Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį paskelbus 2010 m kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno projektą, modernius ir šiuolaikiškus vaistus gaminančios kompanijos teigia Lietuvai tiekiamų vaistų kainas sumažinusios vidutiniškai 10 proc. Tokius duomenis šias kampanijos vienijanti Etinių farmacijos kompanijų asociacija (EFA) gavo apklaususi savo narius ir dabartines kainas palyginusi su galiojusiomis 2009 metais.

REKLAMA

„Mūsų asociacijai priklausančios kompanijos ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad vaistai atpigtų. Sunkiausia buvo susitarti su kompanijų centrinėmis būstinėmis, kurioms yra pavaldžios mūsų šalyje esančių vaistų gamintojų atstovybės ir bendrovės, nes Lietuvoje vaistų kainos ir taip jau buvo vienos mažiausių regione. Tačiau daugeliui pavyko susitarti dėl mažesnių kainų“, — sakė Etinių farmacijos kompanijų asociacijos (EFA) direktorė Jolanta Dičkutė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vaistų gamintojai prognozuoja, kad pacientai šio sumažinimo beveik nepajus, nes valstybė stipriai sumažino savo kompensuojamą dalį. „Pacientams atpigs tik dalis vaistų, o už likusius jie turės primokėti daugiau nei iki šiol, kai kuriais atvejais priemokos gali padidėti keliomis dešimtimis procentų ar net kartais. Tokia padėtis susidarė dėl valdininkų siekių kaip įmanoma daugiau taupyti biudžeto lėšas, nekreipiant dėmesio į pacientų finansines galimybes įsigyti jiems būtinų vaistų“,— tikino J. Dičkutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų