Aiškėja daugiau apie netikėtą senjoro mirtį po vakcinos: sūnus pastebėjo, kad tėčiui blogėja

Pasvalio rajone praėjus vos porai minučių po skiepo mirė 77 metų senjoras kamuojamas širdies ir kraujagyslių ligomis. Kaimo medicinos punkte sublogavusį vyrą sulėkė gaivinti net kelios greitosios, bet veltui. Vis tik ir personalas, ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba nesieja senjoro mirties su skiepu.

Po netikėta mirtimi pasibaigusio incidento šiame Namišių kaimo medicinos punkte nė gyvos dvasios. Nors bendrosios praktikos kabinetas kaimo gyventojus jau turėtų skiepyti visu pajėgumu. Bet durys užrakintos, o išsigandęs personalas šiandien nesileidžia į kalbas.

Vakar, kaip pasakoja Namišių seniūnas, pirmą skiepijimosi dieną žmonės rinkosi gana noriai. Vaikai, ar giminės į seniūniją paskiepyti vežė vyresnius kaip 70-mties metų senolius.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aiškėja daugiau apie netikėtą senjoro mirtį po vakcinos: sūnus pastebėjo, kad tėčiui blogėja

„Buvo, kuriuos atvežė artimieji, giminės ar vaikai, su tais šnekėjausi, su tom močiutėm bendravau, nu, juokėsi visos, viskas gerai, sakė, dabar nuo covid'o tikrai nemirsim. Palinkėjau geros sveikatos“, – sako Namišių seniūnas Kęstutis Valantonis.

Sumaištis, pasak seniūno, kilo vos tik pradėjus skiepyti pirmus susirinkusius. Po pirmos skiepo dozės koridoriuje vos porai minučių su atlydėjusiu sūnumi prisėdęs palaukti 77-erių pasvalietis staiga pasijuto blogai. Akyse mirštantį vyrą puolė gaivinti felčerė su sesute, kol atvyko greitosios iš Pasvalio.

„Buvo ir greitoji atvykus, žmogus su gretutinėmis ligomis. Jis sirgo gretutinėmis ligomis ir, kaip pasakyti, būklė jo buvo stabili ir nuo nelaimių neapsaugo. Taip, buvo suleista, o prie ko čia dabar ta vakcina? Ne, tikrai ne“, – pasakoja felčerė.

„Žmogų paskiepijo,o po to jam negera pasidarė iškvietė greitają, po to atsitiko, kaip atsitiko – žmogus mirė“, – teigia K. Valantonis.

Senolio atgaivinti nepavyko. Po incidento vakcinacijos laukę žmonės savo skiepus atidėjo. Tačiau Pasvalio rajono poliklinikos vadovas įsitikinęs, kad senjorą pražudė ne reakcija į skiepą, o ligos kuriomis jis ilgai ir daug sirgo. Pasvalio rajono savivaldybės atstovų žiniomis, tądien visi senjorai buvo skiepijami su ilgesnio galiojimo „AstraZeneca“ vakcina.

REKLAMA

„Jis koridoriuj truputį laukė ir po to jį lydintis asmuo pastebėjo, kad su juo negera. Jis buvo pradėtas gaivinti. Anafilakcijos reakcijų jokių požymių nebuvo ir su skiepu mes niekaip negalim nei laiko prasme susieti, nei, kad tas skiepas sudarė“, – kalbėjo Pasvalio rajono poliklinikos direktorius Vilius Povilionis.

„Vienai vakcinai – vieni reikalavimai, kitai – kiti, kadangi mes turim pasitvirtine 10 vietų, kur rajone galima skiepyti ir kiek aš žinau į kaimus veža „AstraZeneca“ kadangi jos laikymo sąlygos yra kitokios, nei „Pfizerio“, – sako Pasvalio rajono administracijos direktorius Povilas Balčiūnas.

Tyrimo ėmėsi ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Tiesa, ši pripažįsta, kad mirties faktą iš skiepijančios įstaigos sužinojo ne vakar po įvykio, o tik šiandien. Visgi mirties atvejo vos po kelių minučių po skiepo Vaistų kontrolės tarnyba vertina kaip sutapimą.

„Žmogus tiesiog sirgo lėtine liga ir apie jokius paūmėjimus nebuvo kalbama. Na žmonės sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, kaip žinia, serga ne dienomis, ne savaitėmis“, – pasakoja Vaistų kontrolės tarnybos vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.

„Mirties atvejis su vakcina nesiejamas. Pati institucija, kuri pranešė apie mirties atvejį, ji nurodė, kad tas atvejas, jų vertinimu, nesiejamas su vakcinavimu. Ir vaistų kontrolė duomenų kitokių neturi“, – teigia Vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis.

Ar tikrai vyras mirė nuo širdies veiklos sutrikimų? Skrodimo, turimais duomenimis, gydymo įstaiga nedarys.

Tačiau vakcinos gamintojai yra išplatinę, kad šiuo metu turimi klinikinių tyrimų duomenys neleidžia įvertinti vakcinos veiksmingumo vyresniems kaip 55 metų žmonėms.


Rašyti komentarą...
R
Rugilė
2021-02-26 21:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau prie senolio mirties prisidėjo ir skiepas.Kas įrodys kad ne?
Atsakyti
-37

R
Rasa2
2021-02-26 21:36:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepija masiškai-kaip gyvulius...Ar kas bent minimaliai patikrina būklę????
Atsakyti
-34

p
pensininkė
2021-02-26 21:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad organizmui įtaką padarė skiepas ,tai aišku,sveiko žmogaus ne būtų paveikęs,čia reikėjo tik lašo,na ir įvyko.
Atsakyti
-33

SKAITYTI KOMENTARUS (154)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų