Sostinėje – renginys, skirtas Noreikos atminimui pagerbti: našlė prikaustė dėmesį

Rugsėjo 22 d. (antradienį) operos solistui ir pedagogui Virgilijui Noreikai (1935–2018) sukaktų 85-eri. Šios sukakties proga Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fojė bus atidengtas V. Noreikos memorialinis biustas, kurį sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras.

Atidengtas Virgilijaus Noreikos memorialinis biustas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
33

Šį Maestro atminimo ženklą LNOBT dovanoja ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo „Vilniaus klubas" ir paramos fondas „Orfėjo lyra", rašoma pranešime spaudai.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atidengtas Virgilijaus Noreikos memorialinis biustas

Renginyje dalyvavo Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, baleto pedagogė, maestro Virgilijaus Noreikos našlė. Moteris buvo pasipuošusi juodos spalvos spalvos suknele bei elegantiškai sušukavusi plaukus. Jos stiliaus akcentu tapo šviesios spalvos karoliai bei auskarai, kuriuos priderino prie vėrinio. Ji – tikra stiliaus ikona. Daugelio susirinkusiųjų akys krypo į nuostabiai pasipuošusią L.Bartusevičiūtę-Noreikienę.

Atidengtas Virgilijaus Noreikos memorialinis biustas

„Simboliška, jog V. Noreikos bronzinis biustas teatre bus atidengtas čia vyksiančio II Tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V. Noreika – ne tik žymiausias Lietuvos tenoras, bet ir buvęs ilgametis šio teatro vadovas. Prisiminimai apie jį iki šiol tebesklando tarp mūsų teatro sienų. Džiaugiuosi galėdamas V. Noreiką vadinti ir savo Mokytoju, didžiai gerbiamu profesoriumi, iš kurio turėjau likimo dovanotą progą semtis tiek vokalo paslapčių, tiek gyvenimo išminties. Nuo šiol Maestro atvaizdas primins jo šviesią asmenybę visiems šio teatro lankytojams“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

REKLAMA

„Man pačiam nėra tekę betarpiškai bendrauti su Maestro, tačiau, kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, ne kartą stebėjau solisto pasirodymus scenoje, galima sakyti – užaugau klausydamasis jo atliekamų dainų. Kurti genialių artistų portretus niekada nebūna lengva: scenoje jie įgyja šimtus skirtingų veidų... Dirbdamas po ranka turėjau nemažą pluoštą Maestro fotografijų iš ponios L. Bartusevičiūtės-Noreikienės archyvo. Tačiau laikausi nuostatos neprisirišti prie kurio nors vieno labiausiai patikusio atvaizdo, bandau susikurti vaizduojamo žmogaus įspūdį savyje, kuo daugiau apie jį sužinoti... Šiuo požiūriu skulptoriaus darbas panašus į artisto, kuriančio naują personažą. Laiko neturėjau daug – norėta spėti parengti bronzinį biustą Maestro sukakčiai. Nepaisant to, šiuo savo kūriniu esu patenkintas, džiaugiuosi, kad ir Maestro šeima jam neturėjo priekaištų“, – pasakoja skulptorius G. Piekuras.

„Virgilijaus Noreikos vardą žino net tie, kurie nesidomi opera: jo menas sugebėdavo paliesti kiekvieno širdį. Muzikos ir teatro akademijoje mokydamasis V. Noreikos klasėje, jutau Maestro globą nuo pat pirmos akimirkos. Jo muzikines pastabas lydėdavo pastebėjimai apie gyvenimą ir vertybes. Mane ir kitus jaunuosius solistus jis mokė scenoje elgtis oriai ir pagarbiai, nes pagarba scenai ir pagarba žmogui jam buvo svarbiausia. Netrukus minėsime Lietuvos operos šimtmetį, kurį pasitiksime naujai pastatyta „Traviata“ – Giuseppe‘s Verdi opera, kurioje daugelį metų skambėjo V. Noreikos tenoras“, – priminė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

REKLAMA

„Pamenu Maestro bylojantį, kad neįmanoma aprašyti jausmų, kaip ir neįmanoma aprašyti žmogaus balso, dainuojančio širdimi. Šiandien, jo sukakties dieną, šią mintį galėtume perfrazuoti: neįmanoma aprašyti V. Noreikos gyvenimo istorijos, kaip ir jo balso, be jausmų. Džiugu, kad nuo šiol V. Noreika mus visada pasitiks ir lydės šiame teatre“, – kalbėjo kompozitorė, kultūros viceministrė Zita Bružaitė.

Maestro žmona Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė nusilenkė visiems V. Noreikos talento gerbėjams, prisidėjusiems prie to, kad jo memorialinis biustas atsirastų teatro fojė. Ji dėkojo ir skulptoriui Gediminui Piekurui už profesionalų požiūrį bei nuoširdų bendravimą. „Mūsų tautai labai reikalingas kultūros asmenybių įvertinimas. Jas būtina įamžinti, kad jaunimas prisimintų, kokie talentingi žmonės gyveno, kūrė ir dirbo Lietuvai“, – sakė L. Bartusevičiūtė-Noreikienė.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat kalbėjo Vilniaus klubo atstovas Romualdas Bakutis, paramos fondo „Orfėjo lyra“ direktorė Nijolė Galinienė, skulptorius Juozas Kalinauskas, Varėnos rajono, kuriame Noreikų šeima turėjo sodybą, meras Algis Kašėta ir dainininko gimtųjų Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Sveikinimo žodį iš Ciuricho atsiuntė V. Noreikos mokinys, žymus tenoras Edgaras Montvidas.

Bronzinis biustas teatre atidengtas II Tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V. Noreika – ne tik žymiausias lietuvių tenoras bei vokalo pedagogas, bet ir buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų