Aplankykite šį piliakalnį ir pažintinį taką – vaizdas tiesiog užburia

Švenčionių kraštas ne vieną keliautoją lietuvį gali nustebinti dėl savo unikalios gamtos ir nemokamų lankomų objektų. Šioje netoli Vilniaus esančioje savivaldybėje lankėsi ir TV3 kelionių laidos „Sveiki atvykę“ kūrybinė grupė, o čia juos bene labiausiai nustebino įstabaus grožio piliakalnis ir pažintinis takas.

Šis nuostabus piliakalnis stūkso Sirvėtos regioniniame parke, nediduko Mergežerio ežero pakrantėje.

„Užlipus ant aukščiausios Kačėniškės piliakalnio vietos, atsiveria pasakiška panorama į mišką ir ežerą. Jaučiausi tarsi būdamas Šveicarijoje, o iš tiesų buvau visai netoli Vilniaus“, – gamtos grožiu stebėjosi laidos vedėjas Žygimantas Barysas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aplankykite šį piliakalnį ir pažintinį taką – vaizdas tiesiog užburia

Vakarinis Mergežerio krantas įrėmintas dviejų pailgų, apie pusės kilometro ilgio kalvų, kurias atskiria to paties pavadinimo upeliukas. Tai tartum siena užstojanti besileidžiančią saulę.

Pietiniame gūbryje, iškilusiame į 222-jų metrų aukštį virš absoliutinio jūros lygio, kadaise buvo įrengtas Kačėniškės piliakalnis. Iš vienos pusės jo šlaitas baigiasi ties ežeru, o iš vakarų – žemapelkė, kuri iš tikrųjų yra vėliau aiškiai matomos aukštapelkės kraštas.

Šlaitų aukštis skaičiuojant nuo vandens paviršiaus aukščiausioje kalvos vietoje siekia 22 metrus. Nuo piliakalnio viršūnės, kur aikštelės plotas apie 660 kvadratinių metrų, atsiveria vaizdas ne tik į ežerą, bet ir į kitame krante sustingusias Švenčionių aukštumos bangas.

Ž. Baryso apsilankymą ant Kačėniškės piliakalnio žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laida „Sveiki atvykę“ žiūrėkite šeštadieniais 11:30 val. per TV3!

VISĄ LAIDĄ RASITE ČIA:


Rašyti komentarą...
v
vjgdovkfkfj9viovvbbovb0voovcovcho9c90
2021-06-13 20:12:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bjkhgohg
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų