• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsikratyti prastos nuotaikos, kuri gali apimti Vidurio Rusijos gyventojus dėl žiemai neįprastų pilkų ir niūrų orų, gali padėti teigiamos emocijos ir humoras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ketvirtadienį sakė medicinos mokslų kandidatas, Maskvos miesto psichoterapijos ir endokrinologijos centro darbuotojas Aleksandras Litvinovas, būtina ieškoti teigiamų dalykų ir pasitelkti daugiau humoro.

REKLAMA

"Norint susikurti labiau tinkamą tokiems neįprastiems orams psichologinį nusiteikimą, reikia stengtis pirmiausia įžvelgti teigiamus to, kas vyksta, aspektus", - sakė A.Litvinovas.

"Pavyzdžiui, tai, kad nebereikia šiltai apsitūloti išeinant į lauką. Beje, esant šiltam orui, gatvėse mažiau traumų. Nors gatvėse, kaip ir visada, yra kamščių, vis dėlto jie ne tokie dideli, kaip būna smarkiai prisnigus.", - pažymėjo ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

A.Litvinovas pridūrė: "Tiems, kurie ilgą laiką gyvena kuriame nors regione, susidaro stereotipas, kad žiema - tai pirmiausia šaltis ir sniegas. Dabar mes to nebematome, todėl noromis ar nenoromis draugeliui iš mūsų kyla nerimas - kas gi čia vyksta?".

"Dabar orai didžiojoje Vidurio Rusijos dalyje yra veikiau kaip ankstyvą pavasarį, o ne vėlyvą rudenį, todėl atrodo, kad laikas nulėkė į priekį, o tu jo nebepavys", - pabrėžė medikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, pasak jo, žmonių, nuolat gyvenančių viename regione, bioritmus sąlygoja tam tikras gyvybinės veiklos režimas.

"Organizmas, nusiteikęs tam, kad dabar bus žiemos sąlygos, priverstas pirma laiko gyventi pavasario aplinkybėmis, - sakė jis. - Todėl kai kuriems gali atsirasti prielaidų lėtinėms ligoms paūmėti. Tai pirmiausia pasakytina apie žmones, sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis".

REKLAMA

"Galbūt reikėtų, pasitarus su gydytojais, atsižvelgiant į savo būklę, aktyviau nei esant "normaliai" žiemai imtis profilaktikos priemonių, taip pat vartoti daugiau vaistų", - pridūrė A.Litvinovas.

Jis pažymėjo, kad gerą savijautą ir nuotaiką palaikyti taip pat padės sportas ir apsilankymas soliariume, savireguliacijos užsiėmimai.

"Ir dar kartą - humoro jausmas. O tai spūstels šaltis, prisnigs daug sniego, ir visi vėl skųsis, kad štai vėl šalta ir taip toliau", - sakė psichoterapeutas.

"Gamtoje juk nėra blogo oro. Svarbiausia iš visų jėgų stengtis, kad giedra būtų širdyje", - pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų