REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
Akvilės Žirgulytės gyvenimo akimirkos (nuotr. asm. archyvo)

Jauna, bet velniškai talentinga – būtent taip būtų galima apibūdinti vis dažniau televizijos ir kino ekranuose matomą aktorę Akvilę Žirgulytę. Jau kurį laiką ji dirba kartu su žinomiausiais Lietuvos aktoriais ir režisieriais, ir nors sukūrė jau nemažai vaidmenų, vieno iš savo galvos negali išmesti iki šiol. 

18

Jauna, bet velniškai talentinga – būtent taip būtų galima apibūdinti vis dažniau televizijos ir kino ekranuose matomą aktorę Akvilę Žirgulytę. Jau kurį laiką ji dirba kartu su žinomiausiais Lietuvos aktoriais ir režisieriais, ir nors sukūrė jau nemažai vaidmenų, vieno iš savo galvos negali išmesti iki šiol. 

REKLAMA

Tai – Irmos vaidmuo Ramūno Rudoko režisuotoje juostoje „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“. Tiesa, aktorių šeimoje gimusios Akvilės gyvenimas galėjo pasisukti ir visai kitaip, nes vaikystėje ji svajojo ir apie kiek kitokį kelią…

Vaidmuo, kurį savo širdyje nešiojasi iki šiol

Jau šį sekmadienį juostą „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ per TV3 išvys ir visi žiūrovai, o štai daugiau, nei prieš metus įvykusių filmavimo darbų, A. Žirgulytė nepamiršta ir iki šiol.

„Iki dabar esu be galo dėkinga režisieriui Ramūnui Rudokui, kad pasitikėjo manimi ir suteikė man galimybę vaidinti tokį stiprų vaidmenį. Mamą vaidinau pirmą kartą, ir, galiu pasakyti, kad man tai buvo vienas įsimintiniausių ir mylimiausių mano sukurtų vaidmenų“, – kalbėjo aktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas taip sutapo, kad A. Žirgulytei buvo pasiūlytas jos pačios svajonių vaidmuo: „Puikiai pamenu, kai man paskambino dėl vaidmens, aš be galo apsidžiaugiau, o paskaičiusi scenarijų, tiesiog netvėriau savame kailyje, kaip norėjau greičiau pradėti filmuotis. Tai buvo vaidmuo, kokio visuomet norėjau: stiprios, tvirtos moters, kurios didžiausias turtas ir stiprybė yra jos šeima. Mūsų vertybės su mano personaže Irma yra labai panašios, ir, manau, tai man labai padėjo suprasti jos skausmą ir baimę.“

REKLAMA

Todėl net ir po to, kai pasirodė juosta, o Akvilė toliau vaidino ir kitur, būtent šį vaidmenį ji vadina pačiu brangiausiu. Kaip sako pati aktorė, Irmos vaidmenį iš filmo „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“ ji vis dar nešiojasi savo širdyje.

„Labai ją pamilau. Būtent tai, kad ji tokia tvirta ir stipri sunkiose situacijose, tuo pat metu būdama tokia moteriška, švelni, jautri ir nuoširdžiai mylinti. Labai tikiuosi, kad man dar pasiseks sukurti panašių vaidmenų“, – atvirai kalbėjo ji.

Tiesa, mergina neslėpė, kad natūraliai išeina prisirišti prie visų savo vaidmenų, nes į kiekvieną jų įdeda dalelę savęs, jis tampa artimas. Tad neverta stebėtis, kad iki šios dienos A. Žirgulytė puikiai pamena visus savo vaidmenis.

REKLAMA
REKLAMA

„Juk jų dramas, situacijas, išgyveni kartu, ir bandai savo personažus pateikti taip, kad ir žiūrovas juos pajustų, suprastų, pamiltų ar nekęstų (jei to reikalauja scenarijus). Bet, vienaip ar kitaip, aš visuomet stengiuosi savo personažą pateisinti. Suprasti, kodėl jis būtent taip elgiasi, reaguoja į esamą situaciją, kokie praeities įvykiai jį privertė mąstyti būtent taip“, – apie aktoriaus kelio subtilybes pasakojo ji.

Darbas su Ramūnu Rudoku – malonumas

Aktorė džiaugėsi, kad prisidėjus prie juostos „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“, ji gavo galimybę padirbėti tiek su ryškiausiais Lietuvos aktoriais, tiek ir su žinomu aktoriumi bei režisieriumi R. Rudoku. Būtent jam aktorė skyrė nuoširdžiausias padėkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dirbti su Ramūnu yra tiesiog malonumas. Kiek mums teko dirbti kartu, jis visuomet nuosekliai paaiškina, išklauso, kantriai pakartoja, padeda. Visuomet žinau, kodėl ir kam atlieku vieną ar kitą veiksmą aikštelėje. O svarbiausia, dirbant su Ramūnu, visuomet žinau, kad net intymios scenos nebus vulgarios ar apnuogintos, ir man neteks gėdytis pamačius vieno ar kito kadro ekrane. Man tai labai svarbu. Visuomet jaučiu didžiulę pagarbą ir pasitikėjimą Ramūnu“, – atviravo ji.

O štai su kai kuriais aktoriais, kurie pasirodė minėtame filme, A. Žirgulytei neseniai teko padirbėti ir vėl. Kaip sako ji pati, pasimatyti po tiek laiko – visuomet smagu.

REKLAMA

„Mano vyro vaidmenį atliko aktorius Tadas Gryn, su kuriuo atlikome mano pagrindines scenas filme. Taip pat Jokūbas Bareikis vaidino Irmos (mano personažės) brolį. O su Justina Nemanyte pasimatėme paskutinėje filmo scenoje, kuri reikalavo išties daug susikaupimo ir pasitikėjimo viena kita. Su kolegomis sutariame puikiai iki pat dabar. Neseniai su Tadu ir Jokūbu filmavomės naujame seriale „Gaujų karai. Princai“. Buvo smagu pasimatyti po tiek laiko“, – sakė ji.

Vis dėlto filmavimo aikštelėje dažnai vyksta ir tai, apie ką žiūrovai nė nenutuokia – ką jau kalbėti apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti kone nuolatos.

„Nesusikalbi su kolegomis, jautiesi ne savo vietoje, nesupranti režisierių pastabų, išgyveni, kad kažkas nepavyks arba kukliniesi vienos ar kitos scenos. Bet galiausiai nurimsti, pasikalbi su savimi – juk viskas dažniausiai yra tik tavo galvoje. Susiimu ir stengiuosi atlikti viską taip, kaip galiu geriausiai“, – didžiausius iššūkius įvardijo aktorė.

REKLAMA

Akvilė gimė žinomų aktorių – Daivos Rudokaitės ir Rido Žirgulio šeimoje, tad aktorystė jai išties nėra svetima. Mergina pasakojo, kad su tėčiu susimato ne itin dažnai, tačiau nuolat jaučia jo palaikymą, o štai su mama dažnai savo vaidmenis aptaria, paprašo jos patarimų: „Mama kiek gali – visuomet pataria, atsako į man iškilusius klausimus. Tačiau aš manau, kad vaidyba kiekvienam yra savita. Kuriamuose vaidmenyse, personažuose, kurie galbūt yra visai kitokie, nei tu pats, turi atrasti save. Tuomet juos pradėsi suprasti ir matyti pasaulį jų akimis.“

O štai paklausus, kuo būtų, jei ne aktore, Akvilė nustebina – pasirodo, kad vaikystėje mergina turėjo svajonę tapti… veterinare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Truputį paaugusi nusprendžiau, kad būsiu kinezeterapiautė. Dar po kiek laiko panorau tapti renginių organizatore, nors vaidyba mane traukte traukė nuo pat pirmųjų dienų. Na, ir galiausiai supratau –  nuo likimo nepabėgsi… Ir labai džiaugiuosi, nes mylimesnio darbo negaliu nė įsivaizduoti. Man tai ne darbas, o visiškas malonumas. Vaidinant, atrodo, mano siela atsigauna, darosi lengviau kvėpuoti“, – pokalbį baigė A. Žirgulytė.

Primename, kad kriminalinę dramą „Pasmerkti. Pajūrio džiazas“, kurioje suvaidino ir A. Žirgulytė, galite išvysti jau šiandien, 22 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų