Valentaitę apvogęs Redikas grįžo į Lietuvą: gali sėsti už grotų

Vilniaus miesto apylinkės teisme trečiadienį buvo nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje stilistė ir modelis Asta Valentaitė teisiasi su buvusiu mylimuoju, krepšininku Dovydu Rediku. Pastarasis dėl inkriminuojamų net septynių vagysčių skelbiamas kaltu, o pareigūnai siūlo pasiųsti atlikti bausmės į pataisos namus.

Dovydas Redikas (nuotr. Fotodiena.lt)
7

Tiesa, į Lietuvą grįžęs D.Redikas teismo prašo negriežtinti jam anksčiau skirtos bausmės ir palikti laisvėje. Teismas atsižvelgs į krepšininko prašymą ir jį nagrinės.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Valentaitę apvogęs Redikas grįžo į Lietuvą: gali sėsti už grotų

Kaltinamasis padarė 6 iš 7 nusikalstamų veikų, už kurias jam buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvusį mylimąjį D. Rediką vagystėmis apkaltinusi A. Valentatė norėjo prisiteisti 147 tūkst. eurų, tačiau teismas priteisė 89 tūkst. 420 eurų turtinei žalai bei 4 tūkst. eurų neturtinei.

Per dvejus metus D.Redikas nesumokėjo nė cento, kai per šį laikotarpį atiduota suma turėjo būti 90 tūkst. eurų. Taip pat vyras be leidimo išvyko iš Lietuvos ir nesilaikė jam skirtų įpareigojimų.

Nuostolis siekia šimtus tūkstančių

Daugiau apie D. Rediko ir A. Valentaitės baudžiamosios bylos priešistorę rasite TV3 žinių reportaže:

Astos Valentaitės advokatas pirmame posėdyje teigė, kad patirta turtinė žala siekia įspūdingas sumas, tačiau teisme įvertinta ir emocinė skriauda.

„Atstovaujamoji Asta Valentaitė per nepilnus du metus nukentėjo nuo Dovydo Rediko pastarajam pagrobus ypač vertingus Astos asmeninius daiktus, papuošalus, kurių bendra vertė siekia 146 tūkstančius eurų. Tarp iš nukentėjusiosios pasisavintų daiktų yra prabangių prekės ženklų laikrodžiai, auskarai, žiedai, kaklo papuošalai ir net kompiuteris“, - teigia Astos Valentaitės atstovas, advokatų kontoros COBALT Prevencijos ir baudžiamosios teisės grupės vadovas, advokatas Mindaugas Bliuvas.

REKLAMA

Pati Asta Valentaitė pasakojo, jog jai ypatingai skaudu buvo dėl to, kad ji, net pastebėjusi pirmuosius Dovydo Rediko vagysčių faktus, neskubėjo kreiptis į teisėsaugą bei vis suteikdavo šansą Dovydui pasitaisyti. Nepaisant to, tai nedavė jokių rezultatų ir priešingai, Dovydas Redikas, pasinaudodamas Astos patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.

Asta Valentaitė teisme sieks, jog Dovydas Redikas jai atlygintų turtinę, virš 146 tūkstančių eurų siekiančią žalą, bei neturtinę žalą, kurią ji įvertino 15 tūkstančių eurų suma.

„Jaučiuosi labai nemaloniai. Dabar matau, kad liko tik teisinės priemonės ir esu įsitikinusi, jog teismas kuo greičiau išnagrinės šią bylą. Kaip moteris, nei vienai nelinkėčiau patekti į panašią situaciją“, - anksčiau dėstė A. Valentaitė.

Krepšininkas teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178-ojo straipsnio 3 dalį, kurioje nurodoma: „Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų“.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų