REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po skandalingo įrašo apie galimai skriaudžiamą mažametę Šiaulių „kanibalės“ draugės namuose vaiko teisių sergėtojai mergaitę apgyvendino kitur – saugioje aplinkoje. Tyrimo dėl galimo smurto prieš mažametę ėmėsi ir teisėsaugos pareigūnai.

Po skandalingo įrašo apie galimai skriaudžiamą mažametę Šiaulių „kanibalės“ draugės namuose vaiko teisių sergėtojai mergaitę apgyvendino kitur – saugioje aplinkoje. Tyrimo dėl galimo smurto prieš mažametę ėmėsi ir teisėsaugos pareigūnai.

REKLAMA

Tačiau jie teigia neturintys duomenų, kad moteris, pagarsėjusi kaip „Šiaulių žudikė“, būtų kaip nors susijusi su galimai skriaudžiamu vaiku. Aiškėja, kad skandalingą įrašą padariusi panevėžietė dar liepos mėnesį apie tai informavo pareigūnus ir vaiko teisių specialistus, tačiau jokių veiksmų tuomet tarnybos esą nesiėmė.

Policijos pareigūnai į butą viename Panevėžio daugiabučių penktadienio pavakare beldėsi gavę skubų vaiko teisių tarnybos prašymą surasti galimai skriaudžiamą mažametę mergaitę. Tą patį vakarą į butą skubėjo ir greitosios medikai.

Vaiką apžiūrėjo greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, jokių smurto žymių ant vaiko nebuvo, vaikas labai gerai jautėsi, bendravo ir glaustėsi su mama“, – teigė Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Vaiko teisių sergėtojus ir pareigūnus ant kojų sukėlė juos pasiekęs garso įrašas, kuriame užfiksuotas pokalbis su mažamete: Tave mama kur muša, per galvytę ar per rankytes. – Kartais ir į galvą, kartais ir už plaukų. Už plaukų tampo. – O tai kiekvieną dieną ar tik tada kai užpyksta? – Kai užpyksta. – O dėl ko ant tavęs užpyksta? – Jei aš kažko nerandu.“

REKLAMA

Tokį įrašą liepos mėnesį padarė tame pačiame name gyvenanti moteris. Tąkart ji į pareigūnus kreipėsi dėl kaimynės, galimai skriaudžiamos mergaitės mamos, smurto prieš jos sūnų. Tuomet esą mažametė ir prisipažino apie smurtą namuose.

Klausiau, ar tave mušė su diržiuku, sakė ne su diržiuku, rankomis daužė. Klausiau dėl ko? Sakė, kad dėl to, jog nesusitvarko kambario, kažko nepadaro. Klausiau, kuri mama, tai sakė, kad mama Marija. Dvi moterys kartu gyvena, dvi moterys augina tą mergaitę“, – pasakojo kaimynė. 

REKLAMA
REKLAMA

Dvi minimos panevėžietės – mažametės mama ir jos draugė, daugiau nei prieš dešimtmetį dėl tyčinio bendraklasės nužudymo nuteista Viktorija Mikalauskaitė. Moteris tvirtino, kad apie galimai skriaudžiamą mergaitę teisėsaugą informavo dar liepos mėnesį.

„Pasakiau vaiko teisėms, nežinau, kur tai nuėjo“, – tikino kaimynė. 

Mūsų skyriuje tikrai nėra fiksuotas, nėra registruotas joks galimas vaiko teisių pažeidimas susijęs būtent su šituo garso įrašu“, – tvirtino Ž. Ginaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaiko teisių tarnybos specialistai teigė, kad įrašo sulaukė penktadienį, tuomet esą ir ėmėsi visų būtinų veiksmų.

„Vaikas šiuo metu yra apgyvendintas saugioje aplinkoje, kol bus vertinamos visos aplinkybės, surinkta visa informacija ir, iki kol bus priimtas galutinis sprendimas. Bet kokį smurto faktą vaiko atžvilgiu mama neigia“, – sakė Ž. Ginaitė.

Dėl galimo smurto prieš mažametę ikiteisminį tyrimą pradėjo ir teisėsaugos pareigūnai.

Kai buvo pamatyta buvo jau praėję pakankamai laiko, dabar duomenys bus renkami kitu būdu ir faktinės aplinkybės bus nustatomos kitaip negu tai buvo galima padaryti iškart po įvykio“, – kalbėjo vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Paulius Jasiukaitis.

REKLAMA

Skandalingą įrašą paviešinusi Klaudija baiminasi, kad mergaitė šeimoje buvo ne kartą skriaudžiama.

Gavau įrašų, gavau žinučių iš kaimynų, darbdavių, draugų, pažįstamų, giminių, kad tą mergaitę skriaudžia jau seniai, kalba būtent žmonės ir prašo viešinti“, – pasakojo panevėžietė 

Prokuratūra atskleidė tai, jog viena byla mažametės mamos atžvilgiu netrukus keliaus į teismą.

Pareikšti įtarimai tai pačiai įtariamajai dėl to, kad ji kieme smurtavo, kaip suprantam, prieš kaimynų vaiką“, – tikino P. Jasiukaitis.

REKLAMA

Skandalingą įrašą paviešinusi Klaudija prisipažino sulaukusi nemalonios reakcijos iš su mažametės mama, jos žiniomis, artimus ryšius palaikančios „Šiaulių monstre“ pramintos Viktorijos.

Ji pasipiktino, kad aš esu menkas padaras, kaip jinai sakė, pilkas žmogus, atsiminkim, kad tai buvo paminėta ir prieš 12 metų, kad pilkais žmonėmis jos norėtų atsikratyti, tai šitai buvo minima ir man“, – sakė panevėžietė Klaudija.

Prokuratūra jokių duomenų, kad garsioji „Šiaulių žudikė“ būtų kaip nors susijusi su galimai skriaudžiamu vaiku, neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlieka bausmę pagal kalėjimo moterų programą, jie stebi ją, jie kontroliuoja jos veiksmus, jos elgesį, šiuo atveju, jokių jų pranešimų ar kreipimųsi į teismą keisti ar sunkinti sąlygas, negavome“, – kalbėjo P. Jasiukaitis.

Bendraamžę gimnazistę kanibalėmis pramintos šiaulietės nužudė 2011-ųjų liepą. Į „Pusiaukelės namus“ iš Panevėžio kalėjimo nuteistosios buvo perkeltos šiemet.

Lietuvos kalėjimų tarnyba tvirtina negalinti teikti duomenų apie konkrečių nuteistųjų bausmės atlikimo sąlygas.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

vaikus atimti is normaliu seimu (vyro ir moters), tai vienas-du ir padaryta, kai lezbes augina mergaite ir ja musa, tai du menesius niekas nieko nedaro, ziniasklaida tyli, o tyli kodel, nes kitaip seime pasikeistu nuomone i civiline santuoka, ivaikinima ir visa kita. va kaip viskas uzglaistoma vaivorykstiniu. ziauru.
Imkitės greičiau veiksmų
Imkitės greičiau veiksmų
Su pirštine tada normali mama uždavė vaikui kas darėsi net TV pagalba kovojo o dabar jum įrodymų neužtenka kas čia darosi ????kaip jūs dirbate kur sąžinė ar laukiat kol sukapos
Tai kanibales "augina" vaika ? Ir dar muša vaikus kieme. Ar ne per daug teisiu joms suteike teisesauga? Sunku patiket, kad tokie dalykai vyksta Lietuvoje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų