Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Legendinės rusų grupės „Akvariumas“ įkūrėjas bei solistas Borisas Grebenščikovas save vadina žmogumi be idealų, moralės ir ne itin protingu. Savo anūką jis matė vos kartą, su vaikais beveik nebendravo, be to, tvirtina, kad niekas nežino, kas yra muzika.

REKLAMA

Pasaulį krečia finansų krizė. O jus?

1998 m. buvo devoliucija, apie kurią kažką girdėjau, bet negalėjau suprasti, apie ką kalbama, nes tuo metu buvau užsiėmęs savo mašinos ir dviejų priešpaskutinių gitarų pardavimu, kad sumokėčiau už albumo „Lilit“ įrašymą. Dabar situacija ta pati, visi pinigai, kurie buvo, nuplaukė - naujam albumui, koncertams. Todėl bus ta krizė ar nebus, kai neturi pinigų - tai neturi reikšmės.

REKLAMA
REKLAMA

Kokia diena jums ideali?

Bet kokia. Aš neturiu idealų, aš žmogus be idealų ir be moralės. Ir nelabai protingas.

O kokius žmones laikote protingais?

Jeigu norite nuoširdaus atsakymo, apie protingus mes nieko negalime žinoti, nes jie tokie protingi, kad neleidžia, kad kas nors ką nors sužinotų. Protingam žmogui niekada nesinorės būti dėmesio objektu.

O jūsų visuomenės dėmesys neslegia?

Tai labai geras pratimas. Vyksta tam tikras mokymosi procesas.

Ko iš jo išmokote?


Matyti, kad bet kuris prie manęs priėjęs žmogus nė kiek ne mažiau vertingas už mane ir todėl neturiu teisės žiūrėti į jį iš savo požiūrio taško. Visuomenės dėmesys slegia tik tuos, kurie įnirtingai koketuoja ir sako: „oi, jie man taip visi įkyrėjo“. Aš nelabai tuo tikiu.

„Аkvarium International“ - tarptautinė 17 muzikantų grupė su laukiniais instrumentais, taps nuolatinė?

REKLAMA
REKLAMA

Esmė ta, kad aš visiškai nieko neplanuoju: vakar pakoncertavome - ačiū Dievui, šiandien pavyks pakoncertuoti - ačiū Dievui. Šiuo etapu mums svarbiau ne koncertuoti, o įrašyti naują albumą. Štai jį užbaigsime, ir prasidės kitas gyvenimas.

Ar jums nekilo mintis, jeigu jau ėmėtės šelpti beglobius vaikus (labdaros koncertu. - Aut. past.), kurį nors iš jų įsivaikinti, juk pati geidžiamiausia pagalba jiems - augti šeimoje?

Jeigu aš neužsiėmiau savo vaikais, ką kalbėti apie svetimus.Visiškai neužsiėmėte?

Na, žiūrėkite patys: aš namuose Peterburge būnu penkias šešias dienas per mėnesį, iš jų kasdien išeinu 10 val. ryto ir grįžtu 11 vakaro. Geras aš tėvas?

Gal senelis geresnis?

Anūką mačiau vieną kartą vieną valandą. Jis gyvena prie Maskvos, o aš Peterburge.

Nepasiilgstate?

Ne, aš sukurtas ne tam. Šiandien bus koncertas, kurio metu galėčiau būti kur nors su anūkais, vaikais.Jūs sąmoningai aukojate šeimą?

REKLAMA
REKLAMA

Aš neaukoju, aš taip sukurtas.Jūs harmoninga asmenybė ar kas nors gyvenime gali jus išvesti iš pusiausvyros?

Pabandykite.

Ne, nenoriu, man tik įdomu, ar jums yra tekę muštis.

Kartą ketvirtoje klasėje pabandžiau, bet malonumo nepatyriau. Žmogų galima užmušti, bet po to kyla galybė problemų - kaip atsikratyti kūno...Nuo ketvirtos klasės jūsų niekas neprivertė būti agresyvaus?

Rytuose egzistuoja aiški mintis apie tai, kad geras meistras laimi dar nestojęs į kovą. Kam tas kvailas mosavimas rankomis, jeigu galima visko pasiekti ir be to? Todėl aš stengiuosi mokytis iš išmintingų.Ar yra meno kūrinių, kurie gali jus paveikti iki ašarų - knygos, muzika, dailė?

Oi, tai ilgai truktų vardyti... Na, pernai rugpjūtį išgirdau labai įdomų Hendelio arijos atlikimą, tai mane labai sujaudino. Bet aš nematau skirtumo tarp Hendelio ir šiuolaikinės popmuzikos ir, tarkime, džiazo.Na, taip, visa tai - muzika, bet skirtumas vis tiek yra...

REKLAMA
REKLAMA

Mes visiškai nežinome, kas yra muzika.O kaip jūs apibūdinate savo kūrybą?

Man to nereikia daryti. Kai numirsiu ir ant mano antkapio ką nors užrašys, tuomet ir sužinosiu, kuo aš buvau.

Tik tuomet?

O iki tol man neįdomu, nes aš per daug užsiėmęs to darymu.

O kaipgi savižina, juk daugybė Rytų išminčių tai darė visą gyvenimą?

Aš tai ir darau, bet ta muzika, kurią aš kuriu, yra nevisiškai aš.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų