Radviliškio rajone – šokiruojantys benamių liudijimai: juos nuodija vaistais, atima paskutinius pinigus

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi žmonės, kurie yra įkalinti viename Radviliškio rajone esančiame kaime. Į įvykio vietą nuvykusi gelbėtoja Rūta Filejeva pakraupo nuo pamatyto vaizdo. Vargšų prieglaudoje apgyvendinti žmonės skundžiasi, kad juos įkalino, jie pasakoja apie jiems girdomus stiprius psichotropinius vaistus, nežmoniškas sąlygas ir finansinį išnaudojimą. 

Asociacijos tikslas – rūpintis benamiais žmonėmis, kad jie turėtų stogą virš galvos, šilto maisto.

Apie galimai labai negerus ir galbūt nusikalstamus veiksmus Radviliškio rajono policija jau buvo gavusi pranešimų, tačiau jokių teisinių priemonių prieš šios asociacijos vadovą tuomet nebuvo imtasi. 

Vietos gyventojai pasakoja, kad Kaune gyvenančiam aferistui kažkaip nuolat pavyksta išsisukti nuo teisėsaugos ir jis gali toliau niekieno netrukdomas mulkinti žmones ir iš jų pelnytis.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sunku patikėti, kas vyksta Lietuvoje: aptiko badu marinamus ir vaistais nuodijamus benamius

Neabejingi šių žmonių patiriamoms skriaudoms liko tame pačiame rajone gyvenantys jaunuoliai, kurie patys augo vaikų namuose. Jie pasakoja, kad asociacijos vadovas jiems netgi siūlė prisidėti prie jo vykdomos veiklos. 

„Mums siūlė jungtis prie šios įmonės, sukti versliuką. Siūlė kažką panašaus, kad būtume kaip socialiniai darbuotojai, prižiūrėtume žmones. Jeigu atvirai, tai jis siūlė eiti į gatves, ieškoti bomžų, jam čia atvežti, mušti, maitinti vaistais, bet mes to atsisakėme“, – galimą pasipelnymo planą atskleidė jie.

REKLAMA

Jų teigimu, tie benamiai, kurie neturi ar negauna jokių pajamų, šios įstaigos vadovui būdavo nereikalingi.

„Žodžiu, sako, taip yra: aš turiu „ramiakų“, aš jais prigirdau juos, atitalžom, įgrūdame į mašiną, atvežame juos čia per prievartą, patikriname kišenes, ar turi pasą, piniginę. Gauna pajamas – pasiimame, negauna, neturi – numetame pakelėje kažkur į krūmus ir paliekame, tegul miršta, dvėsta“, – tikino Radviliškio rajono gyventoja. 

Šiuo metu prieglaudoje apgyvendinti keturi žmonės. Visi jie kaip susitarę tvirtina, kad jais nėra tinkamai rūpinamasi ir jie norėtų iš čia kuo greičiau pabėgti. Čia gyvenanti Nijolė tikina, jog asociacijos vadovas jai liepė gaminti maistą visiems čia gyvenantiems žmonėms, tačiau maisto produktų nuolat trūksta, reikia taupyti. 

„Pavogė mano kortelę, persivedė sau, kada nori, tada ir pasiima pensiją ir ne tik mano. Jis paima visų pinigus... Atvirai pasakysiu, kad jis ir nuodija žmones, pati mačiau ir pati gavau tų tablečių. Pasijutau blogai, mane mėtė į šonus ir ėjau lyg girta būčiau“, – tikino čia gyvenanti ir kitus likimo nuskriaustuosius prižiūrinti pensininkė.

Sunku patikėti, kas vyksta Lietuvoje: aptiko badu marinamus ir vaistais nuodijamus benamius

Apžiūrėti čia gyvenančių žmonių atvykę greitosios pagalbos medikai stebėjosi čia rastais psichiką veikiančių vaistų kiekiais. Namuose mėtėsi apie pora tūkstančių tablečių receptinių vaistų.

„Šiuos vaistus rašo ne bet kas, čia yra kaip narkotikai, mes vedame apskaitą narkotikų dėl šių vaistų, jie yra stiprus nuskausminamasis vaistas. Iš kur reikia gauti tokius kiekius, nes jų išrašoma yra tik minimaliai. Neįsivaizduoju, iš kur jų galima gauti, nes aš medikė jų negaučiau“, – stebėjosi greitosios pagalbos darbuotoja. 

REKLAMA

Rūtai Filejevai pavyko susisiekti su šios įstaigos vadovu. Ją pritrenkė šio žmogaus atvirumas ir abejingumas čia apgyvendintų žmonių atžvilgiu. 

„Gerbiama Rūta, pirmiausiai gal reiktų tų asmenų, kurie čia yra nusistatyti intelekto koeficientų testus ir pasižiūrėti, ar adekvatu būtų klausyti jų nuomonės ir tai, ką jie kalba“, – teigė įstaigos vadovas. 

Direktorius sako, kad jo globojamų asmenų sąraše šiuo metu yra keturi asmenys ir ne visi jie gauna pajamas. Anot jo, principas toks – jeigu kuris nors gauna kokių nors pinigų, jie paimami ir tuomet perkami maisto produktai visiems namų gyventojams. 

„Visų pirma gal pakalbėkime ne apie elementarią higieną, o apie tai, iš kur jie čia atsirado. Kai žmogus gyvena aštuonis, devynis metus po klevu ar po beržu ant šlapio čiužinio ir kažkas atvažiuoja, jam pasiūlo pagalbą ir jį parsiveža namo, duoda bent minimalias sąlygas tam laikui, kol kažkas pasikeis, tai manau, mes čia neturėtume kalbėti apie sąlygas“, – dėstė jis.

Į prieglaudą atvykusi kaimelio seniūnė patikino, kad visiems šiems žmonėms bus surasti laikini nakvynės namai.

„Aš manyčiau, kad jie labiau nori grįžti į savo miestą, iš kur jie yra ir kur jų aplinka yra, aš manau, kad jie ten tikrai grįš. Mums gali tekti bendrauti su to kito miesto, kur jie ruošiasi išvykti savivaldybe ar atstovais, manau, kad mes su jais susisieksime“, – patikino seniūnė. 

Visą laidos ištrauką žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3. 

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
O
Ohhhhh
2020-11-11 18:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu čia būtų radę šunis taip laikomus tai butų sulėkę keli policijos ekipažai, visokie gyvūnų gelbėtojai ir dar nežinia kas, o kai tik paprasti žmogeliai tai kažkas kažkur paskambins, pakalbės ir nurims...... :(((
Atsakyti
-12

R
Regina
2020-11-11 17:53:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur žmogaus teisių gynėjai? Ar čia Lietuva? Ar čia gerovės siekianti šalis?
Atsakyti
-5

P
Pilietis
2020-11-11 17:48:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta vadova ant kuolo sodinti už grota pid..ra.vagis jaba.as.
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų