiūrų serijos yra plačiai žinomos bei vertinamos Amerikos kino industrijoje ir mums buvo didelė garbė tapti New York Times Op-docs pristatymo dalimi. Publika reagavo labai šiltai, nuo pat pirmųjų kadrų reiškė savo emocijas, plojo.

REKLAMA

Prisipažinsiu, prieš filmo pristatymą labai jaudinausi – nors, atrodo, jau esu įpratusi prie filmų pristatymų užsienio auditorijai įvairiausiuose kino festivaliuose, tačiau šįkart tai visai kitas atvejis ir reikšmingas žingsnis abiejų mūsų su Maite karjeroje”, – sakė Giedrė Žickytė.

Iš viso tą vakarą buvo pristatyti keturi filmai. Po programos pristatymo vyko Tarptautinės dokumentikos asociacijos vadovo Simono Kilmurry moderuojama diskusija, kurioje dalyvavusi režisierė Giedrė Žickytė atsakė į susirinkusios publikos klausimus. Ketvirtadienį Giedrės laukia filmo pristatymas San Fransiske.

Filme „Čia aš tik svečias“ pasakojama apie Josebę, kuriai kiekvieną dieną tenka iš naujo suvokti, jog ji gyvena ne Ispanijos Baskų krašte, kuriame prabėgo jos jaunystė, o senelių namuose Čilėje. Filme subtiliai paliečiamos atminties sutrikimų ir identiteto temos, atskleidžiama, kokie kertiniai gyvenimo momentai išlieka, kai nebepajėgiama prisiminti net to, kas įvyko vakar.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų