• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Lietuvą spaudęs šaltis staiga pasitraukė. Ar galime manyti, kad didžiuosius šios žiemos šalčius jau išgyvenom ir kiek laikysis atšilimas kalbame su klimatologu Arūnu Bukančiu.

Savaitgalį Lietuvą spaudęs šaltis staiga pasitraukė. Ar galime manyti, kad didžiuosius šios žiemos šalčius jau išgyvenom ir kiek laikysis atšilimas kalbame su klimatologu Arūnu Bukančiu.

REKLAMA

Kodėl temperatūra taip drastiškai šokinėja?

Šiluma plūdo iš šiaurės, kaip bebūtų keista. Pirmiausia atšilo Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir, galiausiai, pas mus. Taip pat gerokai aukštesnė temperatūra vidinėje troposferoje nei prie žemės. Pavyzdžiui, šį rytą buvo apie nulį laipsnių 1–4 kilometrų aukštyje, o prie žemės buvo 10–15 laipsnių šalčio. Ši šiluma praktiškai apims visą Lietuvą, per šią diena dar nepakils aukščiau nulio bet temperatūra turėtų būti apie nulį.

Kiek ilgai mes galėsime pailsėti nuo šio šalčio?

Deja, šis iš šiaurės atslinkęs ciklonas greitai nukeliaus į pietryčius ir teigiama arba aukštesnė už nulį temperatūra laikysis iki 13 dienos, o po to jau kris. Tikėtina, kad turėsime didelius kontrastus tarp Rytų ir Vakarų Lietuvos. Pajūryje turėtų būti apie nuo 0 iki – 5 laipsnių šalčio, o Rytų, Šiaurės Lietuvoje – netgi –10, –15 laipsnių naktimis. Dienomis bus penkiais laipsniais aukštesnė temperatūra.

REKLAMA
REKLAMA

O kaip toliau? Ar bus kelių laipsnių skirtumas ar galime tikėtis didesnio šalčio?

Artimiausių keliolikos dienų orai – linksmieji kalneliai, bet šitas 12–14 dienų atšalimas bus neilgas, po to vėl temperatūra šiek tiek pakils, bet nebus teigiama, laikysis nuo 0 iki –5 laipsnių. Sausio 17-18 dienomis – matomas vėl stiprus atšalimas, nes atslenka ciklonai iš Vakarų. Turėtų būti apie –15, –16 laipsnių žemiausia temperatūra ir, vėlgi, tai turėtų būti Šiaurinėje, Rytinėje Lietuvos dalyje. O ryškesnis atšalimas numatomas nuo sausio 19 dienos. 

REKLAMA

Ar galime tikėtis, kad didžiuosius žiemos šalčius šiomis dienomis jau praėjome?

Šiomis dienomis praėjome, bet nepamirškime, kad dar tik sausio pradžia, o vasario ir kovo pradžia gali būti su stipriais šalčiais. Vidutiniškai, patys šalčiausi orai Lietuvoje būna sausio trečiąjį dešimtadienį. Šiemet, atrodo, gali būti išimtis ir sausio trečias dešimtadienis numatomas keliais laipsniais šiltesnis.

Ar dar sulauksime sniego?

Sniegas numatomas šlapioje formoje, nes dabar, kada atplūdo šiluma, tai turėtų ir vietomis palyti arba šlapiai pasnigti. Sniego dangos storis šiuo metu yra apie 5–9 centimetrus, daugiausia sniego yra Vidurio Lietuvoje, Žemaitijoje tik 2 centimetrų sniego danga. Prognozuojama, kad dar vienas, kitas centimetras prisidės, bet šį mėnesį ypatingai daug kritulių neprognozuojama.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų