Pamatykite Klaipėdos tradiciją: gyvą eglę padėjo atgabenti net pats Kalėdų Senelis

Paskutiniame iš didmiesčių, Klaipėdoje, pastatyta kalėdinė eglė. Uostamiestis tęsia tradiciją puošti gyvą, miestelėnų dovanotą žaliaskarę. Tiesa, jog iš žmonių kiemo atkeliautų į centrinę miesto aikštę, eglė turėjo įveikti daugybę iššūkių. O juos nugalėti padėjo ne tik policininkai, o ir visą kelią virš žaliaskarės ore elnių tempiamose rogėse skridęs pats Kalėdų Senelis.

Šiaurinėje Klaipėdos dalyje stovinčiame privačių namų kvartale nuo ankstyvo ryto pluša darbininkai. Jie ruošiasi į miesto centrą nugabenti kieme stovinčią vienuolikos metrų aukščio ir pusantros tonos svorio eglę. Ji taps pagrindine Klaipėdos kalėdine žaliaskare. Jau ne vienerius metus uostamiestyje gyvuoja tradicija Kalėdoms statyti eglę, kurią padovanoja klaipėdiečiai. Šiemet saviškes pasiūlė dešimt šeimų, o švenčių organizatoriai išsirinko Aldonos ir Bronislovo užaugintą žaliaskarę.

„Vaikai atvežė mums. Nežinau net kada. Prieš 30 metų maždaug. Ir užaugo ji dabar, sakom, atiduosim miestui. Gaila, bet, kad iškeliauja į tokią garbingą vietą, tai susitaikysim“, – sako eglės savininkai Aldona ir Bronislovas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite Klaipėdos tradiciją: gyvą eglę padėjo atgabenti net pats Kalėdų Senelis

Eglės savininkams su jauduliu stebint suburzgia benzininiai pjūklai ir žaliaskarė palieka gimtąjį kiemą. Palydėti eglės atvyko ir pats Kalėdų Senelis. Senelis eglę išauginusiems klaipėdiečiams įteikia ir naują žaliaskarę – kad augtų vietoj senosios.

Nors eglę į miškavežį darbininkams paguldyti pavyko be didesnių kliūčių, tačiau iš siauros gatvelės išvažiuoti nepavyksta – trukdo kaimyno paliktas automobilis. Žaliaskarė pro jį netelpa, kelionė užstringa nė neprasidėjusi.

„Pavojingas krovinys iš tikrųjų. Gali būti ir įgimtų žaizdų kažkokių, gali puvinys kažkoks tai būti, gali lūžti bet kada. Na, visokiausius mes tuo scenarijus nusimatom, bet kol kas viskas normaliai, dabar tik turim vieną tą automobilį, iššūkį“, – pasakoja eglės gabenimo operacijos vadovas Gediminas Valašinas.

Vis dėlto policija suranda automobilio savininką. Pasirodo žmogus miegojo ir net neįtarė, jog kaimynystėje vyksta toks veiksmas. Jis automobilį patraukia ir eglė pajuda per miestą. Bet ir čia susiduria su kliūtimis. Šalia naujai statomo prekybos centro gatvę tvarkantys darbininkai skubiai traukia eglei iš kelio riboženklius, o ekskavatoriai suka į šonus kaušus, kad žaliaskarė pravažiuotų.

REKLAMA

Įveikusi šią kliūtį eglė kelionę tęsia. Policijos lydimas sunkvežimis važiuoja dvejomis kelio juostomis, kad dručkė tilptų, tad susidaro nemaža automobilių kolona. Atrodo, kad visa Klaipėda lydi žaliaskarę. O virš jos elnių tempiamose rogėse skrenda ir viską akylai stebi Kalėdų Senelis. 

Ir taip, kilometras po kilometro eglė atkeliauja į Teatro aikštę, kur ir džiugins visą šventinį laikotarpį. Tokį iššūkių kupiną kelią žaliaskarė įveikia ne veltui – uostamiestyje gyvuoja tradicija, jog pagrindinė Klaipėdos kalėdinė eglė privalo būti gyva.

„Sulaukiame net tokių komentarų, kad žmonės jau sodina eglutes ir sako, va, po 30 metų ir mano gal eglutė bus eglė gražuolė išrinkta ir stovės Teatro aikštėje“, – teigia Kalėdų Klaipėdoje organizatorė Rūta Steponavičienė.

Klaipėdiečiai tradiciją, jog miestą puošia gyva eglė sveikina. Esą dirbtinumo ir taip pasaulyje per daug:

„Labai nuostabi, sidabrinė, tokią seniai mačiau jau.“

„Viskas, kas gyva yra gerai. Aš, pavyzdžiui, asfaltu nemėgstu vaikščioti, o takeliais, gyva žeme. O čia eglė gyva. Labai gražu.“ 

Na, o Klaipėdos eglė bus įžiebta kitą šeštadienį. Tiesa, dėl siaučiančio koronaviruso, organizatoriai oficialaus renginio neplanuoja. Įžiebimą jie kviečia stebėti internetu, taip ilgą kelionę įveikusios eglės nušvitimą galės pamatyti visa Lietuva


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų