Vaizdai iš kratų šiauliečio bute: patalpą pavertė dokumentų klastojimo dirbtuve

Pareigūnai šiauliečio namuose rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir įvairių institucijų antspaudų, skirtų tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti.

Klastotės nebuvo itin kokybiškos, tad ir klastotojas už juos prašydavo iki 100 eurų, tiesa, keliaujant per tarpininkus ta suma galėjo išaugti  ir dešimteriopai.

Apverstame bute 62 šiaulietis klastojo dokumentus. Pareigūnai atlieka kratą ir iš visų pakampių traukia dokumentų blankus. Bute ir automobilių techninės apžiūros pasai ir įvairių mokymosi įstaigų diplomai, kiti dokumentai, taip pat 19 įvairių institucijų antspaudų, tiems dokumentams tvirtinti.

Vyras į policijos akiratį pateko prieš porą metų, kai į kolegas Lietuvoje kreipėsi Estijos pareigūnai, įtardami, kad jų šalyje sulaikyti padirbti dokumentai yra pagaminti būtent Šiauliuose.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaizdai iš kratų šiauliečio buto, kurį pavertė dokumentų klastojimo dirbtuve

Klientai čia galėjo tapti kuo panorėję – gaudavo vidurinės mokyklos pažymėjimą, galėdavo būti baigę bet kurią profesinę ar aukštesniąją mokyklą, tapti universitetų bakalaurais ir magistrais ar net įgyti motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Kad ir ne itin kokybiški falsifikatai, pagaminti iš netinkamo popieriaus, be vandens ženklų ir atspausdinti rašaliniu spausdintuvu, vis tik buvo paklausūs rinkoje. Vyras oficialiai niekur nedirbo ir vertėsi dokumentų padirbinėjimu, kuriuos pardavinėjo pažįstamiems už gana mažą sumą.

„Galėjo kainuoti iki 100 eurų, bet paskui buvo dar daug tarpininkų. Nes gi jis užsakymų oficialiai nesiskelbdavo niekur, kad jis priima užsakymus. Ten pažįstamų ratas buvo. Ir tada tarpininkų skaičius augdavo ir ta kaina didėdavo ir iki 1 tūkst. eurų“, – sako policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė.

Ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikaltimų jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą. Už dokumentų ir antspaudų klastojimą gresia iki penkerių metų kalėjimo.


Rašyti komentarą...
M
Mokinkis skudure kad galetum sluot
2021-01-25 17:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lyg jis vienas tuo verciasi :DDD
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų