Milijardieriaus Caudwello aukcione – lietuvio kūrinys: progos pamatyti nepraleido ir ką tik vaikelio susilaukusi Vžesniauskaitė

„Formulės -1“ fanai žino, kad praėjusią savaitę Monake vyko „Formulės -1“ lenktynės. Meno mylėtojai žino, kad šių kasmet vykstančių varžybų metu organizuojamas labdaringas aukcionas „Amber Lounge Monaco“, kuris šiemet rinko lėšas „Caudwell Children“ labdaros fondui, padedančiam negalią turintiems vaikams.

6

Šiais metais aukcionas vyko kiek apsunkintomis sąlygomis dėl pasaulyje paplitusio viruso, tačiau bendra aukcione surinktų lėšų suma vis tiek siekė  rekordines aukštumas, rašoma pranešime spaudai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aucione Monake – lietuvių tapytojo A. Rutkaus kūrinys parduotas už įspūdingą sumą

Pasaulio įžymybės ir „Formulės -1“ lenktynininkai įsigijo meno kūrinių ir prabangos prekių (juvelyrikos dirbinių, poilsio prabangiose vilose ir net privačiose salose, kelionių jachtomis, net veiklos su Formulė-1 vairuotojais – legendomis) už daugiau nei pusę milijono eurų!

Renginyje, kurio niekada nepraleidžia Monako princas Albertas II, buvo parduotas ir lietuvių tapytojo Arūno Rutkaus paveikslas „Krentanti žvaigždė. Mėlynas vanduo“. Spėkite už kiek? Tiek panašiai Lietuvoje kainuotų žemės sklypas ant vaizdingo ežero kranto – 35 tūkstančius eurų!

REKLAMA

„Džiaugiuosi, galėdamas kasmet savo kūryba prisidėti prie gražių ir prasmingų darbų“, - sako dailininkas, kurio darbus prieš penkerius metus vienoje Pietų Prancūzijos galerijų pastebėjo viena aukciono organizatorių ir išsyk pakvietė prisidėti. „Dalyvavimas tokio lygio aukcionuose iš vienos pusės yra tarsi katarsis, žinant, kad padedi kitiems, o iš kitos - pasitikrinimas man, kaip menininkui, ar einu teisingu keliu, ar mano kūryba vertinama svetur“, - pasakoja A. Rutkus.

Tai ne vienintelis aukcionas, kurį savo darbais papuošė menininkas: Arūnas yra aukojęs paveikslus tokiems labdaros fondams, kaip „Amber Lounge Monaco“, „Caudwell Children“, „Lions Club Lietuva“, „Auginam Lietuvai čempionus“. Dalyvaujant aukcionuose, Arūno Rutkaus paveikslai buvo parduodami su tokių pasaulinio lygio žvaigždžių darbais kaip Salvadoras Dali, Marc Chagall ir šiuo metu pasaulyje vienu populiariausių menininkų Damien Hirst. Brangiausiai parduotas Arūno Rutkaus darbas siekė 40 tūkstančių eurų, o bendra surinktų lėšų suma per visą dalyvavimą aukcionuose laikotarpį – net 200 tūkstančių eurų! Beje, nei vienas euras iš šios paaukotos sumos nepateko į kūrėjo kišenę – visi pinigai išties skaidriai atiteko labdarai. Paklaustas, ar negaila tokių pinigų – juk dažnas pagalvotų apie savo gerbūvio gerinimą, menininkas atsakė: „Ne, negaila. Jei jau dalyvauji tokioje veikloje,  tai tikrai tai darai ne dėl  pelno“,  - įsitikinęs dailininkas. 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų