Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orai šąla, iš kiemo dingsta krykštaujantys vaikai, tingisi eiti į parduotuvę, šalta. Susisuki į šiltą antklodę, įsijungi žydrąjį ekraną ir nesąmoningai įsitrauki į pilką, nuobodų ir vienatve persmelktą buvimą, psichologų pavadintą žiemos depresija.

REKLAMA

Liūdesys ir depresija

Liūdesį jaučiame visi tam tikromis situacijomis, tai natūrali mūsų būsena. Jei neliūdėtume ir visą laiką šypsotumėmės, galima būtų suabejoti ar žmogus sveikas, ar jis neserga manija? Bet gilus liūdesys, kai nesinori dalintis emocijomis, nesinori šypsotis, viskas aplinkui nuspalvinta pilkai juodomis spalvomis gali virsti depresija, kai ši būsena užtrunka neadekvačiai ilgai ir trukdo vesti normalų kasdieninį gyvenimą. Sezoninei depresijai būdingas nelogiškas mąstymas ir neproduktyvus elgesys bei pasyvumas. Tai rimtas susirgimas, kuriam reikalingas specialus individualus gydymas su medikamentais ir psichoterapija. Todėl reikia stebėti savo elgesį ir neleisti užsisėdėti negatyvioms emocijoms, kol tai dar nevirto liga.

Liūdesio priežastysLiūdesys užklumpa žmogų nepriklausomai nuo metų laiko ar net nuo objektyvių aplinkybių. Rudenį ir žiemą tiesiog trūksta saulės šviesos, dėl kurios mūsų smegenyse daugėja serotonino. O serotoninas tiesiogiai susijęs su gera nuotaika. Tamsoje išsiskiria melatoninas, kuris didina mieguistumą. Bet ilgesnės naktys ir natūralios saulės šviesos trūkumas nėra vienintelės netikėtai užklupusio liūdesio priežastys.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų nuotaika labai priklauso ne tik nuo fiziologinių, bet ir psichologinių faktorių. Liūdesį gali sukelti konfliktai darbe, nesutarimai su šeimos nariais, šilumos trūkumas, nepilnavertiškumo kompleksai, saviveiksmingumo pajutos nebūvimas ir kitos individualios priežastys.

Vienatvės liūdesys

Mes, kaip pažinčių svetainės atstovai norime susikoncentruoti ties liūdesiu susijusiu su antros pusės nebuvimu. Dažnai žmonės graudinasi matydami poreles, besilaikančias už rankų, atsimindami praeitį, savo santykius, buvusius mylimuosius, negaudami atsakymo į laišką, nesulaukdami simpatijos ženklų iš sudominusio partnerio ar grįžę iš niekam tikusio pasimatymo.

Natūralu, kad visi šie dalykai nesukelia pakilių emocijų, o tik priešingai – skatina nepasitikėjimą savimi ir abejones, ar išvis įmanoma susirasti partnerį, ar jie kada nors dar įsimylės ir mylės, ar juos kada nors mylės.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, negalima į šiuos klausimus atsakyti vienareikšmiškai ir sunku prognozuoti, kada įvyks pokyčiai Jūsų gyvenime. Bet liūdesys, užsisklen

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų