• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV laidos „Atliekų reidas“ vedėja Elena Karalienė ir toliau keliauja po Lietuvos įmones ir griauna įsisenėjusius mitus.

10

TV laidos „Atliekų reidas“ vedėja Elena Karalienė ir toliau keliauja po Lietuvos įmones ir griauna įsisenėjusius mitus.

REKLAMA

Šį kartą jos taikiniu tapo plastiko pakuotės, apie kurias sklando mitas jog tai pati taršiausia medžiaga ir ją būtina keisti kita, pavyzdžiui, popierine. 

Visų pirma „inspektorė“ apsilankė įmonėje „Plasta“, kurioje savo akimis įsitikino, kad mūsų surūšiuotos pakuotės yra kruopščiai valomos ir perdirbamos į granules, kurios ateityje virsta naujais plastiko gaminiais.

Tokiu būdu kalnai plastiko nenukeliauja  sąvartynus su mišriomis atliekomis, o tarnauja dar keletą kartų.

Šie puikūs sprendimai tikrai nėra galutiniai. Pasaulio mokslininkų ir išradėjų kūrybiškumui nėra ribų, pastoviai ieškoma naujų sprendimų, kurie leistų saugoti aplinką ir savo poreikius tenkinti kuo mažiau teršiant.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas „gyvų“ pavyzdžių – Kaune įsikūrusi lanksčių pakuočių įmonė „Aurika“, kurioje gaminamos kompostuojamos pakuotės, o ant jų lipdomos popieriaus etiketės pagamintos iš vynuogių, obuolių ir net žolės likučių.

REKLAMA

Tokiu būdu į gamybą pasitelkiamos greičiau atsinaujinančios medžiagos nei mediena ir pats gamybos procesas akivaizdžiai prisideda prie gamtos išsaugojimo.

Akivaizdu, kad modernėjančiame pasaulyje keičiasi pati pakuočių koncepcija, sudėtis ir galimybės jas perdirbti.

„Plastikas nėra toks blogis, kaip buvo manoma anksčiau. Jeigu plastiko pakuotė yra vienalytė ir ją galime perdirbti daugiau nei vieną kartą, tai anglies pėdsako skaičiavimai rodo, kad perdirbimas gali generuoti mažesnes CO2 ekvivalento emisijas nei popieriaus perdirbimas, kuris dažnai naudojamas tik vieną kartą“, – įžvalgomis pasidalino Lina  Raulinavičienė „Aurika“ marketingo ir komunikacijos skyriaus vadovė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra „žaliasis smegenų plovimas“ arba „green washing“ bei kaip ir kodėl sertifikuojamos pakuotės, žiūrėkite laidoje „Atliekų reidas“  šeštadienį 11 val. per TV6.

Kūrybinė komanda dėkoja projekto partneriams: pirmajai bei didžiausiai licenzijuotai atliekų tvarkymo organizacijai „Žaliasis taškas“ bei aplinkotvarkos partneriui „Ecoservice“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų