Leonardas Pobedonoscevas – apie kitą įvaizdžio pusę: „Drabužiai nebėra tik mados reikalas“

Ar kada nors susimąstėte apie kasdienį savo garderobą – kokia jo istorija? Iš ko jis pagamintas? Galiausiai – kas, kur ir kaip jį gamino? Būtent tai šį šeštadienį TV3 aiškinsis „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ laidos komanda.

3

Mados industrija šiandien yra viena opiausių XXI a. tvarumo ir ekologijos problemų, į kurią pamažu dėmesį atkreipia vis daugiau žmonių.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Leonardas Pobedonoscevas – apie kitą įvaizdžio pusę: „Drabužiai nebėra tik mados reikalas“

„Mokslininkai skaičiuoja, kad kasmet drabužių gamybai sunaudojama apie 1.3 trilijonų litrų vandens, pagaminama nuo 80 iki 150 milijonų apdarų, o sąvartynus pasiekia daugiau nei 90 milijonų tonų tekstilės gaminių“ – tokia šokiruojančia statistika dalysis laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas ir apie tai diskutuos su aplinkosaugininke, socialinio verslo TEXTALE įkūrėja Viktorija Nausėde.

Pasak Viktorijos, mada yra išties galinga industrija, kasmet generuojanti didžiulį pelną ir daranti itin stiprų aplinkosauginį bei socialinį poveikį, todėl rūpintis tuo, ką kasdien dėvime ir kur keliauja nereikalingi mūsų apdarai, turėtume kiekvienas.

„Vien vienai džinsų porai pagaminti suvartojama 8700 litrų geriamojo vandens, panaudojama 3 kg cheminių medžiagų, 23 kg anglies dioksido“ , – pribloškiančiais skaičiais dalysis specialistė ir privers susimąstyti, ar visi tie daiktai, kuriuos kaskart perkame, mums išties yra reikalingi.

Mados industrijos kontekste Viktorija mato ir pozityvių pokyčių, kadangi drabužių gamintojai pamažu transformuojasi, stengiasi sukti link tvarumo: atkreipia dėmesį į tausesnį gamtos išteklių naudojimą, rūpinasi ekologiškesne gamyba, taršos mažinimu. Dalis pasaulinių prekių ženklų mėgina taikyti uždaro ciklo ekonomikos principus – vartotojus skatina grąžinti iš jų įsigytus drabužius, kai jie tampa nebereikalingi, ir patys juos dar kartą prikelia naujam gyvenimui. Pasak Viktorijos, būtent tokia, dėvėtų drabužių rinka Lietuvoje šiandien užima itin stiprias pozicijas.

Kita laidos pašnekovė, SEB banko asmeninio biudžeto valdymo ekspertė Sigita Strockytė-Varnė, atkreips dėmesį į tai, kad tvarios spintos pasirinkimas gali ne tik apsaugoti mus supančią aplinką, tačiau ir padėti sutaupyti. Sigitos nuomone, sąmoningai ir saikingai vartodami, drabužius dažniausiai renkamės itin atsakingai, atkreipiame dėmesį į jų sudėtį, derėjimą prie jau turimo garderobo ir ilgaamžiškumą, o tai neabejotinai apsaugo nuo nereikalingų finansinių išlaidų.

Daugiau apie tvarią madą ir atsakingą vartojimą – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ šeštadienį 11.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų